Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Változzak? (többi lent)

Változzak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok, 14 éves vagyok (lány). Szeretek beszélni(!!), barátkozni, táncolni és imádom a metált. Szinte a ruhatáram fekete színből áll. Eléggé nyitott vagyok, nagyhangú és nem a minta diák, mindig benne vagyok a rosszba, hisz tini vagyok és érdekel minden. Sokszor meggondolatlanul csinálok dolgokat. SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM MUTATOM KI AZ ÉRZÉSEIMET! SOHAA!!!! Nem hinném, hogy ez az egy ami rossz bennem. Hihetetlenül makacs vagyok és szerintem meg van a humorom.

Sok barátnőm van, de sose támaszkodok rájuk, ha bajom van. Mindent én akarok egyedül megoldani, ami az én problémám. Mindig mosolygok, mert nem akarom hogy azt higgyék gyenge vagyok és sebezhető. A barátaim viccesnek, csajosnak ismertek meg.DE!!

Most jön a de! :) Ugye említettem, hogy a fekete és a metál...Nekik ezzel bajuk van! Azt mondják nem én vagyok, amúgy ettől ugyanúgy számíthatunk egymásra meg minden...De úgy vélem ez, baj! Most akkor változtassak? És jó lenne, ha valaki dobna egy üzenetet, hogy valakivel őszintén beszéljek..hogy úgy ismerjen meg aki most már vagyok.

(Nem kamaszodok!)



2013. okt. 22. 14:31
 1/5 anonim válasza:

Mások kedvéért soha ne változz meg! Én is ugyanilyen voltam/vagyok, csak 26 évesen el kellett vegyülnöm a társadalomban és vettem egy-két színes göncöt is, DE ettől még ugyanúgy metált hallgatok, a külsőségek nem változtatnak azon, ami belül van. Én is kismilliószor végighallgattam azt a dumát, hogy: -"Te nem is ilyen vagy, mert milyen vidám vagy, meg egyébként is mosolyogsz, nem is áldozol kecskéket a hátsó kertben, szóval vedd fel ezt a rózsaszín pulóvert" - ezekből a mondatokból láttam azt, hogy ők nem is tudják, hogy milyen vagyok otthon a négy fal között és soha nem is fognak megérteni. Továbbra is feketében jártam, felnőttem és az igazi barátaim mellettem maradtak :) Minden rosszban soha nem szabad benne lenni! Mindig ésszel dönts, mert utólag a szart eltakarítani nehezebb, higgy nekem!

A másik: ha valaki az öltözeted alapján ítél meg, túlságosan felszínes ahhoz, hogy szóba állj vele! Ha TE (másoktól függetlenül) szívesen hordanál színes ruhákat, akkor tedd meg! Majd a hétvégi buliba felveszed a feketét ;) Döntsd el, hogy Neked mi a legjobb és cselekedj! :) Minden jót!

2013. okt. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm! *o*

Nem hittem volna, hogy más is így van.

2013. okt. 22. 16:47
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mindig mosolygok, mert nem akarom hogy azt higgyék gyenge vagyok és sebezhető"

Mosolyogni azert kene mert jol esik, es mert valoban azt fejezi ki, hogy jol erzed magad,

nem pedig azert kene, hogy masok ne higyjenek ezt v azt rolad...a te mosolygasod csak álarc, hogy ne lassak, hogy gyenge vagy.

miert gyenge nem lehet valaki? osszedol a vilag ha megtudjak, hogy neked is van gyenge oldalad, vagy erzeseid?

a metalt sokan hallgatjak azert is, hogy keménynek latszodjanak, mert erot tud adni a zene..de attol nem lesz eros valaki mert azt hallgat..

neked kene tudnod pontosan miert hallgatod, szereted-e, szereted-e egyaltalan a fekete cuccokat stb..vagy ezek is csak álarcok?


az elso valaszolonak ezzel a reszevel nagyon nem ertek egyet:

"Mindig ésszel dönts, mert utólag a szart eltakarítani nehezebb, higgy nekem! "

szerintem meg a szivedre hallgass, es ne az eszedre..

