Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzzem le a lustaságot...

Hogyan győzzem le a lustaságot, ha nincs sok időm?

Figyelt kérdés

Úgy érzem egyedi helyzetben állok, a lényeg az, hogy szeretek egy kicsit úgy is élni, mint a többiek, diszkózni, csajozni, bulizni, de egyszerűen nincs időm rá, mert a kitűnőségre hajtok, de emellett programozni is meg szeretnék tanulni, és mivel a tanáraim nem voltak hajlandóak erőlködni kicsit, ezért itthon angolt tanulni.


Röviden elmondanám a mindennapjaimat: Hétfőtől péntekig botrány, reggel 6-kor kelés, a suli 1-ig tart, utána ha már nem bírom tovább ledőlök 1 órát aludni, de ez 1 héten 1x max 2x fordul elő. Miután felkelek olyan 2, 3 óra felé elkezdek tanulni, de ez is csak addig tart, amíg ki nem fárad az agyam, utána fb elé ülök és rám csap a lustaság. Úgy 15-20 percig itt ülök, majd megint elkezdek tanulni 30 percet. Majd végül alig marad időm a gyakorlati házi feladatok megoldására, 7-kor pedig edzés (edzések Hétfőtől csütörtökig 19-től 20:45-ig judo, pénteken birkózás 5-től 7-ig) és éjfél körül lefekszem, hogy sikerüljön befejezni a tanulást is.


Pénteken edzés után gondolok egyet és a nap hátra levő részében a gép előtt ülök, vagy filmezek, majd megint éjfél táján lefekszem.


Ekkor elgondolkodom azokon, hogy nagyon szeretnék megtanulni programozni, angolul beszélni, és erős lenni (ez alatt az erősítést értem, workout féleség), de nincs időm, ha csak hétvégén tudnék dolgozni ezeken, és, hogy az fb előtt töltött időt is kihasználhattam volna, de az idő visszaránt és nincs erőm elkezdeni semmit.


Így a hétvége is ugrik, mert nincs motivációm nekifogni valaminek is.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne megoldani azt, hogy motiválást kapjak arra, hogy x tantárgyra szánok max 1 órát és megtanulom pl 2 nappal az ellenőrző előtt, majd a házikat megcsinálom és foglalkozom a hobbimmal?


Próbálkoztam fb leblokkolással (de letöröltem a blokkoló progit), motiváló feliratokkal az asztalon, utánaolvastam a lustaság legyőzésének, időbeosztást készítettem, de ez mind-mind tartott max 1 hétig, utána kiestem az időbeosztásból és nem volt kedvem visszamenni a régi kerékvágásba.


2013. okt. 18. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nincs idod. Nem akarsz tul sokat egyszerre? Nem lehet 20 dolgot egyszerre tanulni, csinalni, hogy akkor ezt is, meg azt is, kozben meg pihenni is, szorakozni is...

Itt nem a lustasaggal van problema, hanem tulterheled magad, es nem jol szervezed meg a dolgaidat.

Ha ejfelkor fekszel, es hatkor kelsz, kozben meg intenziven sportolsz, suliba jarsz, ne csodalkozz, hogy napkozben szinten elalszol par orara ( 6 ora alvas lathato, hogy keves neked).

Miert kell a kitunosegre hajtanod? Ki mondja ezt? Mi tortenik, ha nem leszel kituno? Elvezed ezt a hajtast egyaltalan?

Gondolkozz el ezeken a kerdeseken..SZerintem el kene dontened mi a fontosabb, a sport, az angol,a programozas vagy az, hogy kituno legyel.

Mert az tuti, hogy mind nem fogod megcsinalni egyszerre ugy, hogy suliba is kell jarni, meg ugy, hogy ne tedd tonkre magad elobb utobb..

kozben a szorakozasra, es a pihenesre is kene gondolni, mert most ezt vonod meg magadtol, pedig ez nagyon fontos!

Angolt tanulhatsz ugy is, hogy felirat nelkul (vagy megjobb ha angol felirattal) nezel angol nyelvu filmeket...eszre se veszed, egy ido utan

elegge javul a tudasod, es kozben meg szorakoztal is...a fb-ot meg csak te tudod kontrollalni..a te dontesed, hogy 20 percet vagy ott vagy 1 orat..

2013. okt. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, szóval döntenem kell... A kitűnőségre azért hajtok, mert kell az ösztöndíj, másrészt már nem azért, de a szüleim ha kitűnő vagyok semlegesen néznek rám, mintha nem történt volna semmi. Ha viszont 4es vagyok, akkor egész nyári szünetben azzal ba**tatnak, hogy hááát lehetett volna jobb is...


A következőre jutottam, megpróbálom jobban beosztani az időmet, az fb-t félre tenni, angolul filmek nézése közben tanulni, ez ugye a pihenés is párhuzamosan, egy kicsit élénkebben tanulni, hogy beleférjen az egy órába, a hobbi a programozás lesz, edzésen pedig egyik barátommal van, hogy kicsit többet erősítünk edzés végén. Ez talán megfelelő lenne, és persze köszönöm a segítséget!

2013. okt. 19. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azért tévedtem ide, mert úgy véltem a kérdés alapján, hogy hasonló helyzetbe vagyok, mint te.:( De én pont ellentéted vagyok.. Egész nap döglök, hajnalba fekszek, ebédkor kelek, sokat lógok az egyetemről és utolsó percbe dobok össze mindent. Még csak nem is szórakozással töltöm az időt mert nem engedem meg magamnak. De még nagyon lassú is vagyok, mindent rohadt lassan csinálok meg-.-" Fejlődési vágyam hatalmas, én is kitűnő akarok lenni de akaraterőm szinte nincs is. Nagyon kaki helyzet de tudom ha egyszer képes leszek kitartó lenni megoldodik minden meg sokra vihetem.


Tehát nem értem hozzám képest mi a problémád:D Aludd ki magad s csinálj mindent úgy mint eddig. Suli/egyetem után senki nem kérdezi milyen jegyeket kaptál. Lényeg tanulj jól s ne stresszelj. Az sem jelent sokat majd a szakmádban , hogy szín 5-ös voltál-e vagy volt jó pár 4esed de tapasztalatot gyűjtöttél a valódi programozás terén.

2014. márc. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!