Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lusta vagyok és motiválatlan....

Lusta vagyok és motiválatlan. Hogy másszak ki ebből?

Figyelt kérdés

Már ott tartok, hogy szeretnék ebből az állapotból kikerülni, de egyelőre a lustaságom erősebb.

Hiába határozok el valamit (pl. hogy elkezdek edzeni) valahogy mindig elmarad... Nincs erőm és kedvem küzdeni, inkább legszívesebben feküdnék, aludnék egész nap. Elkeserítő, mert az eszem tudja, hogy elpocsékolom a napjaimat, mégsem tudok ráparancsolni magamra. :(

Boldog kapcsolatban élek, van munkám, bár az nem ad túl sok sikerélményt... de megvan mindenem és minden emberi számítás szerint boldognak kéne lennem.

Csak a lustaságom miatt nem tudom legyőzni a lustaságot. 22-es csapdája. Mit tegyek?


2013. aug. 1. 11:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, 25/N
2013. aug. 1. 11:02
 2/6 anonim válasza:

Helló!

Szerintem a lustaság mindenkiben benne lakozik. Talán ezen úgy tudnál segíteni, hogy mindennap valami kis célt tűzöl magad elé. Például azt mondod, hogy ma kimegyek és futok egy kicsit, mondjuk kezdésnek negyed órát, de előtte bemelegítesz. Ha ez sem sikerül vagy csak kis segítség, tanács kellene, írj privátban és megpróbálunk segíteni a problémádon. :)

2013. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Hogy mondjuk este félálomban eltökélem, hogy reggel húsz fekvőtámasszal indítok. Persze reggel elmarad, mert vagy elfelejtem, vagy más "fontos" dolgom van... és minden ilyen egy-egy újabb kis kudarc, ami tovább csappantja az amúgy sem tekintélyes önbizalmamat, és nem visz közelebb a célhoz.
2013. aug. 1. 17:30
 4/6 anonim válasza:
Rögtön kell csinálnod, mikor kigondolod ezt. Még azelőtt, hogy valami kifogást találhatnál rá.
2013. aug. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Haha, furán fognak rám nézni a buszon, mikor hirtelen csinálok pár fekvőtámaszt. :D

Mindegy. Értem, mire gondolsz, és valószínűleg igazad van. Köszönöm.

2013. aug. 1. 21:15
 6/6 anonim válasza:
Szívesen, remélem tudtam segíteni. :D
2013. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!