Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Eltoltam az életem, hogyan...

Eltoltam az életem, hogyan lépjek tovább? 28 / f

Figyelt kérdés

Egyetem végeztével...nos bezárkóztam. Otthon ültem több mint egy évig...utána kaptam állást - hamarabb is lehetett volna de nem akartam emberek közé menni - de a munka nem volt szakmai, és nem láttam benne jövőt...eljöttem, majd újabb munkahely...itt 2 hónapig bírtam, majd újabb munkahely - ez nem lett volna rossz, de ez megszűnt...rögtön utána újabb munkahely, ez sem volt szakmai meló...de gondoltam végigcsinálom. Ment is egy darabig, de ekkor kezdődtek a gondok: alvászavaraim lettek a mai napig nem tudom mitől... odáig fajult hogy gyakorlatilag nem tudtam teljesíteni a helyemen - kirúgtak...egy év után. Kerestem újabb állást - nem akartam külföldre menni mert beszari voltam - találtam is - de első nap gyakorlatilag rosszul lettem szó szerint, és felmondtam egy hét után.... végül befeküdtem a pszichiátriára.... bent voltam 1 hónapot, kijöttem, itthon voltam megint egy jó darabig, majd újra találtam melót.... de nagyon idegesített a gyógyszer szedés...így elmentem egy rehabilitációs intézetbe - próbaidő alatt 1,5 hétre - mikor visszajöttem kirúgtak innen is... ezek után még mindig gyógyszert szedve, nyitottam egy irodát egy üzlettárssal - de nem jött össze a dolog - majd találtam megint egy új munkahelyet - itt 1 hónapig húztam - nem bírtam felkelni a gyógyszertől reggel - végül visszamentem a rehabilitációs helyre - itt voltam 5 hónapig... kijöttem innen - kerestem állást de ez úttal angliában - fel is vettek egy nagy multihoz egy kisvárosba - itt voltam 3,5 hónapot - szedtem a gyógyszert, minden jó is volt eleinte, de utána megint nem bírtam felkelni....így eljöttem, a meló amúgy is "temporary position" volt, szóval nem nagy szám...Hazajöttem, most nyáron, a gyógyszerrel leálltam - nem vagyok még olyan jól, de fel tudok kelni reggel simán és energiám is van úgy ahogy nap közben...

Ez idő alatt kb. 5 év telt el, ebből összesen 1,5 évet ha dolgoztam.... nincs komolyabb tapasztalatom, pláne nem szakmai...ez a kisebbik baj...a nagyobbik hogy nem tudom feldolgozni a hatalmas mennyiségű elpocsékolt időt...nagyon bánt...rémálmaim vannak miatta, néha nyugtatót is be kell vennem hogy lehiggadjak. Gyakorlatilag ugyanott vagyok mint 5 éve....anyagilag és szakmailag is. Ráadásul az önéletrajzom ezt nyilván nem mutatja így, ki van kozmetikázva...ez is idegesít hogy hazudnom kell folyamatosan....

Elég idegesítő pályakezdőnek lenni 28 évesen.... és ez is még csak kisebbik gond... amit tanultam szakmát nem is érdekel annyira...totál mást akartam tanulni, de mindegy, azért nem tanultam azt amit szerettem volna mert nem voltam olyan jó matekból...

Ez a sztori egyszerű nyávogásnak tűnhet, "küzdeni nem akarás" -nak....de én már nem tudom mit higgyek, ki vagyok, mi vagyok. Egyetem alatt nagyon jól tanultam, tudtam is sok mindent, dolgoztam is mint egy állat, jártam edzőterembe....ezek közül az edzőterem maradt meg....

A kérdésem végül is, hogyan tegyem magam túl ennyi sikertelenségen, bénázásokon? Meg hogy hazudnom kell az önéletrajzomat illetően? Ráadásul mondanom sem kell hogy párkapcsolatom sem volt még soha... most már persze volna rá igényem, de úgy érzem már elkéstem mindennel.

Nem vagyok már elkeseredve, csak nagyon nem találom a motivációt ezek után ami történt.

Persze lehetne azt mondani hogy: "ha nem lenne mit ennem akkor mennék mint a kisangyal dolgozni" és ez így is van, azzal a kivétellel hogy ha tényleg így volna, már lehet rég halott lennék, mert nem bírnám elviselni a tudatot hogy nem vittem semmire az életben....

