Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van értelme élni egy boldogtal...

Kismutyesz_ kérdése:

Van értelme élni egy boldogtalan életet? Feladnád az életed, vagy le élnéd anélkül akit mindenkinél jobban szeretsz?

Figyelt kérdés
Igazából nem is tudom hogyan megfogalmazni az érzéseket amik bennem kavarognak. Nagyon össze-vissza dolog ez. 13 éves koromtól kezdtem el érezni magamon a változást, hogy kezdek megkomolyodni. 13-14 éves korom között elképesztő változáson mentem át mentalitásban. 14 évesen volt az első kapcsolatom ahol szakított velem egy lány. Rettentően fájt 2 hónapig.... Tudom ez kevés idő, mert ha igazán szeretünk valakit akkor egy élet is kevés ahhoz, hogy el felejtsük. 14 éves koromban a családi körülmények rosszabbak lettek nálunk, már nem volt minden a régi. Szüleim majdnem elváltak, apám megütötte anyámat többször is aki megbocsájtott neki. Ez kihatott rám valamilyen szinten, és még komolyabb lettem. Szóval 2 év ez igy eddig összesen, és ez szerintem az oka annak, hogy nem tudok annyira beilleszkedni most középiskolában. (Persze van 3-4 srác az osztályomban akivel jól elbeszélgetek. A lányokkal is aki szimpatikus, de leginkább facebookon tudok kialakítani jó viszonyt valakivel) 15 évesen facebookon megismertem egy lányt akivel barátok lettünk, támaszkodhattam rá, rengeteget beszélgettünk, és idővel belé szerettem, majd később ő is belém állitása szerint. De elkezdett megváltozni, és minden tönkrement. Fél évbe tartott kb, mire kihevertem teljesen. És lassan elérkezünk (majdnem) máig, azaz 16 éves koromhoz. Megismertem itt az oldalon egy teljesen elbűvölő lányt. Sokkal másabb mint az eddigiek, nagyon különleges számomra. Minden nap, szinte egész nap érzem a hiányát. Belé szerettem, és bármit megtennék érte. Jó ideje már úgy vagyok az élettel, hogy nem saját magamért élek, hanem azért akit szeretni fogok, azaz akit szeretek. Szóval mindennél fontosabb nekem, az életemnél is. Ő benne viszont ez még nem alakult ki, és félek, hogy nem is fog. De reménykedem, mert a remény hal meg utoljára. Amikor vele vagyok (nem tudunk hetente találkozni, mert nem egy városban lakunk, de Skypeon kamozunk) nem érzem a gyerekkorom terhét. Nem érzem a suli terhét, nem érzem a családi gondokat stb.... Egy szóval boldog vagyok vele. Gondolom egy 16 évesre nyilván azt mondjátok, hogy foglalkozzon még a sulival stb... Tanulás szempontjából nincs semmi gond. Egyébként nem szeretnék öngyilkos lenni vagy ilyesmi (volt, hogy megfordult már a fejemben), csak érdekel, hogy te állnál az élethez így. Úgy érzem végre megint, hogy van kiért élnem. Az életet számomra csakis Ő jelenti.

2013. nov. 7. 17:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a regény miatt, igyekeztem érthetően le írni, amit átérzek nap mint nap.
2013. nov. 7. 17:59
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja és eléggé elveszettnek érzem magamat, félek, hogy nem fogom tudni megállni a helyemet majd felnőttként ami már nem sokára bekövetkezik (szakácsnak tanulok).
2013. nov. 7. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

felnövő férfiként ennyi közhelyet összehozni...


a szerelem nem a lét értelme, csak egy tartozéka! a lét értelme Te magad vagy! persze, hogy nem érzed magad jól, hisz nem önmagad éled meg, hanem egy kapcsolat hiányát!


boldog akarsz lenni? nem a csajt és nem a kapcsolatot kérdezem, hanem Téged! Te boldog akarsz lenni? mert a boldogságot nem más emberek jelenléte okozza, hanem!


az élet olyan, hogy elindulsz egy úton, amin egyedül is végig tudsz menni.. az egy dolog, hogy betársul e valaki melléd azútra.. de nem az a léted értelme, hogy útitársat keresel, hanem az, hogy az úton vagy! érted?

a saját életed éled, nem az övét!


