Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindjárt 18 éves vagyok és...

Mindjárt 18 éves vagyok és nem találom magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok rájönni melyik az igazi énem, hogy mit akarok a jövőben, stb... egyszerűen nem tudom kiismerni magam. 18/L
2013. aug. 28. 09:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
állj a tükör elé.
2013. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
bocs,a leírást nem olvastam el..:)
2013. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 2xSü ***** válasza:
100%

Ha nyernél a lottón mit csinálnál a napjaidban? Mondjuk körbe utaztad a világot háromszor, a bulik már unalmasak, mi az, amit azért csinálnál, mert valóban csinálni akarod? (Én nem azért, mert muszáj, vagy mert jól lehet vele keresni, stb…)


Mi az, amiben igazán jó vagy? Melyik tantárgyak mennek a suliban minden különösebb erőfeszítés nélkül?


Ez talán segít abban, hogy milyen célokat tűzz ki – akár munkaként, akár hobbiként –, ami meg segít abban, hogy tudd, milyen úthoz kell ragaszkodnod, és mi az, ami marginálisabb kérdés. Ha van célod, akkor fog a valódi éned megmutatkozni.

2013. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm! :)
2013. aug. 28. 10:36
 5/21 anonim ***** válasza:
12%
Bocs de ez vicces xD mondjuk menj és ne a figyelmet hívd magadra neten hanem élj
2013. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolj magadban ezekre a kérdésekre:

- Milyen műfajok (zene, öltözködés, filmek, játékszoftverek) érdekelnek?

- Milyen közösségbe szeretsz tartozni?

- Mi a hobbid?

- Milyen munkahely lenne a legjobb, amit a jelenlegi tanulmányi eredményed alapján elérhetnél?

- Van párod?

- Hogy képzeled el magad felnőttként?

...meg ilyenek

2013. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én amit javasolni tudnék az az, hogy próbálkozz meg új dolgokkal. Próbálj ki új sportokat, hobbikat, ismerkedj emberekkel, hallgass különböző előadókat, zénn filmeket, legyél nyitott olyan dolgokra, amiket egyébként reflexből elutasítanál, ilyesmi. És közben próbáld figyelni magadat, hogy mit az amit tényleg élvezel, és mi az amit nem. Mi az ami csak azért tetszik, mert a barátoknak is, vagy mert a társadalom/média ezt sugallja, és mi az ami valóban téged érdekel. Az emberek nem kétdimenziós lények. Simán lehet az, hogy alapvetően teljesen különböző dolgok vonzanak, de mindegyik te vagy. Ez teljesen normális. És ne aggódj, az, hogy nem találja magát az ember egy elég gyakori jelenség. Főleg ilyen korban. Szóval ne fél attól, hogy utat kell választanod magadnak. Ha nem jön be, még mindig változtathatsz és csak gazdagabb lettél minimum tapasztalatokkal. Sőt, ahogy telik az idő, változunk is, és ha úgy érzed nem jó helyen vagy, merj változtatni. Sok sikert önmagad megismeréséhez! :)
2013. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Válassz magadnak életcélt az lesz a térképed míg rálelsz közben önmagadra.
2013. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 haemorgen ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, (20/F), én ezt a helyzetet úgy próbálom kezelni, hogy több lehetőségnek is utána járok, és megpróbálok jól teljesíteni, ott ahol tudok. Pénzügyi tartalékot gyűjtök, mert arra biztos, hogy szükségem lesz a későbbiekben. Nyelveket tanulok, mert egyszer el fogok menni ebből az országból, de előbb a magyar felsőoktatásban kell megállnom a helyem, de a diplomához ugye szükség van nyelvvizsgára is, és nem árt ha van tartalék is.
2013. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
0%
az ágyad alatt,vagy a szekrényed mögött nézted már?
2013. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!