Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy picikét kellemetlenül...

Egy picikét kellemetlenül érzem magam emiatt. Valami tanács esetleg? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az lenne a helyzet, hogy kellemetlenül érzem magam amiatt, hogy egyébként szép, fehér, természetesnek ható bőröm lenne, de amint elmegyek suliba (és reggel teszek fel alapozót, pici sminket), és ugye bent ülök egész nap a fülledt levegőjű terembe, bepirosodik az arcbőröm. Idegesít, mert így nem olyan szép, és nem tudok egész nap megfelelni magamnak. Elég maximalista vagyok, ez tény, de akkor is... Erre a pirosodásra ugye rátesz az egész napi stressz, meg stb... Valami tanács, hogy mire gondoljak ilyenkor? Vagy bármi? Léci, legyetek megértőek, és ne írkáljatok ronda/hülye dolgokat, mert ezt komolyan kérdezem. :DD


Ui: levegőzés szerintetek bejönne? Vagy sétálgatás a folyosón, ahol friss a levegő? ://



2013. dec. 8. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogyha szép, fehér, természetesnek ható bőröd van, akkor miért raksz fel alapozót? Ezzel megoldódni a probléma.
2013. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kozmetika iparban dolgozom. Én sem értem, hogy ha szép a bőröd, minek alapozó. Igazából, az csak akkor 'hasznos', ha durva bőrhibáid vannak, és el akarod fedni, egyébként csak divat, s felesleges rossz, teli van káros anyaggal! :)

Kipirosodásra: Amikor kipirulsz, az azért van, mert vagy a meleg, vagy a stressz hatására megemelkedik a vérnyomás, és a hajszálerek kitágulnak, főleg az arcon (fejen). Ez mindenkinél így van, az, hogy elpirulsz-e vagy nem, az a pigmentjeidtől függ, biztos figyelted már, hogy egy barnább, kreolosabb bőrű nő ritkán, vagy leginkább sosem pirul el (pigmentek miatt nem látszódnak annyira az erek, és a sötétebb tónusú bőr általában vastagabb is) :) Ez sajnos a világos, és a vékony bőrrel jár. A levegőzés abszolút bejön, ha a pirulásod oka a meleg! Ha stressz miatt pirulsz ki, akkor próbálkozz azzal, hogy mély levegőket veszel, lassítod a légzésedet. Egyébként a srácok imádják, ha egy csaj elpirul ;)

2013. dec. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bíztató, kedves válaszokat! :)

És egyébként elnézést kérek, de nagyon rosszul fogalmaztam meg a mondandómat, ugyanis nem természetesnek ható, hiszen vannak miteszereim/pattanásaim, de ez a pirosodás idegesített egyébként a legjobban. Köszönöm még egyszer!^^

2013. dec. 9. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!