Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fel lehet ezt valahogyan...

Fel lehet ezt valahogyan dolgozni? Tragédia.

Figyelt kérdés

Szombat éjjel történt a baleset. Testvéremet a szemem láttára ütötte el egy busz Győr határában. Azóta sokkban vagyok, állandóan látom ahogy fekszik a saját vérében. A szemem előtt van a kétségbe esett buszsofőr ahogy hívja a mentőket. Egyszerűén minden lepereg előttem percről,percre... Testvéremet azonnal megműtötték, 3 órán keresztül tartott, koponyacsonttörése lett, hiányoznak a fogai, és eltörött a keze. Azóta altatják... Még arra sem volt időm,hogy befejezzem az intő mondatot, vagy hogy vissza húzzam :((

Mit tegyek,hogy végre tudják aludni és ne magamat hibáztassam?Kérlek segítsetek!!!



2013. okt. 28. 21:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
49%

Fel lehet, hogyne lehetne. Pszichiáterhez kell elmenni, és most rögtön. Egy traumát "melegiben" lehet a leghatékonyabban és a lehető legkisebb fájdalommal feldolgozni.


Leginkább neki kell majd a pszichiáter, ha túléli a balesetet, de úgy látom, neked sem árt.

2013. okt. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Ditta323 ***** válasza:
26%
Mennyi idős a testvéred?
2013. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy időt és energiát fordítottál a válaszod megírására! Bízom benne,hogy túl éli és lehet,hogy gonoszul hangzik de remélem magára a balesetre nem emlékszik..Várok pár napot, es ha változatlan a helyzetem felkeresek valakit.
2013. okt. 28. 21:59
 4/29 A kérdező kommentje:
Miért fontos,hogy mennyi idős? 19 éves amúgy!
2013. okt. 28. 22:00
 5/29 anonim válasza:
37%
Nagyon sajnálom:( Mennyi esélye van a felépülésre?
2013. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Nem hangzik gonoszul amit írtál.

Azért ez még nagyon friss dolog, nem csoda, hogy nem tudsz aludni és másra gondolni. Ehhez idő kell. Ahogy majd gyógyul a testvéred úgy lesz egyre könnyebb. Akkor már őt fogod látni, tudsz neki segíteni és nem a balesetre fogsz gondolni. Kitartás! Gondolj arra, hogy meggyógyul!!!

2013. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Ditta323 ***** válasza:
76%

Ne hibáztasd magad. Csak, mert ha kisebb lett volna /gyerek/ akkor más lenne a válasz.

Nem tudtál volna semmit tenni, visszahúzni? Semmiképp, mivel lehet, hogy rosszabb lett volna a helyzet. Légy erős és beszélj sokat a balesetről akár pszichológus akár olyan emberrel akivel nagyon jóba vagy és ne fojtsd magadba, mert akkor sokkal rosszabb lesz.

És szerintem a testvéred sem hibáztat.

2013. okt. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérző kommenteket! Jól esik!

Az orvosok minden tőlük telhetőt megtesznek érte. Sajnos semmi pontosat nem tudnak mondani, mindenki csak reménykedik..nagyon nehéz.. Voltam ma bent nála, a kórterembe sem mehetünk be hozzá, borzalmas látni a csöveket, a gépek hangját. Annyira súlyos fájdalmai lennének,hogy inkább altatják. Akkor tudnának valamit megállapítani,ha végre felébredhetne..Az agya szerencsére nem dagad. Egyszerűen mintha ez az egész nem is velünk történne..

2013. okt. 28. 22:13
 9/29 anonim válasza:
57%

Ötödik! A pszichológus nem dilidoki, igenis sokat tud segíteni a kérdezőnek. Nem csak azért mert tanulta a szakmáját hanem tényleg néha könnyebb elmondani a dolgokat egy kívülállónak mint egy családtagnak.

Kérdező! A sokk egy bizonyos ideig természetes, nem fog elmúlni azonnal... Idővel könnyebb lesz és megnyugszol majd. Ha gondolod tényleg keress fel egy szakembert ő tud segíteni. (nem szégyen az) Ha tesód felébred majd beszélgess vele rengeteget.

Nemtudom mi történt pontosan de magadat ne hibáztasd. Sajnos a dolog már megtörtént ezen nem tudsz változtatni.

2013. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Átakartunk kelni az úton, ő előre sietett, minden olyan gyorsan történt, és nem emlékszem sokra. A busz vezetője nem látta a zebrán a sötétben, nem lassított aztán mar késő volt. Utána kiabaltam,hogy forduljon vissza, mert láttam a gyors járműt. A hangom irányaba akart fordulni( talán nem hallotta tisztán ) és abban a pillanatban a fejének ment a busz :( a testet nem találta el, csak a fejét :(
2013. okt. 28. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!