Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Irigy vagyok egy évfolyamtársa...

Irigy vagyok egy évfolyamtársamra tanulmányai miatt. Hogy változtassak gondolkodásomon?

Figyelt kérdés

Egy egyetemi szakra járunk (informatikus) és úgy érzem, hogy ő mindent jobban csinál nálam. Évfolyamelső, jobb jegyeket szerez nálam, kevesebbet is tanul, míg én meg nyűglődök és így is csak második vagyok mellette.


Direkt még kerülöm is a társaságát, ám amikor hirtelen ugyanahhoz az emberhez szól, akivel éppen beszélgetek vagy véletlenül egy társaságba kerülök vele és elkezd dicsekedni meg lenéző megjegyzéseket tenni másokról, akkor egyenesen utálom. Amúgy is utálom őt. Egyszerűen csak azt várom, hogy végezzek és ne lássam többet.


Legrosszabb, hogy én férfi vagyok, ő meg lány, és másfél évvel ezelőtt szerelmes voltam belé.


Mit csináljak, hogy ne foglalkozzak vele?


21/f


2014. jan. 3. 19:27
 1/4 Grim13 ***** válasza:
feküdj le vele !
2014. jan. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jajjj, ha még dicsekszik is vele, az borzasztó. Ismerős érzés. Én, ha utálok valakit, mindig kitalálok neki valami jó kis kínszenvedéses halált, és elképzelem, ahogy ilyen módon meghal. Több ilyen személy is van az életemben, így aztán, hogy ne legyen unalmas, mindenkinek egyedi, hozzá illő halált gondolok ki. Ha felbosszant az illető, csak lejátszom a fejemben a jelenetet. Általában többször is egymás után, egyre elnyújtottabban, egyre részletesebben, amíg csak jól esik. Ettől jobban érzem magam. Próbáld ki te is.
2014. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ennyira nem akarok embergyűlölőbe átmenni, így is antiszociálisnak számítok. Ez a "kívánjunk minél több szenvedést" gondolkodás csak még több gyűlölködést okoz.


Épp ellenkezőleg, valami buddhista könyvben olyasvalamit olvastam, hogy ha valakit utálunk, akkor képzeljük el és kívánjuk neki fejben, hogy minél sikeresebb legyen, minél több pénze és minél jobb élete legyen, és utána már nem fog zavarni és csak a saját dolgunkkal fogunk foglalkozni. Ezt lehet kipróbálom. Szerintetek?

2014. jan. 5. 00:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól hangzik! Mindenkinek így kéne gondolkodnia.


2-es voltam.

2014. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!