Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan vészeljem át az egyetemet?

Hogyan vészeljem át az egyetemet?

Figyelt kérdés
Még csak az egyetem második hetében vagyok (gólya vagyok), de már erős a gyanúm, hogy nem lesz diplomám. Egyszerűen nem bírom a tempót (az előadásokat, a nagy méretű szakirodalmat stb.) és teljesen kétségbeestem, nem érzek semmi motivációt, annak ellenére, hogy a felvétellel egy nagy álmom vált valóra. Ráadásul teljesen letaglózott, hogy a csoporttársaim milyen képzettséggel, képességekkel bírnak és milyen iskolákból érkeztek. Annyival jobbak, mint én bármikor! Olyan érzésem van, mintha egy nagy és sűrű köd ereszkedett volna az agyamra, ami nem enged se ki se be semmilyen információt. Már azon is elkezdtem gondolkodni, hogy hova jelentkezhetnék át vagy mit kezdhetnék az életben, de egyszerűen nem találok válaszokat, egyszerűen csak fáradt vagyok és aludnék örökké! Sennire nem vagyok jó, igazából a szak, ahová járok még mindig jobban illik hozzám, mint bármi, de a kezdeti lelkesedésem eltűnt, szorul a mellkasom és sírnék, hogy még arra sem vagyok képes, amit igazán hozzám illőnek gondoltam (arról nem is beszélve, hogy mások is biztattak) Kérem, valaki adjon tanácsot, hogyan keveredjek ki ebből a mély árokból, mert ha még valami bizalommal tudnék a jövő felé fordulni, talán segítene is!

2013. szept. 20. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a második félévben voltam hasonlóan, a szaktárgyaimból szinte semmit nem értettem, de a belemet kidolgoztam és a félév végére minden szépen helyre került, ennek okán okulva, jelenleg nem is idegeskedek ezek miatt. Foglalkozni kell vele nagyon sokat és menni fog. Egyébként milyen szakra jársz? Hányan vagytok? Motivációd mi volt? Szereted? Amúgy ha szereted, akkor menni fog. Az, hogy ki honnan, milyen háttérrel jött ne foglalkoztasson. Nekem a szakmában szinte semmilyen előismeretem nem volt, mikor elkezdtem a sulit, a többiek több évig fakton űzték ezt mégis én vagyok a legjobb, már ha szabad ilyet mondanom. Közhelynek közhely, de igaz: Ha valamit akarsz, akkor tegyél érte. Egyébként meg a közhelyek általános igazságok, azért közhelyek, mert az emberek elismerték, hogy nem tudnak rajta változtatni, ezért utálják őket.
2013. szept. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Régészetre járok. Jelenleg nem tudom eldönteni, hogy szeretem-e vagy sem. Rohadt érdekesnek találom, de hogy én ebből le is vizsgázzak...? Azért jöttem ide, mert úgy éreztem, hogy tényleg el vagyok eziránt köteleződve és nem csak úgy beleugrottam az egészbe, utána néztem, de a sulit sosem képzeltem ilyen keménynek!
2013. szept. 20. 23:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni. Én ahogy bekerültem imádtam az egészet és ez csak fokozódik mai napig. A vizsgákat is várom, mert meg lehet mutatni mi mindent tanult meg az ember. Lehet valami mást kéne nézned. Mondjuk az egész tanár függő is, egy rossz tanár az egészet elronthatja. Esetleg más tanárt is nézhetsz.
2013. szept. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy ebben az helyzetben most nehéz megítélni mit akarok, mert most ha nem megy minden gördülékenyen, akkor teljesen kiborulok és fel akarom adni. Egyszerűen félek a saját alkalmatlanságom miatt!
2013. szept. 21. 07:32
 5/6 anonim válasza:

Tudod mit kell csinálnod: tanulnod.

az egyetem kemény,segíteni fog ha jól érzed magad,nincs értelme búsulni,ezzel nem lesz jobb,de rosszabb igen.

Csak úgy fog sikerülni,ha szeretnéd, és nem púpnak,hanem lehetőségnek veszed. Örülj! Hozzá fogsz szokni,az eleje nagyon nehéz(nem mintha utána sokkal könnyebb lenne)

Minden esetre sok szerencsét neked!!!

2013. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Noná, hog nem megy gördülékenyen. Senkinek sem, csak van, aki be tudja vágni, aztán két nap, két hét vagy két hónap után elfelejti. Most teszed le azokat az alapokat, amikre a későbbi félévekben ráépül a tudás, aztán érdemben tanulhatsz. Az első egy-két félév minden szakon szívás.


Magolni kell, valamint áttjutni azokon a kötelező "értelmiségi melléktárgyakon" amiket egyrészt buktatónak, másrészt alapműveltségnek raknak be. Van aki nem tud magolni, csupán megérteni, átélni. Ez a típusú tudás sokkal élőbb, mert érted is, nem csak tudod. A para az, hogy a kémiai táblázatot nem feltétlen lehet értelmezve tanulni, mert csak egy adathalmaz.


Szóval kitartás, egy idő után beállnak a dolgok, és könnyebb lesz (bár néhány tárgy akkor is nehéz lesz).

2013. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!