Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Depressziós vagyok? Hogyan...

Depressziós vagyok? Hogyan tudom azt megállapítani?

Figyelt kérdés
Már régóta(kb.1 éve) rosszul érzem magam. Folyton szomorú,letört vagyok,de nem tudom miért. Kerülöm az embereket,jobban szeretem a magányt. Néha-néha vagdostam/vagdosom magam(TUDOM,hogy nem segít!). Könnyen felidegesítenek az emberek. Már szinte rühellem őket(persze van kivétel). És néha szoktam gondolkodni az öngyilkosságon.. Légyszi ÉRTELMES válaszokat adjatok! Előre is köszönöm!

2014. márc. 11. 22:38
 1/3 Nagy János22222 ***** válasza:
nem vagy az.
2014. márc. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még pontosan nem tudom, hogy mit fogok írni, és valószínűleg nem tudok választ adni a kérdésedre, de szeretnék segíteni.


Én is voltam depressziós. A gimnázium végén szakítottunk a barátnőmmel, akiről azt gondoltam, hogy tökéletes. Az egyetem sokkal nehezebb volt, mint amire számítottam, és egyébként se volt sok kedvem tanulni. Fél év után abbahagytam, és otthon voltam. Nem kaptam munkát, nem csináltam semmit. Azt hittem, hogy soha nem lesz jobb, már senki nem fog szeretni.


Ezután találkoztam egy lánnyal - nevezzük K-nak. Már az elején is nagyon fontos volt a számomra(Egyébként ezen az oldalon ismertem meg). Sokat beszélgettünk, segítettem neki néhány dologban. Igazából ő is sokat segített nekem, de ezt ő talán akkor észre sem vette. A lényeg, hogy sikerült összeszednem magam. Elkezdtem játékokat csinálni. Ok, nem volt semmilyen sikerem benne, de sokat tanultam, és végre valami produktív dolgot is csináltam, nem csak játszottam egész nap. Elkezdtem edzeni, és újrakezdtem az egyetemet, ami egészen jól ment.


A depresszió legyőzhető, és te is ki fogsz jutni ebből az állapotból, csak kell valami, ami fontos a számodra. Kell motiváció. Tűz ki egy célt és próbáld elérni.


Tudom, hogy ez nehéz. Miután K elhagyott, abbahagytam a sulit, nem edzek, nem csinálok semmit. Nem tudok tanulni. Nincs kedvem semmihez. Játszani sincs kedvem. Igazából az első hónap nagyon rossz volt. Nem akartam megölni magam, de annyira értelmetlennek találtam élni. Elrontottam az összes vizsgámat, csalódást okoztam a tanáraimnak.


Igazából az a legrosszabb, hogy elvesztettem a legjobb barátomat. Az volt a legjobb dolog az életemben, hogy szeretett, de most azt kívánom, hogy bárcsak barátok maradtunk volna.


Ok, semmi gond, csak kell egy kis motiváció a tanuláshoz, és jó lenne ha szereznék munkát, és tennék azért, hogy elérjem a célokat, melyeket kitűztem magam elé. Csak valahogy meg kell győznöm magam, hogy tegyek valamit magamért, nem valaki másért.

2014. márc. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Amiket írtál teljesen igazak rám is szóról szóra én is gondolkoztam már ezen.

írd be google-be hogy depresszió teszt ott több tesztet is ki ad. (Nekem a tesztek szerint sújos depressziòm van.)

2014. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!