Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet ezek miatt lettem...

Lehet ezek miatt lettem ilyen? És mit tehetnék ellene? Szeretném ha sokan válaszolnának. A többi lent?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. 3 éves koromban kezdtem el hízni, az ovodától az általános iskola 7. osztályáig csúfoltak és megaláztak kb 10 évig egyfolytába. 8. osztály előtt egy nyár alatt lefogytam a súlyom nagy részét és utána már nem bántottak. Már nem vagyok kövér de így is önbizalom hiányban szenvedek és utálom magam. Pont ezért fogytam le mert undorítónak tartottam magam és azt hittem h ha lefogyok akkor szeretni fogom magam. De nem. Ez lehet attól h sokat bántottak? És ha igen, mit tehetnék ellene?
2014. febr. 5. 17:04
 1/4 anonim válasza:

hát kb. én is így vagyok...

mondjuk nem pont a kövérségem miatt b*sztattak,de akkor sem volt önbizalmam. aztán lefogytam , úgysem tetszettem magamnak.

fél éve elkezdtem testépíteni,de még most sem tetszem magamnak...

nem is hiszem,hogy ez nálam már fog változni

saját jellemem/természetem is utálom


16/F

2014. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, egész biztos, hogy amiatt van. Olyan sokszor hallottad, hogy milyen rossz vagy, hogy a végén Te is elhitted. Egy pszichológus vagy kineziológus tudna segíteni, hogy túljuss ezeken a rossz beidegződéseken. Ha inkább egyedül szeretnéd megoldani, akkor azokra a dolgokra kéne koncentrálnod, amikben jó vagy, fontos lenne, hogy minél több sikerélményed legyen. Lehet tanulás, sport vagy bármilyen apróság, ha pl. karácsonykor csinálsz egy cipősdobozt egy rászoruló gyereknek, az is nagyon jó érzés tud lenni. És biztos, hogy sokan szeretnek, tölts minél több időt ilyen emberek társaságában.
2014. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, biztos azért érzel így. Erre nem tudok mást mondani, mint hogy próbáld meg elfogadni magad! Gondolj bele, ha te nem szereted magad, akkor ki fog? Legyél büszke arra, hogy le tudtál fogyni, nem sok embernek sikerül ezt megtenni úgy, hogy egészséges maradjon. Ne foglalkozz senki véleményével, vedd körül magadat olyan emberekkel, akiket szeretsz. ;)
2014. febr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha nem akarsz pszicologushoz menni, akkor menj be egy konyvesboltba, es keress olyan konyveket, amelyek szemelyisegfejlesztoek, onbizalom-noveloek.Sok ilyen van, es hidd el, talalsz bennuk segitseget!

A lenyeg, hogy most mar kezdj el hinni abban, hogy ertekes ember vagy!

2014. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!