Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Betegnek lenni de mégis boldog. Vagy egészséges de boldogtalan?

Figyelt kérdés

2014. márc. 17. 08:51
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
20%
Aki beteg az nem lehet boldog. Ennyi.
2014. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Mindenkinek meg van a saját vélemény, ami rendben is van, de hogy valaki kijelent valamit az egész emberiség nevében, az hülye kedves utolsó. :))
2014. márc. 17. 09:42
 13/52 A kérdező kommentje:
véleménye*
2014. márc. 17. 09:42
 14/52 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem az a hülye aki csak anonimitásban mer odamondogatni másoknak. Pusza :P
2014. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
Neked sincsen kiírva a becses neved drága.
2014. márc. 17. 09:46
 16/52 anonim ***** válasza:
53%

Beteg, de mégis boldog.


Minek legyek egészséges és minek éljek száz évig, ha nincs munkám, így nem tudok otthont teremteni, nincs párom és gyerekeim sincsenek. Szóval minek élni, ha nincs szüksége senkinek a munkámra, szorgalmamra, illetve a szeretetemre, gondoskodásomra. Úgy semmi értelme egészségesnek lenni. Engem legalábbis nem az tesz boldoggá, ha makk egészséges vagyok és egyedül élem világom.


Attól vagyok boldog, ha van kit szeretni és hasznosnak érezhetem magamat. És ha ez megvan, akkor elviselem, ha mellette beteg vagyok és mondjuk hamarabb meghalok.


Én inkább betegséget viselnék el, csak boldogan haljak meg, úgy hogy érezzem, hogy volt értelme élni, hogy szerethettem és dolgozhattam...


A fordítottját nagyfokú önzőségnek érzem. Az egészséget választaná inkább (már ha ez így működne) a boldogtalansággal. Aki elvan boldogtalanul, az másokat sem tud és nem is akar boldoggá tenni. Nemcsak magának rossz ez, hanem másoknak is. Rettenetes dolgokra lehetnek ők képesek...

2014. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:

Egészségesen még küzdhetek a boldogságomért.

Betegen meg hamar elmúlik a boldogság...Persze azt nem írtad, milyen betegen, szóval ez így elég értelmetlen.

2014. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ milyen betegség...Egy rákkal senki se boldog.

De pl. én cukorbeteg vagyok, és boldog.

2014. márc. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
16os pont így gondoltam én is :), többiek: természetesen nem náthára gondoltam!
2014. márc. 17. 10:06
 20/52 anonim ***** válasza:
30%

Boldogan még küzdhetek az egészségemért, könnyebben leküzdöm a betegséget és meggyógyulok, ha van miért!

Gyógyíthatatlan betegség esetén pedig ha boldog vagyok, akkor könnyebben feldolgozom, elfogadom és megnyugszom, nem lesz semmi plusz aggodalom, egyszer úgyis mindenki meghal.


Viszont az egészségemet nagyon könnyen elveszthetem, ha nem vagyok boldog! És különben is, aki egészséges, az is meg fog halni, szóval aki ettől fél, az egészségesen is félhet ám! Egyébként pedig egészséges embert is halt már meg közúti balesetben. Úgyhogy aggódhat az egészsége mellett, ráadásul még nem is boldog...

2014. márc. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!