Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudassam a barátaimmal,...

Hogy tudassam a barátaimmal, hogy meleg vagyok anélkül, hogy eléjük állnék és a szemükbe mondanám?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, az nem a legjobb módszer az ő esetükben, hogy eléjük állok és megmondom a frankót, hanem valami más, kevésbé direkt módon kéne elmondanom.. Azért akarom, hogy ne éljek hazugságban, elegem van belőle. Nyilván az se jó, ha ilyen 'hipermelegként' kezdek el viselkedni(mármint akiről süt a dolog..). Valami tanács?


A homofób kommentek hanyagolhatóak..;)



2013. aug. 4. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Első kérdés: hány éves vagy? :)
2013. aug. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hipermeleg" nem lehetsz, mert akkor nem kéne mondanod, tudnák anélkül is :)


Máshogy nem tudod megúszni, mint hogy szemből megmondod.


Persze próbálkozhatsz olyasmivel, hogy egy partnered bemutatod, mint barátot, és majd maguktól rájönnek.

De az egyenesség a jobb megoldás.

2013. aug. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kort azért kérdeztem, mert más lehet a megfelelő stratégia egy kamasznál, mint huszonéves korban mondjuk...:)
2013. aug. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Válasz Vilmos ***** válasza:
100%

Hát, először is, biztos vagy benne, hogy ezt el akarod mondani? Csak azért kérdezem, mert pl. lehet, hogy békességben meg tudnál maradni abban a haveri körben, és nem történne ennek kapcsán semmi extrém dolog.


Nekem erről mondjuk a hajdani szerelmem esete jut eszembe : a kis güzününü lenyomozta, hogy valakibe belezúgtam, és "barátnő" címén addig-addig csesztetett, amíg ki nem húzhatta belőlem.

A végén az lett, hogy egy akrosztichonban előre megírtam a "megfejtést" (az Ő (a lány) nevét), és összehajtva átadtam neki, és megkértem, hogy csak azután olvassa el, miután hazaért.


Hogy tudd - ha nem tudnád:

Az akrosztichon egy olyan verses műfaj, amiben a vers ránézésre általános, tehát értelmes, lehetőleg rímmelő - viszont a sorok kezdőbetűíből kijön egy értelmes szó, mondat, kifejezés, vagy éppen (a példában írtan is) egy név - utóbbit szokták néha ajánlott versként is nevezni.

[link]


Tehát írsz nekik egy verset, amiben egyrészt metaforikusan, kicsit árnyékoltan, de kivehetően megírod, hogy meleg vagy, és ezzel együtt a verssorok kezdőbetűit is úgy alakítod, hogy konkrétan kijön az, hogy meleg vagy, pl. szimplán ez, hogy MELEG VAGYOK.

Habár én egyáltalán nem vagyok ilyen, és nem is tudnám magam így elképzelni, esetlegesen itt egy konkrét példa is:


Már nyelvemen sokszor voltak e sorok,

El hazugságba már nem akarok bújni!

Leljétek meg hát e akrosztichonban

E végső szópárt, mit meg akarok tudatni,

Gondos barátaim, körötökben.


Vadbúvó e vers, diszkrét búcsú

Abasztrakt, de igaz fogású

Gondos barátaim, körötökben.

Yardokról, messzi figyeltek eztán,

Otthagytok, leköpve, megtaposván...

Kőkemény igazság ez mégis, tiszta szívből!


Nekem most hirtelenjében - saját, bár nem mindenben hasonló, de megtörtént példán - ez jutott eszembe... ;)


Remélem segít!

2013. aug. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ird meg sms-ben.
2013. aug. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ez a vers zseniális :D
2013. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Állj szorosan mögéjük a zuhanyzóban,hogy érezzék a leheletedet a tarkójukon és a f......:)
2013. aug. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Keresd meg a leggyengébb láncszemet, tudd meg, hogy melyiküket nem zavarja, ha valaki meleg. :) Szerintem ez egy szimpla beszélgetés során is gyakran előkerülő téma, már csak a másik heccelése által. Neki mond el, és kérd ki a véleményét, hogy tanácsos-e szerinte a többieknek elmondani :) Ha úgy gondolod, hogy nem akarsz hazugságban élni, akkor viszont szerintem egy idő után nem lesz elég, ha a baráti köröd tudja a dolgot...Nekem nem volt elég, de persze különbözőek vagyunk :) De ha tényleg igaz barátaid, akkor úgyis elfogadnak olyannak, amilyen vagy! Ha pedig nem vagy feltűnően meleg, akkor a melegekhez való hozzáállásukat is meg tudod változtatni!


Még annyit fűznék hozzá, hogy 18 éves vagyok, tudja a családom, a baráti köröm, az egész gimis osztályom, és mivel faluban élek, így szinte minden környezetemben élő ember is, hogy meleg vagyok. Engem elfogadtak, és eddig még semmilyen atrocitás nem ért..

Remélem, hogy te is hasonlóan szerencsés leszel!


Sok erőt, és kitartást az előbújáshoz, mert hidd el, nem lesz egyszerű menet! :)

2013. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Told ki facebookra...
2013. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
elég csak egynek elmondani.. egy Magdi anyus típusúnak
2013. aug. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!