Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fel lehet ezt valahogyan...

Fel lehet ezt valahogyan dolgozni? Tragédia.

Figyelt kérdés

Szombat éjjel történt a baleset. Testvéremet a szemem láttára ütötte el egy busz Győr határában. Azóta sokkban vagyok, állandóan látom ahogy fekszik a saját vérében. A szemem előtt van a kétségbe esett buszsofőr ahogy hívja a mentőket. Egyszerűén minden lepereg előttem percről,percre... Testvéremet azonnal megműtötték, 3 órán keresztül tartott, koponyacsonttörése lett, hiányoznak a fogai, és eltörött a keze. Azóta altatják... Még arra sem volt időm,hogy befejezzem az intő mondatot, vagy hogy vissza húzzam :((

Mit tegyek,hogy végre tudják aludni és ne magamat hibáztassam?Kérlek segítsetek!!!



2013. okt. 28. 21:47
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
75%
Gimiben az egyik osztálytársammal történt szinte ugyanez ami a testvéreddel. A leírtak alapján még a sérülések is. Mondjuk őt olyannyira elütötték, hogy elrepült, de a fejsérülése volt a legsúlyosabb. Őt is altatták miután megműtötték. Teljesen felépült, de a balesetre nem emlékszik. Jobb is ez így, hogy nincs róla emléke, és egyáltalán nem tartom gonosz dolognak, hogy azt kívánod, hogy a testvérednek se legyen. Beszélj valakivel a történtekről, sírd ki magad, ha gondolod kérj meg egy barátnőt, hogy aludjon veled (nekem sokat segített, hogy a barátom velem aludt az eset után), és mikor majd a testvéred felébred legyél mellette, és lássa rajtad, hogy tudod, hogy minden rendben lesz.
2013. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
67%

Sajnálom ami történt, elmondom neked hogy a feldolgozást egy dilidoki sem tudja megoldani szóval szerintem csak akkor érdemes felkeresni ha már hónapok teltek el a tragédia óta, és nem lett jobb. Elmondom neked hogy 2 éve a barátnőm is szenvedett egy motorbalesetet elég jól tudott motorozni volt is benne gyakorlata, amikor tőlünk ment hazafelé akkor egy autós nem adta meg az elsőbbséget és telibe találta a barátnőmet oldalról. A barátnőm hatalmasat borult sajnos, szerencsére a fejével nem lett különösebb baj hála a sisaknak de a sisak elég durván megrepedt rajta a nyaka is sérült valamennyit, a gerince és mindkét lába eltört, plusz belső vérzések, amint hívtam mentőt meg minden mert a sofőr is teljesen kétségbe esett akkor egyből kórház nem is ide vitték ami helyben van hanem a fővárosba és valami több órás műtétje volt.

Elmondom neked hogy gyakorlatilag a csodán múlott az hogy nem bénult le és a lábát sem kellet levágniuk de 1 évig járni nem tudott az igaz csak lábra állni bírt de csak járókerettel.

Akkor lelkileg én is ki voltam én majdnem öngyilkos lettem amikor a barátnőmet altatásban tartották mert annyira ki voltam idegileg, de szerencsére mellette lehettem és segítettem neki felépülni, ma már szinte semmi nyoma nincs a balesetnek, igaz van pár műtéti hege meg 3 havonta kell mennie vizsgálatokra a gerince miatt plusz gyógytornáznia is kell, meg nem emelhet nehezet, de ez a legkisebb baj, és örülök pontosabban örülünk hogy nem járt rosszabbul.

Nagyon sajnálom a tesódat, de csak az idő múlása segíthet.

2013. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
51%

először is nagyon sajnálom amit történt

Másodszor pedig nem most fogod feldolgozni hanem lassan később

Leírom ami nekem bevált ilyen estekre bár ilyen szörnyű nem volt közte

Sírás már ha megy

Futás annyi hogy járni se bírj

Enni muszáj!!Ha nem eszel még jobban stresszben tartod a szervezed

Beszélgetés akár a kórházi dilidokival van ilyen?

Altató mert aludni muszáj szintén mint a kaja

Forró fürdő

2-3 feles (nem vicc! amikor meghalt a nagymamám csak ez segített hogy nem lássam az arcát,ha lecsukom a szemem)

Ha van kedvesed és melletted van nagyon sokat segíthet vagy ha olyan közeli kapcsolatod bárkivel akivel a fizikai kontaktus megnyugtat

Tényleg a legfontosabb hogy egyél és aludj mert annál jobban kikészülsz

Minden jót!

