Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Tanácstalan...

Mit csináljak? Tanácstalan vagyok. :S

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17 éves lány vagyok és azt hiszem, az életem válaszúthoz érkezett:S

Van egy velem egyidős fiú unokatestvérem, együtt nőttünk fel. Viszont a különböző baráti társaságok miatt már egy ideje külön utakat járunk. Ő hívő, templomba jár, rajzol, dalokat ír, én pedig inkább olyan bulis csaj vagyok, szinte minden hétvégén ha más nem, összeülünk a barátokkal, iszunk és hajnalban járunk haza.

Egy ideje én ezt már nem élvezem... Ma, mivel karácsony van, elmentem az öcsémmel és anyukámmal templomba, az unokatesóm gitározott két haverjával és minden olyan békés volt... Tudom, ez most hülyén hangzik, de nyugalom lett úrrá rajtam:) Unokatesómat mindig szekáltam, hogy szektatag, de ma nagyon jól éreztem ott magam. Szívesen járnék gyakrabban is, ráadásul elég sok fiatal van a "gyülekezetben", jövő hétre is hívtak korcsolyázni, szerintem el is megyek velük. És ráadásul nem olyan kis pipogyák, vagy hogy is mondjam, amilyennek képzeltem őket, poénkodnak, néha cikizik egymást de mégsem gorombák...

Viszont félek, hogy a barátaim nem igazán értenék meg, ha elkezdenék templomba járni, szekálnának miatta, ráadásul félek, hogy a barátom is hasonlóan reagálna. Igazából a vele való kapcsolatom sem az igazi... Azt hiszem, csak a szex tart minket együtt. Attól tartok, ha azt csinálnám, amit szeretnék, teljesen hátat kellene fordítanom a mostani életemnek, és habár így nem vagyok teljesen boldog, nem hiszem, hogy meg tudnám tenni... Mit csináljak? Annyira távol áll tőlem ez a templombajárósdi, imádkozósdi, de mégis, valahogy úgy érzem, jó lenne:S Tudom, hogy hosszú lett, köszönöm annak, aki elolvasta és válaszol:)


2009. dec. 25. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Attól még, hogy jól érzed magad, nem kell hívővé válnod. Én óvva intenélek ettől, sok hangzatos hülyeséggel akarják teletömni a fejedet. És igazad van, ki fognak nézni. Az emberek nagy része már csak babonának tartja a vallást (igazuk is van). Persze mindenre van válaszuk, jól ki lett találva a rendszer, nem csoda, hogy annyian hisznek.
2009. dec. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dejó!Én tök örülnék,ha egy jófej összetartó közösségbe tartozhatnék.Ha jól érzed magad velük,miért ne?Nekem is vannak olyan osztálytársaim,akiknek fura hobbijaik vannak,mégsem nézem le őket emiatt.Ha intelligens "barátaid" vannak,akik tényleg szeretnek,akkor ők sem fognak szólni érte.Különben meg,mi közük ahhoz,mit csinálsz szabadidődben???
2009. dec. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és igaza van elsőnek,amit írtam az a korizásra,szabadidős dolgokra vonatkozik.A vallást nem kell feltétlenül "magadévá tenned".:):):):)

Az a táncolós,ünneplős,kiabálva éneklős,handabandázós dolog nekem is sok lenne.

2009. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nyugodtan menj el templomba ahányszor csak akarsz...az hülyeség hogy ez miatt lefognak nézni a barátaid..ha meg mégis akkor ők nem igazi barátok.Attól még hogy hiszel istenbe nem jelenti azt hogy velük (barátaiddal) máshogy bánsz.1 baráti társaságba nem muszáj mindenkinek ugyan olyannak lennie....Csináld amit szeretnél és NE törödj azzal hogy mások mit gondolnak mert akkor sosem leszel boldog.Nagy általánosság de IGAZ...
2009. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha a barátaid nem értenek meg akkor azok nem barátok. Ha emiatt elfordulnak tőled nem azok.. Baátoddal meg szakítani kell.. szexért együtt lenni valakivel nem tiszta dolog.

Tedd azt amihez kedved van.Amit akarsz csinálni. Csak egyszer élünk nem?Há De :D

na pacsi.

2009. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki:)

Utolsó: igazad van, há de:D paccs:)

2009. dec. 25. 23:14
 7/8 anonim ***** válasza:
ez tök jó. hajrá neked, menj ismerd meg őket szerezz barátokat érezd jól magad. Ha a másik körben lévök igazán a barátaid akkor miért ne értenék meg? Ha boldog vagy nem hiszem hogy zavarni fogja öket. Ha csak a szex tart titeket össze az viszont nem kapcsolat... próbáljátok megbeszélni, vagy szakítsatok szerintem. Sok szerencsét=)
2009. dec. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre végtelenül egyszerű a válasz!Csináld azt,ami jól esik!Ha ezt nem lrtik meg a barátaid akkor ők NEM igazi barátok,és a pasiddal szakítts!(nehogymá övé legyen az összes belőled)
2010. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!