Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek az életemmel? 26/F

Mihez kezdjek az életemmel? 26/F

Figyelt kérdés

Érettségi után elkezdtem dolgozni, elég sok cégnél megfordultam, de valahogy egyik helyen sem éreztem olyan jól magam vagy éppen valami más volt a probléma (hülye főnök vagy nevetségesen kevés fizetésért elvárták volna, hogy megszakadjak, stb.) szóval mindenhonnan eljöttem. Közben leraktam egy pincér szakmát, de rájöttem az sem az én világom. Voltam külföldön is, már három országban éltem eddig Magyarországon kívül hosszabb-rövidebb ideig, jelenleg is Ausztriában vagyok. Mielőtt valaki azt mondaná, hogy büdös a munka azt is elmondom, hogy szeretek dolgozni és szeretem ha hasznos dolgot végezhetek, de annál úgy érzem többet érek, hogy tányérokat hurcolásszak vagy dobozokat pakoljak egyik polcról a másikra.

A másik sarkalatos problémát pedig a nők jelentik, vagyis hát egy párkapcsolat hiánya. Magamról azt tudom elmondani, hogy én nem vagyok egy túl ismerkedős alkat és így nehéz is lenne valamiféle kapcsolatot kialakítani, persze tettem már ebbe az irányba lépéseket, de eddig ezen a téren nemigen tudok mit felmutatni. Eddig egy lány volt az életemben akivel hosszabb kapcsolatom volt(3 hónap) egy tündéri kis cigány lány, habár akkor még mindketten fiatalok voltunk(én 20, ő 19) így utólag visszagondolva egy komoly párkapcsolathoz. Illetve egy virtuális kapcsolatom volt nem is olyan régen, ami persze valójában egy nagy átverés volt mint utólag kiderült, de legalább arra rájöttem, hogy én is mennyire naív tudok lenni néha, a leckét megkaptam az élettől. Persze voltak még randijaim szóval azért sose adtam fel végleg, viszont arra még mindig nem jöttem rá, hogy milyen is lenne a hozzám való társ, akivel komolyan el is tudnám képzelni az életemet. Persze félre ne értsetek nem ismerkedni akarok itt, sőt az előbbiekben említett eset miatt a kedvem is teljesen elment már a netes ismerkedéstől.

Szóval a nagy kérdés, hogy mihez is kezdjek jelen pillanatban az életemmel. Talán van itt valaki akitől hasznos tanácsot kaphatok vagy akinek van valami ötlete. Írjátok le akkor nyugodtan.

Úgy éreztem ezt most ki kellett írnom magamból.

Örülök, ha valaki végigolvasta!



2014. febr. 24. 16:13
 1/9 anonim válasza:
Szerintem igen.
2014. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Ha nem tudsz mit kezdeni magaddal, legyel -ha epp most nincs jobb otleted- mondjuk boldog!


Van ellenvetesed?


Udv R.

2014. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én halmozottan lelkisérült vagyok,sokan akartak már segíteni.


Jelenleg egy bizonyos műsort nézek,ami jobb irányt adhat az embernek.


Google-be írd be:fix

a tévé adó videótárjában minden "Smaragd út" nevezetű műsort megnézhetsz,talán ad más megközelítést az élethez.


Szerintem próbáld ki,remélem segít.

2014. febr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudnak mit kezdeni az életükkel ebben a társadalmi rendszerben, hiszen a legtöbb ember csak egy fogaskerék benne. Ebből segíthetnek kikerülni Fromm, Yalom, Frankl könyvei. Olvass. Párkapcsolati témában ajánlom A szeretet művészetét szintén Fromm-tól. Persze kell ehhez némi nyitottság.
2014. febr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1 Szerintem nem.


#2 Nincs ellenvetésem, csak azt nem tudom, hogy érhetném el ezt...


#3 Megnéztem, de ez nem fog rajtam segíteni. Ez a nő annyi hülyeséget összehord, hogy abban is kétségeim vannak, hogy ez valakinek is segítségére lenne, inkább valami kuruzslónak látszik.


