Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy legtöbbször...

Miért van az, hogy legtöbbször a halál és az öngyilkosság foglalkoztat?

Figyelt kérdés
Nem, ne értsétek félre, eszem ágában sincs megölni magam, vagy bárki mást, szóval aki lelki segélynek jött, az szusszanhat egy nagyot :) Arról van szó, hogy szoktam írogatni, főleg novellákat, és valahogy mindig a halál, az öngyilkosság, bezártság, reménytelenség lesz a téma, holott egyáltalán nem vagyok ilyen beállítottságú. Általában vidámnak érzem magam, szeretek viccelődni, szerelmes vagyok, élvezem az életet stb. Attól félek, hogy ez az írói téma előbb-utóbb megfertőz, és depressziós leszek, öngyilkos hajlamokkal. Azért tartom elképzelhetőnek, mert egyébként is iszonyatosan érzékeny vagyok lelkileg, és édesanyám is depressziós, és volt már 3 öngyilkossági kísérlete. Nem szeretnék meghalni, vagy megkeseredni.
2010. aug. 5. 14:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és 19/F.
2010. aug. 5. 14:23
 2/4 anonim válasza:
Fura.. a családomban nem volt sem öngyiség sem kísérlet rá de én is pont úgy érzek mint te szóval nyugi nem vagy egyedül :)
2010. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a halál az élet velejárója


na ezzel most nem mondtam újat :)

2010. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az édesanyád depresszióját és öngyilkossági kisérleteid próbálod így feldolgozni. Öngyógyítás.
2010. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!