Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem szeretnek itthon. Mit tegyek?

Nem szeretnek itthon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3man vagyunk fiútestvérek, én vagyok

a középső. Bármit csinálok az rossz,

az én sikereim sohasem fontosak

mindigcsak egy "na az jó"-val le van

rendezve. Soha nem mehetek

sehova sem ezért nagyon barátaim

sincsenek. Másik 2 testvéremmel

mindig kedvesek velem meg mindig

kiabálnak szitkozódnak. Kezdem

már nagyon feleslegesnek érezni

magamat itthon. Sokszor érzem azt,

hogy én csak egy teher vagyok

számukra. Nagyon el vagyok keseredve.Mi tévő legyek? 18/F



#kspcs
2014. márc. 10. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Felnőtt ember vagy, viselkedj úgy...
2014. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
"3man vagyunk fiútestvérek" na ez nem igaz te igazából leánygyermek vagy
2014. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Hiába 18 éves, hiába fiú. Attól még ugyanolyan rosszul esik, ha nem figyelnek ránk/nem ismernek el minket a szüleink. Én fiatalabb vagyok mint a kérdező, és még nagyobb nyomás van rajtam, csupán azért, mert az anyám egyszer sem volt hajlandó elismerni. Légy erős, tarts ki, túljutsz ezen is. :)
2014. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbálj beszélgetni az érzéseidről a szüleiddel, vagy a testvéreiddel, olyankor, amikor nyugodtak vagytok.
2014. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Sajnos engem is semmibe vesznek és gyakran megaláznak a szüleim. Nekem csak az a ,,bűnöm", hogy kettőnk közül én vagyok a kisebb testvér.

Meghallgatnak a szüleid? Próbáltál már velük beszélni a problémáról? A testvéreid mit szólnak ehhez?

2014. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a középső gyerek "tünet", ismert jelenség, ne tulajdoníts neki nagyobb jelentőséget. A középső gyerekek mindig így érzik, miközben a szülők nem.
2014. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Olvasd el A szuletesi sorrend elmelete c. konyvet, segiteni fog.


R.

2014. márc. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

sajnos lehet hogy a szüleidben van a hiba. az enyémek pl. elviselhetetlenek, eléggé megosztó érzületűek még családon belül is úgyhogy ismerős...

fogadd el őket úgy ahogy vannak aztán függetlenedj tőlük amilyen hamar csak tudsz. és ne dőlj be az érzelmi zsarolásnak. attól még hogy a rokoni kötelékek összekötnek még nem vagy köteles semmikor eltűrni semmit.

2014. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyet értek a többiekkel. Légy erős, állj a sarkadra. 18 évesen ne félj az önállósodástól, nyugodtan tedd azt amit te a legjobbnak látsz. Ha tényleg így semmibe vesz a családod, nem benned van a hiba.

Velem is előfordult ilyesmi. Röviden: a szüleim elváltak, anyámmal éltem. 5 éves voltam amikor anyukám összejött egy magas, kövér, goromba, agresszív alakkal. Mondtam anyukámnak, hogy ennek nem lesz jó vége, de nem érdekelte a véleményem. Aztán a férfi elkezdett utálatoskodni velem. Észre vettem, hogy anyukámmal sem olyan kedves amilyennek egy normális kapcsolatba kéne lennie. Bunkó volt, bántott minket, mindig csak fenyegetőzött. Amikor kicsin felnőttem, egyre többször mondtam anyának, hogy dobja ki, de nem tette. Egy idő után rájöttem, hogy azért nem teszi, mert fél a fickótól. Ekkor döntöttem úgy, hogy megteszem Én. Erőt vettem magamon és pár hónap alatt, úgy kiűztem a házunkból, hogy olyan nincs. Úgy döntöttem, visszaadom neki azt a fájdalmat amit ő okozott nekem. Eleinte csak kis csínytevéseket csináltam (pl. beleszórtam a cipőjébe a tengerimalacom ürülékét XD), aztán komolyabban foglalkoztam a dologgal. Igazából az volt, hogy konkrétan szellemnek néztem, még csak rá se néztem, mintha ott se lenne. Közben meg lassacskán kikészítettem. Végül pedig az én bátorságomat látva anya is erőt vett magán, és közös erőfeszítéssel elpateroltuk otthonról xd. Azóta se láttam.

Tanulság: ne félj kimondani a véleményedet!

Remélem tetszett a sztori. Ez óta boldog életet élek, semmi problémám nincsen. Boldogabb vagyok mint valaha:)

2014. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!