Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek is baj lehet az...

Szerintetek is baj lehet az életvitelemmel, vagy csak az emberek nem normálisak?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, van egy logisztikai cégem ergo 10-20-ig dolgozom hétköznap. Mivel a párom sem az az eljárós tipus nem szoktam bulizni( meg nem is érnék rá) nem iszom, nem járok el sehová és nem barátkozom a két munkatársamon kívül senkivel, nem tartom a kapcsolatot magán jellegű problémák miatt a családdal sem. Szinte minden napom ugyanúgy telik.

Az emberek nagyon előzékenyek velem általában ( ez nem tartozik ide de szerintem csak a külsőm miatt) de amikor témánál vagyunk és szóba kerül az életem akkor hőzöngenek és felháborodva kérdezik hogy uram isten hogy bírod? Azt nem értem hogy mit kellene ilyen jól bírnom, hogy ez miért annyira felháborító vagy meglepő az emberek számára?

Tudom hogy nem kellene vele foglalkoznom, igazából engem csak a dolgok miértje érdekel. Ez annyira meglepő dolog? 20/N


2013. aug. 20. 13:49
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
Hát én bekattannék, de ha neked ez így megfelel, akkor semmi baj nincs vele.
2013. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim válasza:

Ehhez mi köze van a log-i cégednek?:DD


Nekem is volt elég hosszú időn keresztül, még se nem kérkedtem vele sosem, sem nem hangoztattam, és ahhoz képest hogy ügyvezető voltam-mindenhol alkalmazottnak mondtam magam:D

Még szegény postás bácsit is megtévesztettem, mert útálom ahajbókólást, meg a kérkedést:D Nem is engedtem neki, hogy igazgató hölgynek hivjon:D


Barátaim pedig annyi volt amennyit akartam.

2013. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim válasza:
42 Jah, és hátszél nélkül csináltam, önös erőből.A hátszeleseket pedig mindig is megvetettem és hulladék egyednek tartottam bármit is csináltak.
2013. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
Te azt várod, h mindenki hasraessen előtted. Sok sikert.. de nem így lesz. Továbbra sem irigykedek, mert nekem van életem, barátokkal, kikapcsolódással, programokkal. Bekattannék a te életedtől, ahogy látom, mások is. De ha neked ez annyira megfelel, akkor minek teszed ki a kérdést? Akkor élvezd, és kész.
2013. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
Ha csak ennyi jött le a szövegből akkor gratulálok:) a kérdésemre viszont szívesen olvasnék olyan válaszokat, amik nem azon problémáznak hogy cégem van, hanem ötleteket nyújtanak miért ilyen az emberek hozzáállása. :)
2013. aug. 30. 15:40
 46/49 anonim ***** válasza:

Akkor en megprobalok eloallni egy otletfeleseggel: valoszinuleg azert, mert az ember alapvetoen tarsas leny, ezt mar Arisztotelesz is megfogalmazta. Altalaban jellemzik bizonyos osztonszeru szocializacios torekvesek, melynek lenyege, hogy szoros, vagy kevesbe szoros kapcsolati halot epitsen ki mas emberekkel.

Ez egyreszt csokkentheti az egyedullet miatt esetlegesen jelentkezo szorongast, hangulatjavito hatasa lehet, segithet a problemak lekuzdeseben, erzelmi-pszichologiai hatasok mellett ezert aztan praktikus okai is vannak.


Az persze mar szemelyisegtipustol (is) fugg, hogy kinel milyen mertekben jelenik meg ez igenykent. Valakinel mas szempontok kerulnek eloterbe (munka, a szuk ertelemben vett csalad/parkapcsolat), valaki pedig kiterjedtebb barati halot igenyel, mert innen kapja meg azt a figyelmet/energiat/kikapcsolodast, ami szukseges ahhoz, hogy kiegyensulyozottnak erezze magat.


Talan kijelenthetjuk azt (habar konnyen lehet, hogy valojaban baromira nem igy van), hogy az emberek tobbsege inkabb igenyli a baratok, ismerosok gyakori tarsasagat es inkabb azok vannak kevesebben, akik az eletuket teljesnek erzik e nelkul is.

Ilyen forman tehat mondhatjuk, hogy te egy kisebbseghez tartozol, ami olykor furcsanak tunhet azoknak, akik teljesen mashogy elik az eletuket, esetleg nem is nagyon talalkoztak meg olyan emberrel, aki ennyire nem igenyli a tarsasagot, barati osszejoveteleket.


Nezz kicsit korul a kornyezetedben! Valoszinuleg inkabb olyan embereket fogsz latni, akik szeretik es igenylik a tarsasagot, a barati kapcsolatok megletet es az ehhez kapcsolodo kikapcsolodasi lehetosegeket... ebbol pedig mar egyertelmuen latszik, hogy szemely szerint te kulonbozol ebbol a szempontbol a tobbsegtol.

Ami nem jelenti azt, hogy ez baj lenne, mar amennyibben igy is teljesnek es kiegyensulyozottnak tudod megelni az eleted, nem jelentkezik benned hianyerzet, ami problemat okozhatnak neked, vagy a kornyezetednek.

2013. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm, higy szakítottál rám egy kis időt!:)na ez tényleg hasznos volt:) ! Valóban ilyen embereket látok a környezetemben, de én nem igénylem azokat a társasági dolgokat, mint ők. Nekem többet ér egy esetleges vasárnapi welnessezés kettecskén, egy jó villásreggeli, vagy egy filmnézős este együtt, mint bármi más a világon:) nem hinném hogy baj van velem mert nagyon jó így nekem! Ezt a kérdésemben is leírtam. Én csupán a véleményekre és a dolgok miértjére voltam kiváncsi :)
2013. aug. 30. 18:05
 48/49 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdező teljesen normális vagy. Amíg neked jó, addig minden rendben van. Ha valakinek valami nem jó, nyilván változtat rajta, nem így van? : )
2013. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
detto ugy vagyok mint te kb csak annyi különbséggel, hogy nincs cégem de vezető beosztásban dolgozom, mellette tanulok, mindezt 22 évesen, a párommal élünk neki is kb 2-3 jó barátja van kb nekem is. mi sem bulizunk sem semmi de ha szabadidő van akkor vagy pihenés vagy örülünk h együtt lehetünk. lehet h másoknak ez szürke élet,de szerintem nem. illetve mért válasszon az ember bulikat és labilis -felszínes kapcsolatokat, ha nincs rá igénye?
2013. nov. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!