Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jobb lett volna csendben...

Jobb lett volna csendben maradni, vagy inkább jobb az őszinteség?

Figyelt kérdés

Nem teljesen családi kapcsolatok a téma, de vannak olyan vonatkozásai is, azért tettem ide.

Kisebbfajta családi vitába torkollott egy döntésem, és őszintén szólva én sem tudom kinek van igaza.


Lényeg a lényeg, dolgozom egy diákmunkába, ahol mindenféle számtógépes dolgot kell csinálni. Adatrögzítés, javítgatások, megnézni hogy működnek-e bizonyos dolgok stb.


Egész jó fizetést adnak, csak az a gond, hogy kevés a munka. Szóval 6 óra a munkaidő, és körülbelül jó, ha 3 órányi munka van. Maradék 3 órában meg nem tudok mit csinálni, max. netezni vagy facebookozni.


És nekem ez tisztára lelkiismeretfurdalást okozott, hogy tulajdonképp a semmiért kapok a pénzt. Így megkérdeztem a főnöknek, hogy oké ha végeztem ezzel a 3 órányi feladattal, akkor utána mit csináljak a maradék 3 órában, mert nincs mit csinálni.


Így most aztán lehet a 6 órás diákmunkámból 3 órás diákmunka lesz, így értelemszerűen fele annyi pénzem lesz. Szerencsére jól élünk, és nem olyan fontos ez a pénz, csak most meg amiatt van rossz érzésem, hogy ezzel így tulajdonképp jól kiszúrtam magammal.


Csak őszintén megvallva, jobban szeretem a tiszta helyzeteket, amikor meg van mondva, hogy ezt kell csinálni, és ezért fizetnek, és ne kelljen már sunyiban neteznem meg facebookoznom.


Családom szerint meg maradtam volna inkább csöndben, ezzel most a fele fizetésemnek oda.


2013. okt. 16. 11:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nincsenek többiek, ha lettek volna, biztosan nem szóltam volna. Pontosabban ők teljes állásban dolgoznak, és másféle munkát végeznek.
2013. okt. 16. 12:23
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont hogy az a normális, hogy az ember a 6-8 vagy akárhány órás munkaideje alatt nem dolgozik látástól vakulásig, hanem néha igenis van ideje felállni, járni egyet, kimenni a mosdóba, megenni egy joghurtot, vagy intézni a saját ügyeit. Szerintem fontos a munkavégzés céljából ez és igenis kitoltál azokkal, akik hasonló munkakörben vannak, mint te.

Nálunk is vannak olyan napok, amikor az egész irodának semmi dolga és van olyan, amikor az egész munkaidő alatt eszembe sem jut, hogy ki kéne mennem pisilni, mert gondolni sincs rá időm, nemhogy megtenni... Nem hiszem hogy becsületesség kérdése lenne az, ha szólok hogy az ilyen napokon inkább nem is jövök dolgozni, mert minek? Ha pedig fele annyit pénzt kapnék, mint eddig, akkor egyenesen nem is tudnék megélni. (110 ezer forintot kapok, albérletben élek, ígysem érzem magamat túlfizetettnek.)

Megkérdezni a többieket, hogy tudsz-e valakinek valamit segíteni az szép gesztus. Megkérdezni, hogy esetleg még nincs-e valami meló, az szintén szép gesztus. Háborogni, hogy a 6 órából miért csak 3-at kell dolgozni, az nem az. Pláne ha másokkal is kitolhatsz.

2013. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

- Nem toltam ki senki mással. Mindenki más teljes állásban dolgozik 8 órában, és teljesen más munkát végez, mint én.


- Nyilván nem vagyok teljesen hülye, először megkérdeztem a többieket, hogy miben tudnék segíteni. Volt is pár dolog, leginkább ez töltötte ki az időmet. Csak ugye mivel - mint írtam - más munkát végeznek mint én, korlátozott az, amiben segíteni tudok.


