Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Túlzottan félek mások negatív...

Túlzottan félek mások negatív megítélésétől, de közben rosszul vagyok, ha dicsérnek?

Figyelt kérdés
Tehát abban a paradox helyzetben vagyok, hogy egyrészt meg akarok felelni, és azt akarom, hogy értelmesnek, okosnak stb. tartsanak, de ha valaki méghis megdicsér azt elhárítom, az ellenkezőjét bizonygatom, és rosszul esik. Más is jár ebben a cipőben?
2013. szept. 13. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig elhárítom a dícséretet, mondván, nem vagyok én annyira jó meg szuper. :) Viszont a negatív megítélést nagy ívben letojom, felőlem ítélkezhet bárki bárhogy, engem nem zavar.. az ilyen ember magáról ad ki tanusítványt ilyenkor. :D
2013. szept. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pont ugyanígy vagyok. Ha valaki például rosszat mond rólam az nagyon rosszul esik, de ha megdicsérnek azt utálom. Szerintem mindenki maga kell megtanitsa magát arra, hogy megfelelően reagáljon mások megjegyzéseire és persze ez nem mindig könnyü, függ a természetedtől is, és attól is függ hogy milyen vagy te legbelül, vagis hogy milyen a személyiséged. És még valami, az ember néha tud változtatni magán de vannak olyan tulajdonságai is amiken soha nem fog tudni változtatni bárhogy is szeretne. Persze mindig megér egy próbát, hogy megpróbálj változtatni mert lehet hogy sikerül, de lehet, hogy nem ezért az ember néha úgy kell elofogadja magát amilyen és aki igazán szeret meg ragaszkodiik hozzád az elfogad téged, persze véleménye lehet és együtt kell küzdjetek megváltozni. Ja és próbálj olyan barátokat szerezni akiknek hasonló tulajdonságaik vannak, ne legyenek túl nagy elvárásaid sem magadtól, sem másoktól hiszen nem felelhet meg egy személy mindenkinek.

Sok sikert!!!

2013. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 18/L
2013. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még csak annyi hogy tanulj meg élni a hibáiddal, habár egyáltalán nem könnyü de sikerülhat ha küzdessz érte. Ha még néha csalódsz is magadban vagy másokban van mindig egy új lehetőség. Én is ezért küzdök. 18/L voltam.
2013. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 13. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!