és a szerelem természeténél fogva mindig újra és újra ki fog alakulni...


és egy kapcsolat nem attól lesz igazi, hogy nem tudod elfelejteni.. ki akarja elfelejteni? ha jó kapcsolat volt, nem is akarod elfelejteni, ha meg rossz volt, akkor meg emlékezel rá, hogy "na, ilyet mégegyszer ne"... ne is akard elfelejteni... de az emlékek nem rosszak.. az emlékek segítenek a jelenben, hogy mi jó és mi nem... röviden tapasztalatnak hívják, azt meg nem érdemes elfelejteni


ha meg bármiért is szomorkodnál tudd, hogy el fog múlni ez is, ahogy minden más is elmúlt..


az életed egészen átlagos, csak még fiatal vagy és radikálisnak éled meg... aki komoly, az nem figyel arra, hogy mikor lett az!

2013. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én is 16 éves fiú vagyok, mint te.

Ha küzdesz, veszíthetsz, ha nem küzdesz, veszítesz.

Máshogy megfogalmazva: ha öngyilkos leszel (nem küzdesz), akkor veszítettél, mert már esélyed sincs. Ha tovább küzdesz a célodért, akkor is veszíthetsz, de akkor van némi esély arra is, hogy nyerj. Ez lehet, hogy nagyon kicsi esély, de még mindig több, mint a semmi (mint az öngyilkosság).

Én mindig így fogom fel. Sok dolog, ami veled megtörtént, azok, ha kicsit másképp is, de velem is (pl. én szüleim is elváltak még 5 éves koromban, de pl. soha nem verte apum anyumat).

Sokáig úgy éreztem én is, hogy semmi sem sikerülhet, pl. első osztályba papírom volt tanulási zavarról. Ezek után alsóban végig 4-5-ös voltam, felsőben is 5.-ben és hatodikban, majd hatodik évvégén sok véletlen műveként kitűnő lettem. Addig meg se fordult a fejemben, hogy én tudhatok ennyit, ez rendesen szárnyakat adott. Hetedikben félévkor már 5 tárgyból, évvégén 7-ből voltam már dicséretes, közben a Zrínyin megyei 2. (kevesebb, mint 1 %-kal lemaradva az 1.-től és így az országos döntőtől). Nyolcadikban már itt 1. lettem, és kémiából és fizikából is országos döntőbe jutottam, felvettek a város legjobb gimijébe mat-fiz tagozatra a rangsorban 1. helyen. Mindezt úgy, hogy általánosba "tanulási zavarral" mentem. Aztán persze van még tovább is a történet, de nem lényeg.

Ugyanez volt a csajokkal is, abban se bíztam, hogy sikerül összejönnöm valakivel, aztán nyolcadikban mégis összejött (az már más kérdés, hogy utána becsapott nagyon).

Szóval csak akarnod kell, bízzál magadban, és tegyél a céljaidért! Csak rajtad múlik, mit teszel (bár a csajoknál a lányon is, ezért hoztam inkább a sulit példaként), határ a csillagos ég!

Ha akarsz, írhatsz privit és írok még, de ez már így is hosszúra sikeredett.

2013. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy dolgot jegyezz meg! Sosem leszel boldog egy másik személlyel,ha egyedül nem tudsz az lenni!

Csinálj ilyan dolgokat amikre büszke lehetsz,a büszkeség önbizalmat ad!

2013. nov. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jegecske válasza:

Ez a szomorú gyerekkorra való hivatkozás /nyavalygás/ elég unalmas,lerágott csont.kevesen születnek palotában, keveset ringat a dajka, mégis normális ember lesz. Nem kell a szerelmet, főként a gyerekkorit olyan komolyan venni, az csak szórakozás.

Nem másért, magadért kell élni és boldognak lenni. Ha van társ jó, ha nincs majd lesz. Az élet nem tragédia, az egy nagyon jó dolog amit Isten adott

2016. ápr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!