- Nyilván nekem sem az a célom, hogy 6-ból 6 órát ledolgozzak. Mondjuk 6-ból 5 óra tökéletes lenne. Vagy 4,5 akár. De nem 3.

2013. okt. 16. 12:34
 14/22 anonim ***** válasza:

Nekem az a fura, hogy milyen hely az, ahol nem veszik észre, hogy fele annyi idő is elég egy munkára. Mert nem az volt, hogy 8 órából elnetezik valaki 1 órát, hanem konkrétan a fele munkaidő szabad volt.

Valószínűleg én is azt hittem volna, hogy akkor adnak még feladatot és nem pedig háromórásra csökkentik a munkát.

Lehet, hogy úgy kellett volna valahogy előadni, hogy ma már végeztél is, és van-e még valami, amiben segíthetsz. Mondjuk az is fura, hogy pont mindig 3 óra alatt lettél kész?

2013. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Jó a 3 óra egy körülbelüli átlag. Volt 2 óra, és volt 4 óra is.
2013. okt. 16. 12:39
 16/22 anonim válasza:
Felesleges volt szólni. Ne aggódj, a munkáltatónak a legfontosabb, hogy jól járjon és ne érje nagy veszteség. Nem kell őket félteni. Ha neki így megfelelt, hagyni kellett volna, gondolom úgysem keresel rengeteget ezzel. Ha meg észreveszi, hogy kevesebb idő alatt is elvégzed, majd ő kitalál valamit és eldönti mi legyen.
2013. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagy butaságot csináltál.. a mai világban szép gesztus a becsületesség, de ha már nem otthon laksz, családod lesz stb. ilyet nem szabad csinálni. Mindig fennt kell tartani a látszatot, hogy sok a teendőd, vagy olyan tempóban dolgozni, hogy kihúzza a munkaidőt. Az én napjaim is olyanok h van h 6- 7 óra alatt végzek, de utána lehet h + 2 órát itt vagyok és ezt nem fizetik túlórába mert mért nem végeztem munkaidőbe...pedig tényleg gyorsan és hatékonyan csinálom, csak sok a munka.Ezért is értékelem azokat a napokat amikor kicsit lazább, és 3 után picit hátradőlhetek, és utánanézhetek néhány dolognak.
2013. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%
én azt mondom, jobb az őszinteség. Nekem is sokszor volt, hogy nem volt mit tennem, a lábamat nem akartam lógatni (másokkal ellentétben, csak azért hogy menjen az órabérem, megjegyzem szarul is érezném magam), ezért mindig felhívtam főnökömet, közöltem vele, hogy ennyi volt mára, van-e esetleg plusz dolog amit megtudok csinálni. Ha nem volt, akkor elmentem haza. Sokszor szoktunk beszélgetni, és ezt mindig mondja is, hogy ezt becsüli bennem többek között, hogy nem az óraszámra hajtok. A helyedben megkérdezném, hogy esetleg a maradék 3 órában tudnál-e mást csinálni, mert szívesen dolgoznál.
2013. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Olyan vagy mint én, nem e világra való vagy.

Majd rájössz, gátlástalanság és pofátlanság kell manapság.

2013. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez egy nagy tanulság volt az életben. Páran itt csak a becsületrészét nézik, de nézzük más szempontból.

Átlag 3 óra a munka, de lehet hogy négy, jöhet olyan nap is, hogy majd 5 óra kellene a feladatok megoldására. Te így most elég magasra tetted a mércét saját magadnak, mert ezután 3 órában el kell végezned ugyanazt. Nem mehetsz oda a főnökhöz, hogy légy szíves, alkalmazz inkább 4-5 órában, megígérem, hogy nem fogok facebookozni.

Én sem szóltam volna. Hidd el a főnöködnek még így is sokkal jobban megéri, hogy diákként kifizetett neked 6 óra munkát járulékmentesen, mintha alkalmazna valakit rendesen bejelentve részmunkaidőben.

A családodnak adok igazat. Ilyen jó helyet nem talál könnyen az ember.

2013. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!