Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyi idő elengedni az...

Mennyi idő elengedni az elveszett életünket, párkapcsolatunkat? Megtébolyodom?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de hosszú lesz, türelmes és korrekt hozzászólásokat nagyon megköszönnék.


Elnézést, ha rossz rovatba tettem be, maximum a moderatúra áthelyezi a megfelelő helyre. Felnőtt férfi vagyok, aki túlesett jó néhány veszteségen az utóbbi években. Sajnos anyagilag és társadalmilag is (vállalkozóból alkalmazott, párkapcsolatból szingli) A párom elhagyott tizenév után. De ennek majd' egy éve. Az elszegényedésből kijöttem, jobban élek, mint pár éve és ennek örülök is. (de cserében szinte nincs életem, borzasztóan túlterhelt vagyok) Pár hónapig nagyon depressziós voltam a szakítástól. Aztán úgy éreztem, hogy kijöttem belőle. Elkezdtem újra "élni", új baráti kör, a régi barátságok is újraéledtek. Elkezdtem ismerkedni is stb. Aztán most meg azt veszem észre magamon, hogy egyfelől olyan elmebeteg féltékenység és frusztráció kerít hatalmába, ha a haverok esetleg nélkülem mennek el vagy tesznek valamit. Szerencsére nagyon nagy önkontrollal ezt nem éreztetem velük, de érzelmileg akkor azt érzem, hogy ki vagyok közösítve. Holott egyáltalán nem. (Nem is traktálom őket ezzel, nem akarom elronta pont ezzel.) De a legnagyobb baj nem is ez, hanem a gyász a párkapcoslat elvesztése miatt. Egy ideje sok nehézségem támadt a munka miatt, nagyon túl lettem terhelve és ez kihat az érzelmi "egészségemre" is. Baromi érzékeny lettem és újra ezerrel hiányzik az az időszaka az életemnek, amikor még boldogok voltunk a párommal. Nem régen voltunk egy buliban a haverokkal ott, ahová régen együtt jártunk nyaralni a párommal. A buli fergeteges volt, a haverok nagyon jó fejek voltak, nem is mutattam ki, de borzasztóan éreztem magam néha. Szerencsére ellazultam, ittam is és próbáltam oldott lenni a buliban. Megkaptam minden figyelmet és szeretetet a többiektől, ahogy ez lenni szokott. Én mégi néha eltűntem és csak sétáltam a környéken és szakadtak fel az emlékek. Az, hogy újra együtt legyünk az 100% kizárt. Ezt a kapcsoaltot csak "elengedni" lehet, semmi mást. Ráadásul az utolsó pár évünk nagyon rossz is volt, nem is nevezném párkapcsolatnak. Az eszemmel mindezt tudom, sokat dolgozom ezen az elengedésen és gyászfolyamaton, de egyszerűen néha hullámokban rámtör a mély gyász. Pedig szabadulnék ettől az érzéstől. Ráadásul olyan kellemetlen, hogy ezen a bizonyos bulin még egy nagyon helyes lánnyal meg is ismerkedtem, de olyan balfazs voltam, hogy először szinte észre sem vettem a közeledését, holott nagyon bejött nekem és még a többiek mondták, hogy szerintük neki is én. Én meg mint egy tulok alig vettem ezt észre. Szerencsére aztán órákig táncoltunk, beszélgettünk, dumáltunk, talán nem kizárt a folytatás is. Na ő pl feledtette velem a nyűgjeimet. De előtte képtelen voltam lazítani, örökké a munka-beli nehezen megoldható gondjaim jártak a fejemben, meg a gyász és ez a kettő kishíján elrontotta a bulizásomat. (Végülis nem, de pl borzasztóan frusztrált az is, hogy volt olyan haver, aki szintén "becsajozott", de "sokkal tovább jutott" mint én. Én persze vele örülök, mert jó barát, de vaalhogy frusztrált, hogy nekem nem jött össze annyira jól.

Egyszerűen görcsös vagyok, merev, nem tudok lazulni, pedig nagyon kellene. Az élet hozza is a lehetőségeket és én meg nem mindig tudok velük élni. Ez meg lenyomja az önbizalmamat.

Szóval érzem, hogy bennem a hiba, és egyébre sem vágyom, hogy kijöjjek ebből a gödörből. A depresszióm pár hónapja kishíján a munkahelyem elvesztésébe került, de ez megoldódott. De azóta is sokszor rámtör a dili meg az agymenés és a szinte zéró önértékelés. Pedig minden meglenne: baráti kör, aránylag elviselhető anyagi lét (mondjuk nem kevés gonddal), már-már a lányok is kezdenek felfigyelni rám. Aztán én meg egy rakat lúzerség vagyok. Nem akarok önsajnálni. Kijönni szeretnék ebből. Elengedni és lezárni a múltat, nem azt, hogy örökké mindenről a régi életem jusson eszembe.

