Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne érdekeljen...

Mit tegyek, hogy ne érdekeljen annyira a jövő?

Figyelt kérdés

Mármint hogy én is flegmán tudjak hozzáállni. A karrierre gondolok.

Nagyon szeretnék abban dolgozni, ami érdekel, hozzátenni valamit a világhoz, szerethető munkahelyet. Emellett büfészakos vagyok és semmi remény.

Sokszor homokba tudom dugni a fejemet, és nem gondolok a jövőre. Máskor viszont előtörnek az aggodalmak...

Legjobb lenne, ha úgy állnék hozzá, mint az átlag, hogy mindegy, mit fogok dolgozni, csak keressek... Ha így állnék hozzá, új lehetőségek is jönnének ráadásul. Protekcióm is lenne és jó fizetés ígérete. Csak olyan területen, ami nem érdekel, és NEM azon a területen, amit szívesen csinálnék.


2014. márc. 10. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Negondolkozz túl sokat. Természetesen gondolj mindig a következményekre a nagyobb döntéshozatalkor, de feleslegesen ne aggódj. Hozd ki magadból a legtöbbet csak ma, csak aznap és tűzz ki célokat a közeljövőben. Ha rendesen végzed a munkád és a kisebb célok is összejönnek, akkor nincs félnivalód, hiszen a többi már csak önbizalmon múlik. Lehet hibáztatni a kormányt, a családot, a rendszert, a nevelést, a politikát, de mindenki a saját sorsáért felelős, a többi csak rizsa és rinyálás. Szeresd amit csinálsz, szeresd az életed, szeresd magad, és akkor boldogulni fogsz. Legyen életcélod. Nincs olyan hogy semmi remény. Minden téren vannak nehézségek, mindenhol lehet kifogásokat találni. Nem lesz*rni kell a dolgokat, de ha túlkomplikálod és feleslegesen aggódsz, az sem vezet semmire. Én azt mondom a jövővel csak addig kell foglalkozni, amíg pozitívan tervezgetsz, álmodozol, úgyis az befolyásolja, hogy mit csinálsz most. Bízz a sorsodban és abban hogy a legjobb úton jársz, mert te alakítod a sorsod, nem pedig egy áldozat vagy, vagy egy bábu. Egyszóvallégy magabiztos, állj a talpadra és merj álmodni :)
2014. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!