Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan tudnék változtatni az életemen, ha azt sem tudom mit akarok, merre induljak?

Figyelt kérdés
Amióta befejeztem egy 2 éves OKJ-s képzést és megszereztem a szakmát, úgy érzem csak egy helyben toporgok és mintha megállt volna körülöttem minden. Tudom, hogy rengeteg kapu nyílt meg előttem, de nem tudom merre menjek, mit csináljak, hogyan döntsek a jövőmmel kapcsolatban. Ez a képzés még júniusban végetért, azóta nem tudtam elhelyezkedni, pedig nyáron próbálkoztam. De most már rájöttem, hogy inkább nem akartam, mivel nem próbálkoztam erősen. A volt osztálytársaim, velem egykorúak mind dolgoztak, vagy dolgoznak valahol, van céljuk, zajlik az életük, és ez nagyon zavar. Kicsit irigykedek is rájuk. Legbelül tudom, hogy kezdenem kellene már valamit magammal, nekem is hajtanom kellene a céljaim felé, de az a helyzet, hogy nem tudom mit akarok csinálni a jövőben. Még novemberben összejött volna egy telefonos munka, de a betegség közbeszólt, kórház stb. és elúszott minden. Igaz csak határozott idejű lett volna, de legalább most lenne pénzem. Mióta felépültem újra csak vagyok, egyszerűen, nem tudom mit csináljak. Tanuljak vagy dolgozzak? De hol, mit? a másik dolog pedig az, hogy életemben először lett egy kapcsolatom, viszont nincs pénzem buszjegyre, ezért nem tudok elmenni hozzá. Eddig mindig ő vitt kocsival ide-oda, egyszer kétszer hozzájuk is, de már busszal kellene kimennem. Ő dolgozik, igaz nem keres sokat, de legalább van pénze. A családom, és ő is már egyre jobban mondogatják menjek el dolgozni, mert a gyógyszereimet és az eü. biztosításomat is ők fizetik, ami elég drága. Tudom, hogy nagy szükséges lenne a pénzre és vágyom is rá, h anyagi biztonságban legyek, de valahogy félek elindulni és legyőzni a félelmeimet. Meg igazából nem tudom milyen munkát vállalnék el szívesen, ami jól is fizet. Legbelül érzem h sürgősen változtatnom kell különben lehet oda a kapcsolatom és a családom is nehezen tűri ezt. Mit tegyek? Ti képesek lennétek lemondani a kapcsolatotokról, mert anyagi nehézségeitek vannak?
2014. ápr. 22. 20:37
 1/1 anonim válasza:
Csak te tudhatod, hogy mit akarsz elérni az életbe! Rakd magasra a célkeresztet és az életed arra szenteld hogy azt elérd!
2014. ápr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!