Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Betegnek lenni de mégis boldog. Vagy egészséges de boldogtalan?

Figyelt kérdés

2014. márc. 17. 08:51
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
69%
Engem soha nem néztek semmibe, mégis boldog voltam/vagyok, mert tudom hogy vagyok valaki mégha ezt más ember nem is így gondolja. Mivel nem másnak élek mégha az a más az apám is ezért nem érdekel mit gondol, 1 életem van ,egyszer meg fogok halni, nem pazarolom az időm önmagam felemésztésére visszamaradt értelmi egyedek miatt.
2014. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm. Fiatal kora ellenére erősen elhízott, magas vérnyomásos, inzulinfüggő cukorbeteg és súlyos deformitásos izületi gyulladásai vannak ami miatt nehezen mozog és rendszeresen jár orvosokhoz, fizioterápiára. Ő nagyon szeretne kimenni külföldre és azt csinálni amit szeretne, valóra váltani az álmait, utazgatni de sajnos nem igazán lát rá esélyt. Szeretne családot is így közel a harminchoz, de nem talál olyan partnert aki elfogadná őt. Neki mit lehetne tanácsolni? Bízzon és higyjen mert előbb utóbb összejöhet minden amit szeretne? A hozzáállás jó de vajon sikerélmény hiányában a hiú remények és ábrándok nem kezdik ki az embert?? Nem fog összezuhanni?
2014. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
Mindenki a saját gondolataival teremti az életét.
2014. márc. 17. 11:01
 34/52 anonim ***** válasza:
39%

Igen Santorini, súlyos mozgásszervi betegséggel (születésétől kezdve) együtt élő barátom többségében elégedett volt az életével és boldog. Gyereke is született, de aztán jött egy egészen más betegség, ami miatt hirtelen meghalt.


Gyerekkorától fogva tudta, hogy a betegségén nem tud változtatni, súlyosan korlátozva van, és nem tehet meg mindent, amit más igen.. Mégis mindig kedves és jókedvű volt. Nem irigykedett másra, ismerte a lehetőségeit és elfogadta. Sohasem unatkozott, és egy csomó elfoglaltsága volt. Aki ismerte, mindenki szerette.

Munkája is volt, sőt! Egy percig sem volt munkanélküli!

Ugyan a szüleivel nem volt a legtökéletesebb a kapcsolata, mert elég rigolyás szülei voltak, de ez sem okozott számára ellehetetlenülést. Aztán lett saját családja is, gyereke is. Sajnos nem sokáig élvezhette társaságukat, hiszen hamar meghalt ezután, de legalább halálakor boldog volt és elégedett.


A gyereke nem fog emlékezni rá mire felnő, mert még kicsi, de majd mi mesélünk róla. És előbb fog eszünkbe jutni azt elmesélni, hogy milyen kedves, segítőkész és vicces volt, és mennyit nevettünk együtt, mint azt hogy szegénykét nem tudtuk magunkkal vinni a Rax Alpokba, csak például ide a közeli dombokra meg máshova, ahol jól kiépített út van...

Mert azért elég sokfele járt ő is, sokszor velem is, olyankor nem szaladtam, hanem neki segítettem. Más volt, de jó volt. Nem irigyelte, hogy én máshova is szoktam menni, azt se, hogy biciklizni is tudok. Ő tudott egy csomó minden mást, amit meg én nem.



Ez is inkább személyiségfüggő dolog.

Betegen is lehet valaki boldog. Hát igen, a legrosszabb aki boldogtalan és beteg is egyben. A súlyos mozgásszervi betegek közül is sokan nem olyanok, mint az én barátom volt. Sokan undokok, befelé fordultak, irigyek másokra és nem veszik észre a lehetőségeiket, amivel foglalkozhatnának, és így az emberek sem fogják szeretni őket... Aztán legegyszerűbb nekik mindent a betegségre fogni...


Hát hiába, ezek szerint van akinek az a boldogság, hogy hegyet mászhasson és motorozzon, másnak meg az, hogy szeressék és szerethessen.

2014. márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szép történet és megható, köszönöm, hogy megossztottad velünk. :)
2014. márc. 17. 11:21
 36/52 anonim ***** válasza:
Én akkor is inkább lennék egészségesen boldogtalan mert utóbbin könnyebben tudnék változtatni mint egy betegségen.
2014. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim válasza:
36%
Szerintem aki beteg az nem boldog, mitől lenne boldog? Hogy beteg? :D
2014. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Mind1...
2014. márc. 17. 11:34
 39/52 anonim ***** válasza:
69%
Hát, ha boldogtalan vagy, akkor sok esetben nem lehetsz egészséges, úgyis kivetül testi tünetként sokszor rengeteg leleki dolog. Úgyhogy ha már mindenképp beteg leszek, akkor az előbbi. Legalább az okát nem kell keresnem, hogy miért vagyok már megint rosszul. :D
2014. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
58%

Igen aki bele van ragadva a boldogtalanságba és nem tud vagy nem is akar változtatni rajta az egészségesen is szenved. Nekem meg annyira kicsi a fájdalomtűrésem, hogy egy fogfájástól is elmegy az összes életkedvem.

Egy adott betegség vagy baleset is mindenkit más mértékben visel meg. Egy sportoló számára egy csonttörés is rettenetes csapás ami ketté törheti a karrierjét míg egy otthonülő kreatív hobbijú egyén vígan elrajzolgat a gipszére.

2014. márc. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!