Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek ha halálos...

Mit tennétek ha halálos kimenetelū közlekedési balesetet okoznátok részegen vagy egyéb tudatmódosult állapotban? Öngyilkosságot fontolóra vennétek? Ha valamelyik családtagotok áldozata lenne egy ilyen balesetnek megtorolnátok a baleset okozóján?

Figyelt kérdés

2014. máj. 11. 14:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves vagy, és köszönöm, amit írsz. Nem mennék bele a részletekbe, mert a felvetett kérdésedre szerettem volna válaszolni, nem pedig ezt a sztorit részletezni, de helyenként tényleg tudatos vakság, önáltatás kellett ahhoz, hogy ne vegyem, ne vegyük tudomásul, hogy mi van Apuval. Mindenesetre a kérdésedet illetően tartom, amit az első válaszomban írtam. Kb. olyan lelkiállapotban lehettem, akár jogos volt, akár nem, mint az, aki halálos balesetet okozott. Amúgy elég sokat böngésztem neten hasonló témában (véletlen halálokozás, gondatlanságból elkövetett emberölés), és az jött le, hogy az pszichológiailag jobban jár, aki kap valami büntetést, mert az segít elviselni a lelkifurdalást. De sajnos valóban sokan követnek el öngyilkosságot ilyen helyzetben. Bűnt elkövetni mindig iszonyú, minden többé-kevésbé ép lelkiismeretű ember számára, de kell hogy legyen kiút belőle aztán, kell a mentális és társadalmi (és spirituális, ha hisz benne) rehabilitáció. Meg lehet, sőt, meg kell tisztulni. De remélem, nem személyes okból tetted fel a kérdést.
2014. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A, Semmit, ilyen nem történne, mert se alkoholt nem iszom, se nem drogozom, illetve ha sz@rul vagyok nem ülök autóba.


B, Sehogy! hiába vágnám le a másik fejét, mert megölte a hozzátartozómat, attól függetlenül az nem jönne vissza, nem támadna fel. Bár tény, hogy számomra az az ember nem létezne többet, látni se bírnám.

2014. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
hát én gondolnék rá. sokan azt hiszik az ilyen emberek azért ölik meg magukat, hogy a felelősség elől meneküljenek, pedig ha belegondoltok magukat büntetik meg. Az öngyilkossággal a lehetőséget is megfosztják maguktól, hogy az életben bármit is csináljanak ami jó érzéssel töltené el őket, vagy hogy felálljanak a sza.ból a börtön után. Másik oldalon pedig az öngyilkosság lelki fájdalom nélkül ebben a formájában nem létezik. Több van ebben a dologban mint egyszerű büntetéskerülés...
2014. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Teljesen egy véleményen vagyunk utolsó, énis így gondolom.
2014. máj. 12. 18:27
 15/24 anonim ***** válasza:

Soha nem ülnék alkohol, vagy drog befolyása alatt autóba. Sőt ha iszok, még utasként se vagyok hajlandó. Nyilván nem drogozok.

Nem véletlenül nincs jogosítványom, bevonzok mindenféle balesetet. Esek, botlok, felrúgok mindent. Az amíg csak egy fának mennék neki, nem lenne probléma, de ha egy másik autónak, vagy embernek. Ott halnék meg.

:D Bosszú.. Mit bosszuljak? Konkrétan ha jönne bocsánatért megadnám neki. Mert egész életében bánni fogja, elkíséri a haláláig. Az meg hogy valaki meg akarja ölni a gyilkost. Haló ő is egy anyának a gyermeke, egy szerető házastárs, egy szülő. Már miért tennék ki egy másik családot ugyan annak a kárnak?!

Meg amúgy is ez az elv.. Ha elvesznek valamit tőled, akkor te vedd vissza a kétszeresét. Pfff

2014. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nekem meg nincs jogsim, így még véletlenül sem történhet meg, hogy autóba üljek :D
2014. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés ha lenne jogsitok és ilyen történne akkor mit csinálnátok ? Ne azt írjátok, hogy nincs jogsitok vagy hogy részegen nem vezettek, hanem hogy az adott helyzetbe mit tennétek?
2014. máj. 12. 21:51
 18/24 anonim ***** válasza:

Nagyon morbid dolognak tartom, hogy valaki eljut odáig hogy saját kezűleg eltörli a létezését.


Ha ilyen balesetet okoznék, akkor vállalnám a felelősséget és a büntetést, valamint "kárpótolnám" az áldozat családját amennyire lehetséges.


Ha tudatmódosítva halálra gázolnák egy családtagomat, akkor az elkövetőnek a 15-20 év börtön + az élete végéig tartó lelkiismeret furdalás elég büntetés lenne.

2014. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem kapnak 15-20 év börtönt, 2-8év a büntetési tétele.
2014. máj. 13. 13:36
 20/24 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm édesanyja évekkel ezelőtt halálra gázolt egy biciklist .Sötét utcán haladt az autójával késő este , a biciklis is ,akinek nem volt a kerékpárja kivilágítva .Elég volt egy óvatlan pillanat és megtörtént a tragédia .A biciklis szörnyethalt ,a barátnőm anyukája 1 évet ült börtönben ,totál összezuhant lelkileg .
2014. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!