Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek a életemmel?

Mit kezdjek a életemmel?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és hát eddig semmit sem csináltam soha nem nyaralta soha nem volt osztálykirándulásom mindig mindenki lenézett nem foglalkozott velem már vagy 5 éve levegő vagyok mindenki szemében nem vesznek észre.

Kezdem magam haszontalannak érezni.

Ugyan úgy én is sok mindent szeretem sport túrázás mászkálás meg egyéb dolgok de meguntam egyedül :/

Még akkor sem vettek észre mikor most nő napon meg valentín-kor minden egyes osztálytársam padjára rózsát tetem +még annak a 2 lánynak aki tetszik nekem a végén mi lett észre sem vették hogy én voltam le sem szarták és leléptem ezért a suliból és feleslegesnek érzem magam mindenhol :/


2013. ápr. 18. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
szivesen barátkoznék veled
2013. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:) 1 a biztos aki velem akar barátkozni minimum 50 kilóméterre van senki nem lakik baz megyében nagyon rika a megismerhető ember
2013. ápr. 18. 14:44
 3/4 niltwill ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben, vagyis én is levegő voltam már elemi iskolától kezdve a középiskoláig. Most is félbeszakítottam a továbbtanulást december környékén, mer' keményen megaláztak, stb. és nem volt kedvem folytatni. Tehát engemet csak ekkor vesznek észre egy közösségben, amikor nincs jobb dolguk annál, hogy rajtam élvezkedjék ki magukat. Akkor már nem vagyok levegő. Mondjuk igazuk van, mert passzív vagyok, tehát engem lehet verni, csúfolni, én nem reagálok. Így megy ez, megbélyegeztek ezek a szemetek.


Aztán én szépen rászoktam az egyedüli tevékenységekre, mint az olvasás, írás, zenehallgatás, filmnézés, PC-s és konzolos játékok...én már akkor pörgök a legjobban amikor egyedül vagyok, a többiek csak zavaró tényezők az életemben. Már épp eleget csalódtam az emberben, tehát már nem ismerkedek másokkal, sőt nem is vágyom erre. Minek? Amit ők művelnek az nem az én életem. Én akkor érzem jól magam ha a természetben lehetek egyedül vagy ha épp valami jó írást olvasok. Annál több nekem nem kell. A tapasztalatok után én már lekicsinylő dolognak tartom a barátkozást, a barátokat, és inkább nem kérek belőle (eddig mindig csak megszívtam).


Szerintem ha ilyen helyzetbe kerül valaki, hogy kiközösítik, akkor meg kell tanulnia egyedül élnie, egyedül kell boldognak lennie. Ezek az emberek nem fognak megváltozni, tehát neked kell megőrizni az egyediségedet. Mindenesetre azok akik nem vesznek észre, azok még arra se méltók, hogy rájuk nézz. Sőt továbbmegyek: azok ne nevezzék magukat embernek, mert nem állnak azon a szinten. Én legalábbis nem tartom emberszámba őket. Csak olyan gusztustalan-arctalan valamik. Az ilyenek felé hiába próbálsz nyitni, az olyanok kb. csak magukkal meg a kis körükkel foglalkoznak.


Azt tanácsolnám hogy keresd azok társaságát, akik megértenek és befogadnak...de ugye azokból nincs sok, igaz? És azok is bármikor beinthetnek hogy kész, ennyi volt, vagy csak egyszerűen elhagynak. Nagyba eddig az öregekkel meg a középkorúakkal tudtam szót érteni (elbeszélgetni eddig-addig), pedig fiatal korú vagyok. Nekem elég lenne egy olyan ember, aki megértene, lenne egy kis hasonló érdekeltsége...meg értelmes ha volna. Nem várok el sokat. De hát nincsen. Ennek a tudatában kell gazdálkodni. Igaz én már nem keresek senkit cimborának, mert már kerestem elég sokáig és nem találtam. Ezért lemondtam erről és nem bántam meg. Egyedül csak még boldogabbá lehet válni..szerintem.


Már csak a neten próbálok úgy szórakozásból 'barátkozni' (pontosabban mondva társalogni, nem ismerkedni) ritkán, de hiába, itt se írnak vissza. Egy szót se. Ilyen közösségi oldalon (nem a Facebook, hanem egy olyan oldal ahol levelező társakat lehetne találni, de nem sikerül). Teljesen mindegy hogy kinek, milyen udvariasan, milyen részletesen írok. Küldök egy-két üzenetet, aztán semmi reakció. Hát gondoltam magamban, itt is ugyanazt kapom mint a valóságban.

2013. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ugyan ez vagyok :/ 3 diktól kezdve 9 dikig én voltam a osztály csicskája minden nap 2 szer elcseszték a szülinapom is és hát már csak azt vártam hogy végezek nem voltak még arra se méltók hogy velük ballagjak el így be sem mentem most 9-10 ben megint én voltam akit csak szivatak most 11 ben nem nagyon szivatnak mert ezekben lehet legalább egy tűnyi értelmet látni én sem barátkozom szemyélyesen már nem beszélek senkivel sem viszont a játékokban a 25 éves feletiekel nagyon jól elbeszélgetek megtalálom a összhangot a beszélgetésben mert azok már értelmesek nem úgy mint a iskolai majmok 7 éve már csak neten ismerkedek máshol nem. :) nem vagyok boldog de nagyon rossz kedvű sem csak hát nem ezt érzem igazinak túl sok a magány
2013. ápr. 19. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!