Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Anyám állandóan negatív és...

Anyám állandóan negatív és lehúzza az én kedvem is, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyám ha itthon van egyszerűen csak panaszkodni, és negatív dolgokat tud mondani, és sajnáltatja magát, egyszerűen lehúzza az én életkedvemet is, és kb én is átveszem a depresszióját. Mit tegyek ?! Most elment egy hétig, és tök jó a kedvem, mert nem csak egésznap azt hallom, hogy jaj milyen rossz minden...

2013. szept. 8. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? El kell költözni, de nem hanyagolni a szülőt, csak kevesebbszer kell megnézni, hogy hogy van, amit igazából nem azért csinálnál úgyis, mert valami meglepő újdonsággal szolgálna, ami érdekel hanem mert illik. Minden ember maga gerjeszti magának a bajokat, azzal amit gondol a világról, mert amit gondol az tölti ki a tudatát, és az azokhoz kapcsolódó dolgokat fogja észre venni a világban, így a negatív gondolatok a negatív dolgok észrevételét teszik a lehetővé. Ez egy ördögi kőr. Rosszra gondolok ezért a rosszat látom, a rosszat látom ezért a rosszra gondolok. Esetleg valami pozitív gondolattal foglalhatnád le egy kis időre, pl beszélgetni a napról, hogy milyen jó, hogy süt így megannyi ember, és állat, növény élhet a földön, és lehet boldog, és, hogy ő is lehetne boldog ha egy pillanatra elfelejtené a bánatát. A felejtés áldás.
2013. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ugyan ilyen alapon tettem fel a kérdést. Teljesen pozitív voltam egy hétig, most hazajött, és már érzem a negatív energiákat...
2013. szept. 8. 18:56
 3/8 anonim válasza:

Megkérni, hogy amikor veled tölt időt ne ilyenekről beszéljen. A húgom is megkérte a nagyszüleimet, hogy pozitívan beszéljenek, amikor ott van. Megmondhatod anyukádnak, hogy rád milyen hatással van, ahogy beszél, és megmondhatod neki, hogy ha szeretne veled időt tölteni, akkor vegyen erőt magán.


Ha pedig ez nem sikerül, tényleg az elköltözés lehet a megoldás, illetve az is segít addigis, ha tudatosítod, hogy az ő érzései és gondolatai, azok az ő érzései és gondolatai, nem a tieid, és nem kell velük egyetértened, de megváltoztatnod sem feltétlenül, mert ti két külön ember vagytok, és mindenkinek joga van azt gondolni és érezni, amit akar. Ettől függetlenül te nem vagy köteles ezeket hallgatni, ha elmondtad neki, hogy mennyire zavar, és ennek ellenére sem változtat.

2013. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hidd el én empatikus vagyok, de komolyan mondom a negatív aurája elpusztítja az aurámat kb... Kb érzem a negatív energiáit.
2013. szept. 23. 15:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondok egy példát... VAgy arról beszél, hogy "milyen szar itt lakni" vagy olyasmiről, hogy "a szomszédban élő lány milyen buta" ... Szóval árad a negatív energia belőle, sosincs egy pozitív gondolata, nem is csodálkozom rajta, hogy minden romlik... Én is voltam depressziós, de nem árasztom magamból...
2013. szept. 23. 15:45
 6/8 anonim ***** válasza:
az állandó panaszkodás valójában szerintem az agresszió egy megnyilvánulási formája. gondolom folyton sajnáltatja amgát, hogy őt mindenki kihasználja, meg hogy mindig milyen fáradt. És hogy jajj de sokat dolgozik. Gondolom egy kedves, meleg szava nincs, csak folyton nyavalyog. szerintem röhögd ki, és vedd levegőnek. Vagy napokig ne is szólj hozzá. vagy mond neki, hogy ismersz egy jó klinikát a depiseknek. Ne hagyd magad, mert ze nekem pszichológiai hadviselésnek tűnik. Nem akarja, hogy boldog légy, és éld az életed.
2013. szept. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem mindig depressziós, de 90%-ban ha valamiről beszélgetni kezdek vele, mindig olyan témára lyukad ki, hogy "bárcsak eltudnánk adni a házat, mert ez milyen rossz falu", vagy valami primitív szomszédról beszél, hogy milyen rosszul neveli a gyerekeit. Legtöbbször ha hozzámszól valami miatt, akkor flegmán szól hozzám, aztán csodálkozik, hogy paraszt vagyok vele egy ideje, és nem szólok hozzá... Mondom én amtapikus vagyok, és azt megértem, ha valaki kiakarja önteni a szívét, vagy néha, vagy akár mindig panaszkodik, de komolyan amikor nem panaszkodik, akkor is csak negatív dolgokról beszél, vagy valami idegesítő dologgal zaklat. Képtelenség beszélni vele bármi komoly témáról. Pedig értelmes anyám van, régen jó anya volt, most 19 éves vagyok, de annyira negatív, hogy lehúzza teljesen a kedvemet. Azt hozzáteszem, hogy nekem is van némi lelki problémám, és nincs kedvem állandóan ezek mellett még hallgatni a negatív dolgokat, amikor épp probálnék változtatni a világnézetemet és pozitív akarok lenni, akkor mindig jön valami negatív dologgal, és szinte "leszívja" a pozitív aurámat.
2013. szept. 24. 06:16
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Én mint válaszadó,egyben kérdező is lennék most.Nem lehet esetleg,hogy Te is ludas vagy amiért ő álandóan flusztrált?Bocs.de amit írtál szinte egy vádbeszéd az anyád ellen.Talán próbál vele megértő lenni,vegyél neki ezt-azt,mutasd ki a szereteted,legyél kedves hozzá,talán ez hiányzik neki.Beszélges és törődj vele,türelmesen,mert ez az álapot 1-2 hét alatt nem oldódik meg.Végül is a fia vagy és ő az anyád, az egyetlen!
2013. okt. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!