Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Orvosnak készülök, de csak...

Orvosnak készülök, de csak azokkal van bennem együttérzés akiket legalább már rövid ideje ismerek. Lehet ebből problémám?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra,hogy ha meghal egy ember de én csak annyit csináltam hogy műtöttem,és nekem kell közölnöm ezt a családdal akkor nem tudom átéléssel mondani.Legfeljebb úgy csinálni,de az meg olyan nem jó.vélemény?
2009. dec. 25. 16:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az ember nem lehet mindig empatikus. Nyilvánvaló, hogy érzékenyebben érint egy ismertebb ember halála/szenvedése,mint egy vadidegené, aki mégiscsak egy páciens,a sok közül. Durván hangzik,de ez az igazság. Ha mindenki szenvedésébe beleélnéd magad, előbb-utóbb kikészülnél, majd belefásulnál. És az még rosszabb. Pont elég az,ha legalább látszik rajtad,hogy kellemetlenül érint a dolog. Jobb,mintha annyira próbálnád magad beleélni,hogy az már undorító. Ezzel mindenki így van, és ez a normális. Egyébként én meg ápolónőnek készülök, és pont azon gondolkoztam a minap,hogy nincs lelkem..ugyanis 2 halottunk volt egyszerre és akkor kezdtem,nem ismertem őket. És valahogy nem hatott meg a dolog. Aztán rájöttem arra,amit leírtam neked is. Nem kell mindenki fájdalmát átvenni, mert beleroppansz. Az együttérzés kimutatása bőven elég, nem kell a színjáték. Attól még lehetsz remek sebész.

21/L

2009. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha minden ember betegségébe/halálába beleélnéd magad, mint orvos, elég hamar az őrületbe kergetnéd magad. Sokszor az orvostudomány is véges, és nem szabad minden esetet a szívedre venni, sajnos ez csak így megy. Ismerőst pont ezért nem szabad műteni!
2009. dec. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nézz Dr.Houset és utána már nem írsz ki ilyeneket.
2009. dec. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
nézem,de House-nak van mire vernie magát a valóságban nem hiszem h van ennyire jó orvos:)ha én ekkora király lennék én is pofátlan lennék:)
2009. dec. 25. 18:50
 5/20 anonim ***** válasza:
Ő is csak tippelget és legtöbbször bejön, volt olyan is, hogy nem. Amúgy nem kell zseninek lenned, ahhoz, hogy pofátlan legyél. Hidd el nekem megy.
2009. dec. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Útolsónk.hogy értetted.Hidd el, nekem megy/Hidd el nekem, megy?:)
2009. dec. 25. 18:57
 7/20 anonim ***** válasza:
Ezzel arra utaltam, hogy kb 15évas korom óta olyan a személyiségem nagyjából mind housenak. Pedig akkor még nem is néztem.
2009. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
én meg pont máshogy gondolom. persze nem kell belerokkannod minden halálesetbe betegségbe, de lelketlen sem legyél. sajnos voltam már kórházban, és annál nincs rosszabb amikor az egyetlen személy aki akkor segíteni tud rajtad (az orvos) egy fatuskó. a beteg elsősorban ember,lélekkel, teli félelmekkel érzésekkel. az orvos pedig nem csak műt. ha így gondolja, ne foglalkozzon emberekkel. egy jó szó, egy kézfogás stb. 100szorosan erősíti a gyógyulást.
2009. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A nővérkék fogdoshatják, nem állok az útjukba.
2009. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

az hogy nézzél house-t és nem kérdezel ilyeneket, így is lehet értelmezni:

house-ban ott van Wilson, na ő a mestere annak, hogy ezer%-os átéléssel közölje a "rossz hírt".

de az is érdekes, amikor az egyik orvos veszít el beteget és hogy ő hogyan dolgozza el

house szélsőséges példa..

Mákkó

2009. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!