A kérdés az, hogy mikor lesz vége már a depinek? Mikorra tudom elengedni, mikor lehetek kiegyensúlyozott és mit tehetek én, ezek érdekében?



2014. máj. 24. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem elengedni kell, hanem elfogadni.
2014. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az megvan, elfogadtam már a helyzetet, sőt amennyire csak lehet, igyekszem is kihozni mindent az "új életemből" és jut is élmény bőven, pont ezért nem értem, hogy szándékom és akaratom totális ellenében miért tör rám sokszor a nosztalgia és a depresszió.
2014. máj. 24. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:

A párod meghalt?Mert ha nem akkor nincs mit gyászolni! Akkor el kell fogadni hogy nem vagytok egymáshoz valóak és tovább kell állni.Ha összejössz egy új nővel az mindent enyhíteni fog,de így is idő kell hozzá szerintem,meg hogy ne lásd folyton!

Szerintem a tangáit otthon tartod a szekrényedben,vagy bármi más tárgyait...Nos Én javaslom hogy minden ami tőle van és rá emlékeztet,szedd össze egy dobozba és tedd félre vagy dobd ki add oda a sarkon kunyerbáló Józsinak....

Amúgy jól teszed hogy eljársz bulizni,olyankor egy kis italozás jobban segít,na meg tényleg jó buliba kell menni amit szeret is az ember,mármint ha meghallod a zenét akkor pia nélkül is tudsz rá tombolni(célszerű stílus szerint választani a bulikat)

Ami a csajokat illeti,nincs veszteni valód szóval csak bátran! Amúgy gáz egy nőt már első éjszaka elvinni egy körre,ez a csajt is minősíti szerintem,igazi nők azért ilyen könnyen nem adják magukat !

2014. máj. 25. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hello. Köszi. A helyzet, nem meghalt a párom, hanem elhagyott, sőt meg is csalt korábban, ami utólag derült ki. Ez nagyon megalázó számomra. És egyben tele vagyok ilyen lelkifurdalásszerű önváddal, hogy én mit rontottam el, hogy így alakult. Ami a leválást illeti, igen, mindent megtettem a tudatosság szintjén. Semmi olyan holmi nincs már körülöttem, ami az övé volt. Persze a lakóhely, a környék stb sok minden őrá emlékeztet.

Azért is állok értetlenül a saját pszichém, elmém megnyilvánulásai előtt, mert sok szempontból jobb az életem, mint a kapcsolat alatt volt. Sokkal társaságibban élek, sokkal pörgősebben, intenzívebben. Élek, élményeket szerzek. Ezért nem értem, hogy a kapcsolatunkra jellemző hangulat, ami mondjuk úgy az első háromnegyede során volt, szóval ennek a hiánya emészt fel sokszor. Rengeteg dologról ő és a régi életünk jut az eszembe napjában többször is és olyankor nagyon letargikus vagyok. És nem direkt csinálom, tudom, hogy ez semennyire sem szolgálja az érdekeimet. Néha - viccesen - azt szoktam mondani, hogy kár, hogy nem lehet szándékoltan amnéziás állapotba kerülni, mert ha az elveszett kapcsolatom árnyéka nem kísértene, akkor egész jól ellennék.

2014. máj. 25. 07:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha lesz másik nő akkor megoldódik! :)

Nyugi!

De amúgy iszol rendesen? :)

2014. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

:D


Köszi a biztatást. Pont az a baj, hogy még csaj is adódott volna, de lehet, hogy elcsesztem.


Iszom, nem vagyok alkesz, bár egy időben nagyon sokat ittam. Most meg azt tapasztaltam, hogy nem lazulok, hiába iszom. De majd újrapróbálkozom.

2014. máj. 26. 06:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy a mértékkel van a baj! :)
2014. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nincsen köbe vésett recept meddig tarthat a gyász.Tarthat egy két hónapig vagy akár több évig.Ezt a folyamatot nem lehet, sőt nem előnyös siettetni ,el kell szenvedni.Nem kötelező, sőt nem az egyetlen útja a boldogságnak a párkapcsolat.Nem kell lefeküdni minden idétlen és egészségtelen divatnak elvárásnak.Keresd azt ami megnyugtat és fölvidít, örömet okoz és legyél magaddal türelmes! Az idő nagy gyógyítója a lelki sebeknek.
2014. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Közben volt egy rövid kalandom egy nővel. Ez a férfiúi önbecsülés szempontjából jó volt. De amúgy valóban más irányba vittem az életem. Elkezdtem komolyabban edzeni. Sokat bulizom. Haverokkal lógok. Stb. Nem lenne rossz ha lenne valaki, de biztos hogy nem úgy ahogy a korábbi kapcsolatomban.
2014. jún. 16. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!