Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom hogy folytassam az...

Nem tudom hogy folytassam az életem? Merre tovább? Legyek fő állású anya vagy inkább tanuljak?

Figyelt kérdés
Kicsi gyerek korom óta az volt az álmom hogy egészségügyben dolgozzam. Talán azért mert a nagymamám is orvos volt és sokat sürögtem forogtam a rendelőjében. Viszont apám fafejű volt és nem engedett egészségügyi pályára. Közgazdasági iskolába küldött, amit persze utáltam. Leérettségiztem éppen-hogy. elkezdtem az ő kedvéért a főiskolát is amit ott is hagytam fél év után. Elkezdtem dolgozni összejöttem a párommal, vettünk házat, született két gyerekünk. Most viszont hogy a pici már lassan 2 éves elgondolkodtam hogy vajon hogy lesz tovább? Mit fogok csinálni ha lejár a gyes? Első elképzelés az volt hogy mi lenne ha lenne egy harmadik is (anyagilag nem lenne megterhelő) és akkor főállású anyaként itthon vagyok 8 évig, akkor van időm kitalálni hogy mit akarok kezdeni illetve van idő elvégezni valamilyen iskolát vagy tanfolyamot. De az is jó lenne ha most nem a 3. gyereket vállalnánk be hanem elkezdeném a tanfolyamot mire lejár a gyes nagyjából végeznék is vele, és munkába is állhatnék. de itt pedig az zavarna hogy az ápolók pl reggel 6-este 6ig és fordítva vannak beosztva. A párom minden nap 5 kor idul el reggel és 16:30ig dolgozik. Hogyan oldanám meg a munkába járást a gyerekek oviba szállítását ha én 6kor már dolgozom a párom meg már 5kor sincs otthon? Iszonyatosan tudnám élvezni azt hogy egy kórházban dolgozom, sokat voltam kórházban (epeműtét, vakbélműtét, hasnyálmirigy gyulladás) és nagyon nagyra becsültem az ápolók munkáját. egyszerűen vonz ez a pálya. De hogy lehetek egyszerre anya és ápoló? hogy oldom meg a gyerekeket és az ovit? De ha mondjuk 8 év főállású anyaság után mennék el ápolóként dolgozni akkor meg azért a legkisebb is 8 éves lehet hogy könnyebben hagynám őket másra mint 3 évesen. Szerintetek ez egy álom marad, hogy a gyerekeket össze lehet egyeztetni egy ilyen munkával? Engem az sem érdekel hgoy mennyire nincsenek megfizetve! Dolgoztam én olyan munkahelyen is hogy ha kiszámoltam az órabért 80!!!! ft-os órabérre jött ki. Nem ez számít hanem hogy szívesen csináljam amit csinálok. Szerintetek? Ti mit tennétek?

2013. aug. 13. 07:20
 1/4 anonim válasza:
Nagyszülők nem tudnak segíteni ebben? Ha foggal-körömmel ragaszkodsz és aztán nem ezt fogod csinálni, akkor csak egy megkeseredett anya leszel. Én azt ajánlom neked, hogy a gyerekek mellett végezd el az ápolói OKJ-t, ha jól tudom az is 2 éves, de van, ahol kevesebb, nézz utána :) Csinálhatod estin is, ergó gyerekek mellett is sima ügy :) Aztán, ha idő közben becsusszan a 3. baba, akkor már úgyis tudod, hogy mi lesz, de legalább már elvégezted :) Ne görcsölj ezen, jelentkezz a tanfolyamra, végezd el, aztán lesz, ami lesz :) Hajrá! ( Nagyon becsületes és tiszteletre méltó szakmát választasz magadnak, gratulálok hozzá! A legjobbakat kívánom neked és a családodnak :) )
2013. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Hááát a nagyszülőkre éppen lehetne számítani, de elég körülményes lenne. akkor szerinted simán össze lehetne egyeztetni? Akkor viszont úgy járok a legjobban ha elvégzem, és lesz harmadik baba is, mert ha más nem legalább egy szakma lesz a kezemben nem csak egy érettségi. sajnos rengeteget gyötrődtem már ezen mert valahogy az agyamban nem állt össze a kép hogy vajon hogy lehetne mindkét vonalat (anyaság-munkahely) végigvinni szépen és megfelelően. igen most már biztos vagyok benne hogy ez kell nekem! nem adom fel az álmaimat és elvégzem a tanfolyamot! :) köszi a választ
2013. aug. 13. 13:22
 3/4 anonim válasza:
Volt osztálytársam anyukája is ápolónő egyébként, ők is 3-an vannak testvérek. Ha kicsit felcseperednek a tieid, akkor már nyugodtan tudod majd végezni a munkádat. Náluk nem volt nagyszülő, hogy besegítsen és apuka sem, mégis sikerült :) Szóval hajrá :)
2013. aug. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is tanulj mindenképpen valamit, és ha már tanulsz, miért ne azt tanulnád, amihez ilyen nagy kedvet érzel?

Az ember soha nem tudhatja, mit hoz a jövő, és egy érettségivel ma már bizony nem sokra mész. Lelkes vagy, és ahogy az írásodat látom, valószínűleg jófejű is, hát csak hajrá!

Hogy lesz-e harmadik baba vagy sem, majd meglátjátok, de azt amit megtanultál, már senki nem veheti el tőled. Az ápolónők mindig nagyon keresettek voltak, és nyilván lesznek is. Vágj bele! Ritkán találni ilyen komoly, hivatásszerető embert mint amilyen te vagy, kár lenne, ha elvesznél...

Őszintén kívánok neked sok sikert!

2013. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!