Hogyan tovább? Ha valaki tud esetleg pszichológiai megközelítésű könyvet, commentet írni azt megköszönöm!



2013. okt. 4. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok az a nagy pszichos, de aláírom, hogy sok minden dől el fejben. Ha jól vettem le, nem szereted azt, amit csinálsz. Ez esetben, ha a helyedben lennék, kitanulnám azt a dolgot amit szeretek és azzal keresnék munkát. Véleményem szerint nem szabad a pénzre utazni. Csináld azt amit szeretsz és ha szegényen is halsz meg, de legalább boldogan. A párkapcsolatos dolog necces, szívesen segítenék neked benne, de hasonló cipőben járok én is, lassan 21 éves fejjel. Egyébként mit tanultál ki? És mit szerettél volna tanulni? Szerintem ebben "gyökeredzik" az egész. A pszichos gyógyszereket meg hagyd a francba. Tesómnak is voltak elég erős gondjai, de sose szedte őket és jobban lett végül. Erősen felfogás dolga az egész, hisz végül is fejben játszódnak ezek a dolgok, hol másol lehetne megoldani őket? :) Én ha rossz passzban vagyok mindig arra gondolok, hogy sok emberhez képest milyen jó dolgom van. Nézd te is a pozitív oldalát mindennek. Én nagyon örülök annak is, hogy viszonylag egészséges vagyok, sok embernek ez se adatik meg. Van tető a fejem felett, családom is van. Enni is tudok mindennap, örülök a barátaimnak, ha nem is sok van, no meg azt tanulhatom, amit szeretek. Nincs párkapcsolatom, sose volt még, de ettől függetlenül én úgy vélem, hogy boldog életet élek. Ne azt nézd ami nincs meg, mert úgy örökké szenvedni fogsz, annak örülj ami van és minden napod szebb lesz.
2013. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közgazdász lettem, és asztrofizikus szeretnék még mindig lenni.. De tudod ez nem úgy megy.. 28 évesen már mások a társadalmi elvárások, anyám számít rám, hogy sokat keressek, stb. illetve a továbbtanuláshoz mindenütt sok pénzt kell...nézegettem én már mindefelé... de vagy hitelt veszek fel...vagy magam fizetem ki. Előbbi nem tetszik, mert nem szeretnék adós lenni, utóbbira meg nincs pénzem. A harmadik fele meg az, hogy sokat gondolkodtam én is ezeken a dolgokon, és úgy gondolom hogy ha valami csoda folytán el is kezdenék fizikusnak tanulni, max. kettessel-hármassal tudnám megcsinálni, mert a matekhoz nagyon süket vagyok.... egy hármas fizikus diploma meg kevesebbet ér mint a mostani kitünő közgázos papírom :) Meg már úgy érzem hogy túl késő.... szerencsém hogy folyékonyan beszélek, angolul, németül, tehát tanulni is tudnék ezeken a nyelveken szerintem gond nélkül...de nem tudom mit csináljak...
2013. okt. 5. 23:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Hm, messze keveredtél a álmodtól. Lehet viccesen hangzik, de én jelenleg fizikusnak tanulok és ha minden jól megy elméleti asztrofizikus leszek. Közgazdászként el sem tudnám képzelni az életemet. Van olyan csoporttársam aki 27 éves és most fejezi be a BSc-t. Ő matematikus lesz, suli mellett dolgozik és eltartja magát. Látom nap, mint nap, hogy milyen nehéz neki, de csinálja és meg is tudja csinálni. Én a helyedben akár hitellel is, de azonnal elkezdeném a fizikát. Ha jó leszel benne, találsz munkát és abból vissza is fog jönni az a pénz. Szerintem semmihez nincs késő. A matek része meg nem olyan vészes. Idő kell hozzá semmi más. Ha nincsenek szellemi problémáid, mármint fogyatékosságaid, akkor megtudod csinálni csak sokat kell rajta ülnöd. Én mindenképpen ezt javaslom neked, bár tudom könnyebb mondani, mint megtenni. Gondold meg azért, ha ezt az utat választod én szívesen segítek is neked benne.
2013. okt. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hitellel kapcsolatban meg mostanában sok minden összejött nekünk (édesanyámmal élek) és kénytelen voltam felvenni diákhitelt. Tudom, hogy jól fog elsülni a végén, szóval emiatt nem parázok.
2013. okt. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hali, írtam privit!
2013. okt. 6. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!