Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Már nagyon unalmas, hogy az...

Már nagyon unalmas, hogy az önbizalomhiány akadályoz mindenben, mit tehetek? 18F

Figyelt kérdés

18 éve nincs barátnőm, se csók, se semmi, még, ha 100%-ig biztos vagyok benne akkor sem mertem lépni, és ez van évek óta. Pedig nem vagyok egy csúnya gyerek, sőt.. De, nem csak ebben a "témakörben", hanem sportolok is, és arra is kihat, mások is mondták már, hogy megvan minden adottságom, fiatal vagyok, de nincs önbizalmam, semmi baj nincs velem, de ez az egy akadályoz az előrelépésben. Szinte minden reggel, mikor felkelek az jut eszembe, hogy megint mik a problémák, minek keljek fel? Van értelme? Időm nem nagyon van, csak hétvégén.

Iskolában a jobb szemem mindig elkezd rezegni/rángani, akár 2-3 percenként is, erről már olvastam és a stressz miatt van elviekben. Itthon nincs semmi, csak az iskolában csinálja, valamikor azt hittem, hogy befos*k(elnézést a kifejezésért, de így van) úgy tekerte a hasam, mikor az iskola közelébe értem. Semmi jó dolog nem fűz oda, a tanulási stressz, a szar osztályközösség, az olyan megfelelési kényszer anyám felé, amiről tudom, hogy semmi értelme, ilyen például a felesleges megtanulnivaló, vagy, ha már megtanultam, és tudom magamról, hogy kész vagyok, de azért még beleszól, hogy miért ülök a gépem előtt, és miért nem tanulok!? Ott van még az osztályomban egy lány aki tetszik már évek óta, és szinte biztos vagyok benne, hogy én is bejövök neki(olvastam ilyen jelekről, hogy mit csinálnak a lányok, ha tetszik valaki, és jó pár darab igaz rá), de képtelen vagyok lépni.. Most a továbbtanulás is, és az, hogy , hogy fogok érvényesülni, lesz-e munkám, ha fizetni kellesz az iskoláért akkor azt hogy fogjuk bírni stb.. Eléggé unalmas, hogy ilyen kevés öröm van az életemben. Egyébként nem vagyok rossz tanuló, 4-es átlagom van, ezen javítani szeretnék most, tehát nem is kellene rám panaszkodnia anyámnak, de ő már elkönyvelte, hogy nem tanulok.. Ennyi lenne a mondókám. Már azt is mondták, hogy az emberektől félek, az a bajom, de szerintem ez nem igaz.

Unalmas ez így.. Hogyan változtathatnék ezeken a dolgokon, legfőképpen az önbizalomhiányon, mert szerintem az az egésznek a gyökere.


2013. okt. 6. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:

kérd meg barátaidat hogy vigyenek el bulizni és itassanak le

segít majd leadni a sok felgyülemlett stresszt


az önbizalom hiányra nekem az segített hogy elhitetem magammal ,hogy bízok magamban azt csináltam ,hogy álltam a tükör ellőt és elmondtam ezerszer magamnak ,hogy bízok magamban, én vagyok a legjobb ,jól nézek ki, mindenki engem akar,

nem azt mondom ,hogy teljesen megszűnt az önbizalom hiányom de elég sokat haladtam előre

2013. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 LeftBehind ***** válasza:
1. És neked ezzel a tükrös marhasággal tényleg sikerült elhitetned magaddal bármit is?
2013. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami.. Agykontroll. Nem rossz ötlet.
2013. okt. 7. 20:22
 4/8 LeftBehind ***** válasza:
Csak azért kérdem,mert én annyit értem el vele hogy még jobban megutáltam magam.
2013. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Így, belegondolva, hogy magamat látva beszélek magamhoz azért, hogy biztassam önmagam, lehet nekem is csak elmenne a kedvem.. De mondj jobbat. :/
2013. okt. 7. 20:30
 6/8 LeftBehind ***** válasza:
Ha tudnék jobbat,nem lennék itt.
2013. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem bejött régebben tükörbe se szerettem nézni táskás szem pattanások eeevv ezeket láttam meg magamon de most már jó érzéssel tölt el amikor tükörbe nézek pedig most már azokból a táskákból bőröndök lettek a kevés alvás miatt és még mindig van pár patim :D


Próbáljátok ki egy két hónapig hátha jobb lesz a megítélésetek saját magatokról bár tény én már több éve csinálom ezt szóval nem egyik percről a másikra változott meg az önképem

2013. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 LeftBehind ***** válasza:
Én 2 hétig bírtam aztán elegem lett magamból. Nem elég a tudat,hogy semmit nem vagyok képes elérni ami mások számára mindennapos,még meg is próbálom meggyőzni MAGAM az ellenkezőjéről? Elértem hogy már nem csak szerencsétlen de röhejes is vagyok....
2013. okt. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!