2013. okt. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem olvastam el teljesen a többi választ, úgyhog ylehet lesz egy kis átfedés


a metál jó, és ha tetszik, akkor nem szabad letagadnod:)

de! (és most jön a de!;) )

az érzelmek kifejezése nem gyengeséget tükröz.. ez csak a filmekben van, hogy aki rideg, az menő... az érzelmek kimutatása bátorságot jelent, mert azt mutatod meg vele, hogy nincs mit eltakargatnod, fel mered vállalni azt, hogy ember vagy és külön vagy a többi ember egybemosódó masszájától.. mert a ruha és a stílus nem fog megkülönböztetni, rengeteg feketében mászkáló fiatal van, ezzel csak egy újabb leszel.. sőt, érzelmek nélkül élni is nagyon divatos..

amit most írtam, az nem azt jelenti, hogy folyton fokozott érzelmi állapotban kell lenned!! azok az emósok, és az is messze áll az őszinteségtől!

amiről beszélek az a tényleges őszinte kifejezés.. ha valami tetszik, akkor mosolyogsz és jókedved lesz és talán idétlen leszel, de ténylegesen jól fogod érezni magad, ha meg valami bánt, akkor szomorú leszel és nem mosolyogsz... az állandó mosolygással csak azt éred el, hogy a többiek úgy fogják érezni, hogy semmi sem tud igazán feldobni, elvégre nem tudsz.. mosolyogni igazán... olyan mintha a mosoly lenne a szád alapállása, ahhoz képest meg nem tudsz még jobban mosolyogni, vagyis nem tudsz örömet kifejezni! ha meg elfelejtesz mosolyogni, egyből azt látják, hogy valami bajod van! ez nem normális és teljesen értelmetlen! megtéveszted a világot és megtéveszted önmagadat! önmagadat semmi pénzért, a világot meg csak sok pénzért téveszd meg!:D ezért meg nem jár semmi, csak nyűg


a zenéről

mint említettem, a metál jó! nekem is HammerFalltól nőtt ki a hajam, és a ruhatáramban még így is több a zenekaros póló, mint amennyi kéne.. ha az ember ki akarja csípni magát, akkor spórolni kell azzal a 3 vállalható pólóval, meg az 1 inggel..:D

de!

nem szabad, hogy a stílus irányítson! nem a stílusnak élsz, hanem magadnak! és nem a zene az élet! a zene csak hozzájárul, hogy az életed egész legyen, de nem szabad rá a zenédre vagy a stílusodra büszkének lenned, vagy kérkedned vele! tudom, hogy nincs benne a kérdésben, de ez nagy buktája a fiataloknak, akik rákapnak a rockra vagy a metálra.. nem igazána zene iránt, hanem a stílus iránt érdeklődnek, és ez pózerré teszi az egészet.. a pózereket meg sehol nem szeretik, lehet a barátaid is azért izélnek.. nem kell mutogatni nekik a zenéket vagy a stílus részeit.. én ilyen zenét hallgatok, te olyat.. a te zenéd szar, de szerinted az enyém is az, így jól megvagyunk:D


nah, eltévedtem a betűimben, nemtom már mit akartam írni...

szóval ne kifelé változtass, hanem befelé! a ruhák nem teszik az embert mássá, az érzelmek viszont igen


és amennyiben nem hardcore, dallamszegény metált hallgatsz, akkor a dalok többsége is érzelem alapúak.. a metál vagy a rock nem kemény! a legtöbb érzelmet ezekben a stílusokban lehet megtalálni:)


20F


ui: amúgy írhatsz privit is, úgy értelmesebben tudok írni:D

2013. okt. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nos... Ez a "kemény külső" legtöbbször a csalódástól való félelem eszköze, hogy sziklaszilárdnak, és érzéketlennek tünteted fel magad. Ezt játszhatod, de ez nem te vagy(!), az, hogy jólesik feketében járni, és metalt hallgatni... Az lehet, hogy te vagy (ehhez ismerni kéne). Ha gondolod dobj privátot. Nem vagyok pszichológus, de azért némi tapasztalatom van a témában... (Sokszor voltam már lelki szemetesláda). :)
2014. márc. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!