2013. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
58%

Sajnálom, ami történt tényleg szörnyű lehet. Egy fiatal, erős szervezet gyorsan regenerálódik egy koponya csont törés elég trauma természetes, hogy altatják egy ideig így a szervezetnek is könnyebb regenerálódni.


Magad ne hibáztasd mert mások életéért nem lehetsz felelős. Nem akarom bántani a sofőrt mert ő sem fog egy ideig nyugodtan aludni de azért ha tudta, látta a zebrát miért nem lassított?


Nem vagyok orvos de csak filózgatok...ha a csont nem ment az agyába ha a műtét sikeres volt ha nem dagad az agya...ha azonnal segítséget kapott és megkapta a szükséges infúziót és nem volt ideje eldurvulnia jobban a sérülésnek, gyulladásoknak, stb... szerintem igen is van remény a felépülésére.


A sérülést azonnal kezelésbe vették és még él tehát le fogja küzdeni de nem pár nap alatt mert ez az agynak egy nagy trauma de szerintem az orvosok vannak előnyben.

Nem tudom lélegeztető gépen van-e mert ha nem az is már egy jó jel de ilyen esetben nem kell megijedni ha egy időre átveszi egy gép a szerepet a biztonság kedvéért.


Egyébként meg a pszichológus nagyon is jó ötlet nem kell ledarálni ezért azt, aki ezt ajánlja.

Ők nem csak a dilinyósokat kezelik hanem azért vannak elsősorban, hogy a problémáikkal nehezen birkózó embereknek segítenek.

Ők sok szempontból vizsgálják a pácienst és olyan dolgokra világítanak rá, amire mi nem is jönnénk rá.

Másrészt ő nem érintett az ügyben tehát nem egy befolyásolt véleményt hallasz.

Amit még fontosnak tartok, hogy ne fojtsd magadba a bánatod ezeket ki kell beszélni mert ha beléd szorul az csak rágni fog belülről és megbetegít és nem segít. Ne fordulj be.


Ha van rá módod akkor még egy pap is jól jöhet beszélgető társnak, vigasznak, lelki segítségnek.


Sok szerencsét.

2013. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell minden szarért (bocsánat, de itt tényleg mindenért pszichiáterhez, vagy pszichológushoz akarják küldeni az embert) dokihoz rohanni!

Ügyes, okos emberek vagyunk, és ha kellő támogatásban részesülünk, akkor mi magunk is meg tudunk küzdeni egy-egy problémával.


Kéredző: nagyon sajnálom a testvéredet, szorítok, hogy mihamarabb felépüljön.

Amit most talán tehetnél, hogy szépen vesd papírra minden érzésedet. Akár le is írhatod magadnak az eseményeket, vagy úgy is fogalmazhatsz, mintha azt a levelet el akarnád küldeni egy másik személynek.

Aztán várj egy napot, olvasd el újra a leveled, és próbálj meg rá válaszolni. Tudom, kissé bolondosnak tűnik, de nagyon jó módszer arra, hogy magadban tisztázd a dolgokat.


Ha ezzel is megvolnál, és esetleg nem javult volna semmi a helyzet, akkor nyugodtan tépd darabokra a papírt, vagy vágd többször a falhoz, vagy a földhöz, tombold ki magad.


Remélem tudtam valamit segíteni.

2013. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Jaj, annyira hálás vagyok Nektek,hogy az éjjel közepén is számotokra egy jelenteklen embernek segíteni próbàltok!

Van Kedvesem, és mellettem áll, nagyon sokat segít a barátaimmal és a családommal egyaránt. Szakács a munkája, nagyon sokat dolgozik, így most nincs itthon ezért fordultam be jobban. Enni azóta nem tudtam, de babákat várunk úgyhogy próbálok (az alkohol és a cigi kizárva a leányzó és a fiam miatt ) :) Külső szemlélőnek még nem tudtam beszélni erről, a rendőröknek sem tudtam összefüggőén. Ti vagytok az elsők akiknek legalább írásban sikerült. Köszönöm a támogatásokat és az ötleteket! Vigyázzatok magatokra kérlek! Nyugadalmas éjszakát!

2013. okt. 28. 23:09
 17/29 anonim ***** válasza:
19%
Minden jót ,gyors felépülést kívánok a testvérednek ,erőt és kitartást az egész családnak . :-)
2013. okt. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
19%
ÉN is minden jót kívánok!Mielőbbi felépülést!
2013. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó kívánságokát a tesóm nevében is, remélem mire kibújnak az ikreim ő is a kezében tarthatja őket és ez az egész csak egy rémálom lesz!
2013. okt. 29. 08:08
 20/29 anonim ***** válasza:
36%
Gratula neked a babócákhoz :-) ! Hányadik hónapban vagy ?
2013. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!