#4 Utánanézek ezeknek a könyveknek, nem is hallottam még róluk.

2014. febr. 26. 19:21
 6/9 anonim ***** válasza:

normális szakma, amit szeretsz csinálni. Ezzel kellene kezdeni.


Minek addig párkapcsolat, amíg nem tudod magad fent tartani?!

2014. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám van, azzal, hogy én 8 évvel fiatalabb vagyok. Előttem még jobban áll az élet, és tudom, hogy el kell döntenem, hogy mihez kezdjek, mert egyszerűen semmi sem köt le, habár kedvem lenne alkotni, de kitartásom nincs hozzá, illetve párkapcsolatról nem is álmodhatok.


Nos én elég érzékeny lelkű vagyok, és mivel szeretek alkotni, ezért általában vagy írok, vagy rajzolok, vagy röviden alkotok valamit. Segít kiadni magamból, ha például egy fogalmazást írok, fogalmazni jól tudok, és szerintem te sem lehetsz annyira rossz, ha ezt le tudtad írni. Sokat segíthet még például, ha a fogalmazásod felrakod internetre, közösségi oldalakra, fórumokra, akik ugyanezzel a problémával küzdenek.


Ezzel általában sikerül lecsendesíteni a lelkem, és miután ez megtörtént, már csak egy kis zene kell, amibe bele tudom magam élni, vagy film, akármi, és rögtön életerőre kapok. Nem sokáig, illetve nekem itt van a kamaszkor is, de neked szerintem egy kis elszántsággal sikerülni fog, hiszen nekem is voltak kitöréseim.


Ajánlanám még az agykontrollt. Ezt most talán úgy fogod fel, mint kuruzslást, NEM! Az agykontroll az, amikor egy csendes helyre, esetleg zene segítségével lefekszel, leülsz, kényelembe helyezed magad, átvizsgálod a tested, majd annyira mélyre mész magadban, hogy képes vagy irányítani a lelked. Ez egy példával úgy hangzana, hogy becsukod a szemed és a kedvenc ételedre gondolsz. Elkezd termelődni nagy mennyiségben a nyál a szádban. Nos ez ugyanolyan, csak itt egy "kicsit" NAGYOBB határ van. Elgondolkozol azon, hogy mi az ami szerinted jó lenne az embereknek és csinálni szeretnéd, és elhatározod, hogy megcsinálod. Feljössz kipihenve ebbe a világba és teljes morállal éled tovább életed.


Ez kicsit egoistán hangzott, de igazából nincs olyan, hogy más tanácsol neked. Te azt csinálsz, amit akarsz és szeretsz. Neked kell eldöntened, hogy egy pesszimista leszel, aki meg sem próbálja, vagy realista, aki tudja hol a határ, de az optimisták azért sikeresek, mert átlépik ezt a határt. A szerencse jön magától.

2014. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Egyes vagyok.

Az elet egyik alapveto kerdese, h hogyan legyunk boldogok. Recept nincs, mert mindenki mastol/mashogy boldog. Viszont onmagad folyamatos kutatasa es akar az okos konyvek is segithetnek. Figyeld magadat jobban es tartsd szem elott a kivansgaidat.

Figyelmeztetlek: mar most latszik h irrealisak az elvarasaid a partnerkapcsolatokkal szemben. A partnerkapcsolat azoknak valo, akik elotte kepesek voltak egyedul is boldogok lenni. Aki partnert akar, mert nem tud mit kezdeni magaval, hamarabb kerul bajba (bankkolcson a hazra, apukava valas megfelelo erettseg elott, esetleg valas, de mindenkeppen agyondolgozas) mint szeretne.


Udv R.

2014. febr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy másik fórumban találtam egy nagyon ide vágó dolgot, úgy érzem ebben van igazság:


"ha megoszthatok egy hatalmas elettapasztalatot, az ismeroseim kozul inkabb azok erzik magukat jol a borukben akiknek van hivatasuk. Talan ez ra a jo szo ha nem talalod a hivatasod akkor a vilagon barhol fogod tudni magad szarul erezni."

2014. febr. 28. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!