Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érdemes életben maradnom?

Vad-Ász kérdése:

Miért érdemes életben maradnom?

Figyelt kérdés

--Haverokkal összevesztem

--legjobb lányhaverommal is összevesztem

---egyik se akar kibékülni---

//

iskolában mindenki utál,mikor semmi rosszat nem tettem nekik.

-elgondolkodtam már az öngyilkosságon(próbálkoztam is,csak nem volt erőm megtenni).

naponta többször van hangulatingadozásom(elég nagy kilengés),egyik percben jajjdevidámvagyok utána meg lekapcsolok és jön a depi,majd valamivel később megismétlődik--ez akkor van ha társaságban vagyok.

ha egymagam otthon egész nap rosszul érzem magam,mikor nem is vagyok beteg.



2014. márc. 1. 18:27
1 2
 11/17 anonim válasza:
Szia! Hasonló helyzetben vagyok mint te, én is elvesztettem a barátaimat és engem is szinte mindenki utál az iskolában. Két hete nekem is olyan gondolatok jártak a fejemben, mint neked. Depressziós voltam, minden nap sírtam mikor hazaértem a suliból. Szerencsére maradt egy igaz barátom, akivel bármit meg tudok beszélni, úgyhogy most ő önt belém lelket.:) Elmentünk egyik nap sétálni, beszélgetni akkor minden bajomat el tudtam neki mondani, ami jól esett. Szerintem az is hasznos lenne, ha elkezdenél valamit sportolni, esetleg futni... A sportnak jellemerősítő hatása van. A másik feszültséglevezető amit találtam magamnak, az a naplóírás volt. Oda tényleg mindent őszintén leírhatsz az érzéseidről, nekem ez nagyon sokat segített. Később ezeket visszaolvashatod, és meglátod miben változtál stb.:) Engem most az éltet, hogy egy hónap és érettségi, utána végre új társaságba kerülök. Azokra, akik meg elárultak, hamarosan visszaüt a sors, ez biztos. Van, amiben pl. csak én tudnék nekik segíteni, de azt várhatják majd... Majd ha meghúzzák őket még érettségi előtt, na, én akkor majd én nevetek. A legnehezebb sajnos a várakozás, hogy fogalmad sincs mikor lesz jobb, ezért azt hiszed soha nem is lesz jobb. Ez nem igaz. A lényeg az, hogy próbálj valami pozitívat keresni ebben az egész helyzetben. Szerintem az a jó benne, hogy egy idő után megkeményedsz. A legtöbb ilyen dolgot csak úgy lehet átvészelni, hogy az ember érzéketlenné válik és a sérelmek úgy pattannak le róla akár a pajzsról. Mostanában mikor suliba megyek igyekszem felölteni a fapofát. Sokkal kevesebbet beszélek, szünetekben elfoglalom magam rajzolással, vagy kimegyek az osztályból és másokkal beszélgetek. Nem vágok vissza senkinek, de annyira már nem is érdekel az egész piszkálódás, hogy visszavágjak. Tudom, hogy csak azért b*szogatnak, mert saját magukkal sincsenek kibékülve, vagy mert az értelmiségi szintjük megegyezik egy sültkrumpliéval. Fel a fejjel és hamarosan jobb lesz! :) Minden jót!
2014. márc. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Előző vagyok. Bocsi, most olvasom, hogy sportolsz. Ez esetben csak folytasd, még mindig jobb mint otthon ülni, segít elterelni a gondolataid.:) De a többit amit írtam, remélem segített valamit.:) A lényeg az, hogy add ki magadból valahogy ami nyomaszt és akkor könnyebb lesz.
2014. márc. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

csak az a baj hogy megrántottam a bokám,és most nem birok menni edzésekre :(

már jó pár évet kibirtam....most valamikor jobb lett,de kicsivel később megint rossz...és nem akarok már várni a jóra..közel 6 évet vártam hogy jobb legyen-jobb is lett 1-2 hónapra,majd ismét rossz lett...és már nem látom a fényt

2014. márc. 26. 21:48
 14/17 anonim válasza:
Pszichológus. Rajtad már más nem segíthet :/
2014. jún. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

sportoltam.

azóta sulitváltottam , lett mégegy haverom , vizsgáztam , elkezdtem dolgozni , lett barátnőm , lelépett , lesérültem edzésen mert túl nagy súlykkal dolgoztam (azóta sem birok edzeni mert a csuklóm még gyenge) melóhelyetváltottam 2x , most dolgozom

pszichomókus nem kellett , kikeveredtem, igaz nehezebb volt biztos így, de ne vegenek példát rólam a kérdés olvasói.

mostmár felnőtt fejjel annyit tudok mondani, nemértem miért van kiközösíté,de le kell stojni és a külön kis világunkra figyelni csak ami majd az életünkké válik

2018. szept. 7. 08:57
 16/17 anonim válasza:
10-es valaszolo vagyok. Most olvasgatom vissza a regi valaszaimat, es latom, hogy a kerdezo is irt ide. Erdekes, hogy ami akkor hatalmas problemanak tunt regen mara mar semmisegnek tunik. Minden esetre orulok, hogy rendezodott, kerdezo. Itt is helyrerazodott minden, es meg a fagyi is visszanyalt.:D Jo az ilyeneket olvasni mikor a kerdezo leirja mi tortent vele evek multan.
2018. nov. 29. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Érdemesnek tartom,hogy válaszolják,így akik megtalálják,elolvassák tudják mi történt és láthatják , hogy mindig van kiút
2018. nov. 30. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!