Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van egy barátnőm aki teljesen...

Van egy barátnőm aki teljesen tanácstalan. Már kétszer akarta magát megölni. Mit tegyek, hogy segítsek rajta? Mivel tudom ezekről lebeszélni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Lődd fejbe.
2010. ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

első válaszoló egy bunkó

próbáld megvigasztalni

2010. ápr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
dilidoki!
2010. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nem meri!
2010. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hogy lehettek ilyen g..cik??? titeket kellene fejbelőni sztem.. normális választ ha nem bírtok írni akk el lehet húzni innen!! verjétek máshova a nyálatokat.
2010. ápr. 25. 22:52
 6/11 A kérdező kommentje:
Am nem tom.. orvoshoz biztos nem fog elmenni:S és félek h ha nem lesz mellette senki akk tényleg meghal:S és nem akarom elveszíteni.
2010. ápr. 25. 22:54
 7/11 Pintér Marianna válasza:
Az első válaszadó tényleg bunkó. Én sokat tanulmányoztam ezt a kérdést. Aki igazán öngyilkos akar lenni, az nem szól senkinek, hanem teszi. Aki szól, az SEGÍTSÉGÉRT KIÁLT!! Segíts Neki, próbáld meg megtudni, hogy mi is igazán a probléma és NE HAGYD MAGÁRA!!! VIGYÁZZ RÁ ÉS ÉREZZE, HOGY VAN MELLETTE VALAKI!!!Ne lebeszéld az öngyilkosságról, hanem beszéljétek át az okokat! Beszéljétek meg ne csak a rossz dolgokat, hanem emlékezzetek a jó dolgokra! Menjetek el kirándulni, vagy kikapcsolódni, vagy csak egyszerűen kérdezd meg, miben segíthetsz Neki! Kérlek, ne hagyd magára!!!
2010. ápr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem mondta meg h na most hnap 10órakor begyógyszerezem magam, hanem utána jelentette be h ez vt csak észbe kapott.. csak az ezzel a baj h mostmár felbátorodott. és csinálja sorozatosan. és attól félek h egyszer nem lesz mellette senki aki megmentse. én sajnos ritkán látom mert nem ugyanott tanulunk. viszont legjobb bnők vagyunk. nekem mondta el egyedül ezt. először nagyon megijedtem lecsesztem h nem tehet ilyet másokkal attól függetlenül h neki lehet jobb. most elhatároztam h mindent megteszek h újra boldog legyen csak nem tudom h kezdjek neki..
2010. ápr. 25. 23:03
 9/11 anonim ***** válasza:

ahogy nekünk elmondtad, mond el úgy neki is, hogy nem akarod elveszíteni. Mond azt neki, hogy belepusztulnál, ha történne vele valami. <- ez talán hatásvadásznak tűnhet, de minél keményebb kijelentéseket teszel, annál nagyobb az esély, hogy megérzi, milyen fontos vagy neki.

Sok sikert! És ne félj, nem lesz gond!

2010. ápr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Először is kérdezd meg tőle, hogy miért van ennyire elkeseredve, aztán segíts neki megoldani a problémát. Ha ez utóbbi kivitelezhetetlen, akkor tereld el a gondolatait! Az egyik legjobb megoldás lehet, ha segítséget kérsz tőle valamilyen ügyben, és utána hagyod, hogy segítsen. Az sem baj, ha csinálsz valami jelentéktelen ügyet, de akkor azt úgy kell előadnod, mintha neked az életbevágóan fontos lenne, és legyén nagyon hálás neki, miután segített. Ez rengeteget javíthat a közérzetén.
2010. ápr. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!