Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ekkorát hibáztam, hogy adtam...

Ekkorát hibáztam, hogy adtam egy koldusnak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A boltunk előtt szokott néha állni egy koldus. Egyszer adtam neki pénzt, mert megsajnáltam. Azóta nincs nyugtom, mert reggel amikor megyek zsemléért már várja, hogy adjak. Nem vagyok gazdag és sokszor pont annyi pénzem van, hogy megvegyem a zsemlémet. De ő jön oda mindig hozzám és várja, hogy megint adjak Azóta szinte minden nap ott van és amikor meglát, keresztet vet az ég felé mutogat és jön utánam. Sajnos már azon gondolkodom, hogy nem is megyek oda zsemléért.
2013. dec. 4. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik ezt csinálja sajnos, éveken keresztül is akár. Jó, persze, biztos vannak kivételek, de én mindig kifogtam az ilyeneket. Szerintem csak az segít, ha ezentúl máshova mész.
2013. dec. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mondd meg neki erthetoen, hogy nincs penzed, nem tudsz adni. ha nem erti meg es tovabb zaklat, mondd erelyesebben, hogy hagyjon beken. ha nem akar beken hagyni, szolj a boltban a biztonsagi ornek, hogy zaklat.
2013. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vagy más boltba mész, vagy megmondod, hogy nem akarsz már adi neki pénzt. utóbbi esetben majd szemét leszel bizonyára. de legalább egy életre megtanultad, hogy soha senkinek semmilyen körülmények között nem szabad pénzt adni. se kölcsön. ez alap. rokonnak se.
2013. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ott nincsen biztonsági őr. Ráadásul az a baj, hogyha nem is megyek be a boltba, akkor is ott megyek el a bolt előtt, mert ha nem akkor másik irányból meg kell kerülnöm az egész háztömböt, aztán az 400-500 méter kerülő. De hát ez már az én bajom. Majd veszek fel álarcot :)
2013. dec. 4. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Rámenősek. Nekem meg olyan képem van sajnos, mindig jönnek, mert milyen rendes fiatalembernek tűnök. Kedvesen mondom, nincs pénzem, mert bérlettel járok, kártyával fizetek, de úgy néz ki nem vagyok elég erélyes. Jönnek utánam, és erőlködnek.


Nagyon ritkán adok a kéregetőknek, akkor se hajléktalannak, hanem látszólag rendes embereknek. Tudom, sokszor úgy se hazautazni kell neki a pénz, vagy telefonálni, de havonta egyszer átvághatnak egy 100-asért. A lelkiismeretemnek jót tesz.

2013. dec. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mond neki, hogy bocsánat de csak annyi pénzed van, hogy megvedd a zsömjét, és tényleg csak annyi legyen nálad, aztán menny tovább, és kész. Akár míg betérsz vásárolni dugd be a füledet is, és csak menny.
2013. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsonak: nehogy mar magyarazkodni kelljen egy koldusnak, hogy tenyleg csak annyi penz van nala... el kell hajtani a verbe, ha pofatlan, ha maskepp nem megy, kiabalni, hogy megtamadott. azert mindennek van hatara, nehogy mar miatta kelljen szazmetereket kerulni, mert 'ramenos'...
2013. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!