Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Másokat is foglalkoztat a...

Ggggé kérdése:

Másokat is foglalkoztat a halál gondolata? Ti mit képzeltek el róla? Hisztek a pokolban és a mennyben?

Figyelt kérdés
Én szépnek képzelem el.Hogy a halál pillanata gyönyörű, talán még az előttünk távozott szeretteinket is látjuk, megnyugvást érzünk, ez persze csak az agyi utóműködés szüleménye,mire leáll az agy teljesen,olyan lesz,mintha soha nem is lettünk volna,teljesen vége.
2014. ápr. 2. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Hinni kell valamiben hisz a embereknek ez megnyugvást jelent.


Engem régen foglalkoztatott 10 évesen pár oldalt írtam róla de befejeztem mivel nem láttam sok értelmét.


Sokan mondják,hogy látnak egy alagutat és fényt nos ezt a jelenséget kémiailag (mesterségesen ) elő lehet idézni csak pá vegyszer kell hozzá.


Halál szerintem röviden és tömören úgy néz ki,hogy egy nagy fekete dolgot látsz ennyi.

2014. ápr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

néha belegondolok rosszabb napokon, nem vagyok depressziós alkat, csak átfut rajtam a gondolat.

engem rossz érzéssel tölt el, feketeséget-ürességet látok, egy szóval semmit az évek távlatában.

2014. ápr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Armin Porter válasza:
100%

Nincs tudat, csak a SEMMI!

Semmit elképzelni,definiálni különösebben nem lehet. Maximum egy hasonlattal tudnám neked elmondani.

"A halál olyan érzés, mint amikor még nem születtél meg."

2014. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Viszont, ha azt nézzük, hogy az anyag nem vész el, csak átalakul elképzelhetőnek tűnik, hogy ez a tudatra is igaz. Én amúgy úgy vagyok vele, hogy a halál után BÁRMI lehetséges, de konkrétan bármi.
2014. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

én is,meg hogy talán mindenki máshogy éli meg,és az is lehet,hogy ez,hogy a mi tippjeinknek egyáltalán semmi köze a valósághoz,mert akkor már a valóság is mást jelent.

Érdekes ezen filózni,köszönöm,hogy megosztottátok velem a s saját elképzeléseiteket :)

2014. ápr. 4. 05:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van nagy vonalakban:

1, teljes megsemmisülés a halál után

2, valamiféle túlélés, legyen az menny/pokol vagy újraszületés a cselekedetek szerint

Aki elég okos, az úgy él, hogy bármelyik is a valóságos, ne járjon rosszul!

A halál se lehet olyan egyszerű, ahogy a születés sem az, de a haldoklás az mindenképpen nagyon kemény.

2014. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xeniah ***** válasza:
56%

Lehet elképzelni a dolgokat, filózgatni rajtuk, de ha a valóság, az igazság érdekel, akkor kezdd el keresni ;)

Én megtaláltam az igazságot, megtapasztaltam, hogy a Biblia, Isten szava igaz. Létezik menny és pokol. A Biblia szerint a halál nem egy gyönyörű dolog, hanem az ellenségünk, amelyet az idők végén Isten örökre eltöröl. Ettől függetlenül a halál pillanata nem egy szörnyű dolog, ha tudod, ki és mi vár rád az út végén. Megnyugvása és békessége annak van a halál pillanatában, aki megismerte Istent, az ő szeretetét, és tudja, hogy egy olyan ország vár rá, ahol nem lesz halál, sem fájdalom, és letöröl Isten a szemekről minden könnyet.

2014. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiatalok még félnek a haláltól de ahogy öregszünk elfogadjuk azt. Elfogadjuk hogy az élet része a halál és ha reggeltől estig azon gondolkodunk mért halunk meg vagy hogyan élhetnénk örökké akkor is meghalunk. És senki nem él örökké, senki. Nem tudni mi van a halál után. Szerintem semmi. Ha felébredek reggel akkor is olyan mintha mrghaltam volna.
2014. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én nem félek a haláltól ,sem az élettől ,pedig fiatal vagyok. Felesleges. Egyszer úgyis mindenki megtudja ,mi lesz.

Szerintem a halál mindenkinek olyan lesz,amilyennek képzeli. Aki szerint a mennybe/pokolba jut,az oda fog jutni,amelyiket megérdemli.

Aki meg "semmit" képzel el,azzal "semmi" lesz.

Ha ez így is lesz,van ,akkor én újjá fogok születni. Én hiszem,hogy újjá születünk. A "semmi",szerintem, nem létezik. Csak a fogalma. De olyan nincs,hogy semmi.

2016. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
A halál semmilyen. Megszűnik a test és a lélek élete egy pillanat alatt. Utána egyből a menny vagy a pokol következik.
2020. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!