Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hazudok? Mit tegyek,...

Miért hazudok? Mit tegyek, hogy leszokjak róla? 19L

Figyelt kérdés
Soha nem volt szokásom, hogy bárkinek is hazudjak, de az elmúlt 1-2 évben elkezdtem és nem tudok nem füllenteni. Persze nem fontos dolgokról van szó, csak kitaláltam magamnak egy bizonyos "életet", és a barátaimnak, ismerőseimnek bekamuzok dolgokat, és ez jó érzéssel fog el, de nem tudom, hogy miért, vagy hogy ez lehet-e betegség... Nincs problémám a közösségi élettel, sőt ha valamit kéne tennem akkor az inkább kicsit a visszahúzódás lenne, de akkor mégis mi lehet a probléma, ami miatt más életre vágyom?! És hogy a barátaimnak miért kell azt hinniük, hogy nekem meg van ez a bizonyos "más élet" is? Tényleg nem akarok hazudni, de úgy érzek ezzel kapcsolatban, mint a cigivel... hülye hasonlat, de ezt éreztem legjobban passzolónak. Ha ott a doboz a táskámba, a lehetőség, akkor rágyújtok, hiába próbálom megállni. Nem bírok ellene tenni.
2014. jan. 8. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem tudat alatt próbálod magad kicsit kivonni a közösségből mintha ideje lenne egy kicsit ahogy mondtad visszahúzódni és átértékelni magad
2014. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szeretnéd magad jobb színben fel tüntetni. Ez majdnem minden emberrel így van(elferdített a valóságot). De nem mindegy hogy kicsit vagy nagyot. Jó hazudozás néha kell, főleg ha nem akarod megbántani a másik embert, de a folytonos hazudozás káros mindenkinek, de legfökébb neked, jobb ha le szoksz ezekről a dolgokról(apránként kell bele kezdeni.,írd le egy papírra az igazságot amikor hazudsz így jobban tudasul benned. Sok sikert hozzá:)
2014. jan. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mert szürkének és unalmasnak látod az életed mégha ezt el is nyomod magadban és így próbálod magad és mások számára is izgalmassá tenni. nézz szembe a valósággal és saját magaddal. ha elfogadod az életed vagyis magad akkor nem kell majd hazudoznod..
2014. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!