Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom mit kezdjek az...

Nem tudom mit kezdjek az életemmel! Szerintetek mit kéne tennem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szüleimmel élek egy kis településen, álláslehetőség nincs, csak aki protekciós. Nekem nincsenek sajnos ilyen ismerőseim. Már évek óta nincs munkám, pedig érettségi után több okj-s végzettséget is szereztem, legutóbbit fél éve, de gyakorlatom egyikben sincs. Hiába küldöm az önéletrajzokat, még válaszra sem méltatnak. Szeretnék külföldön dolgozni, de annyira nem beszélem a nyelvet, hogy egyedül belevágjak, de persze tanulom, hogy jobban menjen. Nemrég úgy volt, sikerült egy munka külföldön (ismerős által), de kiderült mégsem lehet menni. Ez volt az egyetlen reményem, most megint teljesen a padlón vagyok, mert nem látok semmi reményt, nem tudom mihez kezdjek, mit csináljak. Csak azt látom hogy minden volt osztálytársam, ismerősöm jobbnál-jobb állásokat kap, nekem meg semmi. Nagyon zavar, hogy az idő megy, velem meg nem történik semmi és félek ez nem fog változni és még 30 évesen is itt fogok lakni. Páromnak ugyan van munkája (ő is szülőkkel él), de neki sincs olyan ismeretsége, hogy tudna segíteni elhelyezkedni. 25/L

Köszönöm aki elolvasta!

Bunkó válaszolók kíméljenek!



2014. febr. 3. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek az életben! Először is sok álláskeresőnek meg kellene tanulni hogy az önéletrajzokat küldeni kell éjjel nappal mindenhová még ahhoz a céghez is ahol tök mással foglalkoznak és nem keresnek munkaerőt még akkor is ha már 58 szor elküldted ugyanoda, meg nem csak a környéken hanem messzebb is. (de ezekről már biztos olvastál itt)Tudom hogy sok tényező befolyásolja egy állás elvállalását de ha nem küldöd nonstop akkor nem is nagyon fognak még csak interjúra sem behívni. Nem tudom mi a szakmád de mivel 25 éves vagy ezért nem sok gyakorlatod lehet benne meg írtad hogy évek óta nem dolgozol. Külföldre vagy minőségi munka kell és nyelv nem, vagy a nyelvet kell nagyon vágnod és akkor bármit csinálhatsz. Ez az én egyéni véleményem ismerősök alapján. Az ismerősökkel meg mit foglalkozol hogy kinek hogy megy semmi közöd hozzá! Miért nézik mindig az emberek hogy neki hú de nagyon jó meg de szuper állása van meg stb. És?! Akkor mi van?! Le....om hogy másnak mennyire fut a szekér. Magaddal foglalkozz!!! Ha felismerted hogy ott a környéken nincs munka akkor el kell menni oda ahol van! A munka nem fog házhoz menni, ha te nem mész érte akkor majd megy más! Igen nem egyszerű mert akkor albérlet lakótársak rezsi pénzkiadás stb. Keress ismerősöket aki hasonló szituban van lehet hogy elmegy veled mert neki is kellene meló. Elmentek egy nagyobb városba megpróbáljátok! Bármilyen rossz melót ellválalsz csak fizessenek, utána már majd tudsz jobban nézelődni válogatni és jobb melóra váltani. Lehet később a párod is utánad megy és akkor már megint más a szitu mert kezdődhet a közös életetek! Meg kell próbálni! Ha meg se próbálod akkor majd később ezen fogsz gondolkodni hogy mi lett volna ha?! De akkor már hiába! Eleinte rossz lesz minden de később majd kialakulnak a dolgok! Egyhelyben ülve nem lehet haladni!!!
2014. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!