Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Két személyiségem is van?

Két személyiségem is van?

Figyelt kérdés

Hogyan dönthetném el, melyik is vagyok igazából?

A külső hatásokra változom, két szélsőséges énem is van. Az egyik nagyon szelíd, visszahúzódó, vallásos, toleráns, segítőkész, aranyos. Amikor ezt az időszakomat élem, elgondolkozom néha egy pillanatra: tényleg ez vagyok én? Ugyanakkor van egy vad énem is, ami leszar mindent, csak bulizni akar, kipróbálnám ilyenkor a drogot, kicsit depresszív, szótlan is vagyok ilyenkor. De ha ez az énem van felszínen, megbánom a gondolataimat, és szégyellem utána, hogy amiket fejben kigondoltam, ha valóban úgy tennék, nagyon-nagyon megbánnám.

De akkor most mi van?


2013. okt. 9. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Remélem az első vagy igazából.
2013. okt. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges,hogy elfojtott dolgok vannak az életedben,például szüleid piszkosul korlátoznak dolgokba,amikbe nem kellene? Esetleg ilyenkor jön elő a " vad éned" amikor ki szeretnél törni ebből.
2013. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Csak hogy benne vagy-e a tinédzser változó korszakban

2013. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2. De, lehetséges. :) Egyik szülőm le se szar, a másik viszont rövid pórázon fog, nem mehetek szinte sehová, gyakran vannak veszekedések abból kifolyólag is, hogy találkoztam a lány barátaimmal.
2013. okt. 9. 21:20
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, még tini vagyok.
2013. okt. 9. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor jól sejtettem. Én is ugyanebben a helyzetben vagyok mostanság.
2013. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban skizofréniának hívják.
2013. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Itt is ugyanez :s
2013. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 7 Skizofrénia az ap.. ..sza. Anyukám skizofrén, és az nem ugyanaz, mint a személyiségzavar. Nézz utána, mielőtt hül.eségeket dumálsz, és megrémíted a kérdezőt.


Szerintem is inkább az elfojtott dolgok törnek a felszínre ilyen nagy intenzitással. Megpróbálhatsz hangot adni az érzéseidnek az szigorú szülőddel történő beszélgetések során. Próbálkozz, hogy leüljön veled beszélgetni, hogy figyeljen az érzéseidre. Meg is kérdezheted, miért ilyen szigorú veled, mitől fél...mert szerintem az nem normális, hogy nem hagy élni. Mondd meg neki, hogy belebetegszel ebbe (én ezt így is látom, hogy ezt tényleg nem viseled jól).

Mondjuk az én szüleim reménytelen esetek ilyen szempontból, és csak az segített nekem kijönni a depressziómból, hogy kirúgtak otthonról, aztán meg elkezdtem feldolgozni, hogy tizenéves koromban végig molesztált az apám. Jó mi? Én úgy érzem, hogy az intelligencia, ez elemzőképesség nagyon sokat tud segíteni egy embernek abban, hogy önmaga a gyógyulás irányába haladjon. Elég érzékeny vagyok, de sokszor ezt párosítva a megfigyelőképességemmel sikerül újabb és újabb pszichológiai ismeretekre szert tenni, és ezek a tapasztalatok mindig segítenek kezelni az érzelmeim. Egyre tudatosabb vagyok, de mondom neked, hogy ez nem könnyű folyamat. Kb. 8 évesen kezdtem el ezt a tudatosodást, mert már nagyon szükség volt valami komolyabb túlélési stratégiára, és ez a gondolkodás volt. Eléggé bevált, csak sajnos vannak hátulütői. De az biztos, hogy jobb, mint az elmebaj, meg az öngyilkosság.


22/N

2014. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!