Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme van az életnek?

Mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés

Előre szeretném kijelenteni, hogy humorosnak szánt válaszokat nem kérek.

Nem azért írom a kérdést, mert valami elfuserált 10 éves vagyok, aki kapott egy rossz jegyet, ezért eret akar vágni. Csupán szeretném meghallgatni mások nézőpontjait. Sok ideje már, hogy nem is értem, mi értelme van ennek az egésznek. Az ember kitanulhatja a belét, hogy bekerüljön egy jobb egyetemre/főiskolára, de egyáltalán nem biztos, hogy felveszik ingyenesre. A fizetőset pedig nem mindenki engedheti meg magának, köztük én sem. Amellett pedig, iskolázottsággal se 100%, hogy elérhet valamit. Havi 100000 Ft-ért pedig nem éri meg éveken át szenvedni. Ha valaki családot szeretne alapítani, ahhoz lakás kell, étel, ruha, fűtés, mi egyéb. Viszont, ha gyereket is szeretne, két ilyen fizetésből nem tud mindent fizetni. Egyre inkább elkorcsul a társadalom is, nehéz olyan embert találni, aki őszinte, becsületes, vagy csak simán normálisnak mondható. Nem látom értelmét ezt még 60-70 évig tűrni, csinálni. Mindenkinek vannak hullámvölgyei és olyankor nem számít, mennyi jót éltél már át életedben. A halottaknak amúgy sem számít, hogy a haláluk előtti napon vidáman mentek-e el, vagy éppen zokogva.


2013. dec. 14. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Az élet nem a havi 100000 forintról szól.


Kevés? Menj oda, ahol többet adnak. Menj külföldre. Lusta vagy hozzá? Vagy gyáva? Így jártál. Ne az életet szidd, hanem magadat. A sültgalamb nem fog a szádba repülni.

2013. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tanuló vagyok, semmi ilyesmiről nincs szó. Egyszerűen ha belegondolok, milyen "sokra" megyek majd a végzettségemmel, megijedek. Mire végzek, még ilyen munkakörülmények se lesznek.
2013. dec. 14. 22:42
 3/6 El Greco ***** válasza:
a diploma elvesztette az értékét.Nem tanulni kell menni szerintem,hanem valami szakmát tanulni.Olyat,aminek művelőiből kevés van az országban.S mivel kevés van,viszonylag jól fizető munka lehet belőle.
2013. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Anxo válasza:

Hmm... ezen én is sokat gondolkoztam már, és ez csak annak a jele, hogy VAN értelme az életnek, hiszen az emberben nincsenek felesleges vágyak, minden bennünk feléledő vágynak van betöltője.

Én két síkon értelmem ezt a kérdést:

1, gyakorló keresztény vagyok, így az Isten egyre mélyebb megismerése az egyik célom az életben, ami által saját magammal is egyre jobban elvagyok, és mind inkább ÉLVEZEM ezt az életet

2, Istentől nem elválasztható, de itt most külön tárgyalom dimenziója az életnek az ún. hétköznapi élet. Igazuk van az előttem szólóknak, az életedet neked kell irányítanod, felnőtt módon, a sültgalamb nem repül a szádba.

Pl. én fél éve rájöttem, hogy nekem nem elég az ahogyan élek, és egyik hétről a másikra TOTÁLISAN felrúgtam az addigi életemet, új munka, új város, új emberek, soxor majd kiköptem a belem olyan húzós volt, de egy pillanatra se fordult meg bennem, hogy visszafordulnék az előző, könnyebb, meleg sz@arba amiben éltem. És nyertem! Életem minden területén fejlődtem, úgy érzem most magam, mint a hegymászó a hegycsúcson. Aki mer, az nyer! Ezért az érzésért érdemes élni!

És még itt se fogok megállni, rengeteg talentum van még bennem!

2013. dec. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az élet értelme az, amit adsz neki. Ha te 100e es fizetést választod, akkor az az értelme. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor meg az az az értelme. Én se tudtam elfogadni, de szerencsére megtaláltam azt a munkát amit imádok, és így a fizetés harmadlagos szempont lett.


"két ilyen fizetésből nem tud mindent fizetni"


Keresztanyámék, 7 éves gyerekkel 3an 120e ből élnek. Szóval megoldható. És vannak akik rosszabb körülmények közt vannak mint ők. Család nem a pénzen múlik, hanem a szülőkön, hogy milyen saját dolgaikról mondanak le a gyerek érdekében.



Iskolázottsággal se 100% hogy elérhetsz valamit, anélkül viszont kb 1% hogy elérhetsz valamit. Csak sima érettségivel 200e es helyre bekerülni, kb lehetetlen. Persze vannak kivételek, de valljuk be, nem ez a megszokott.


Osztom El Greco válaszát. szakma kell, amit szeretsz csinálni, és ahol nem azt nézed hogy hogyan is húzd le a vevőt, amiért ő ki van szolgáltatva neked.


sajnos ha a pénz miatt tanulsz, akkor több mint való nem fogod élvezni a munkád. Egy életet úgy leélni,hogy nem élvezed amit csinálsz, az szörnyű. Akkor inkább a 100e es fizetés, spórolgatás, de én reggelente úgy akarok felkelni, hogy "ez is egy jó nap lesz" és nem úgy hogy "na már megint be kell menni arra a s.z@r helyre"

2013. dec. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az egész világból kiábrándultam így a pénz sem ad boldogságot. Ha külföldre kimennék melózni ott is ugyanígy érezném magam mint itt. Nem látom értelmét ennek az egész mókuskeréknek amiben vagyunk. Nekem kéne értelmet adnom neki de nincs olyan dolog ami érdekelne már. Teljes céltalanságban vagyok mostanában.
2013. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!