Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkosság kérdése. (? )

Öngyilkosság kérdése. (? )

Figyelt kérdés

Ez a kérdés már nagyon régóta aggaszt. Rengeteg családtagom már itt hagyott, ebben a nyomorult világban(több mint 10). Ez miatt gyakran visszatérő mély depresszióval küzdök, és mivel Asperger-szindrómás vagyok, ezt nehezen élem meg. Képes vagyok attól összeesni, hogy egy általam nem kedvelt személyt egyik napról a másikra kiraktak az osztályomból, csak mert nem bírom feldolgozni az ilyen hirtelen változásokat.

Egészségi állapotom nagyon ramaty, fogaim szinte teljesen elrohadtak. Nem bírom, ha az orvos a számban turkál. Egyszerűen pánikrohamom van tőle. Mindenki azt hiszi, hogy hülye vagyok, mert nem tanulok semmit, legalábbis azt nem, ami az iskolába kell. Mert ott nem veszem hasznát az elméleti asztrofizikának, se az emberi élettan terén elért eredményeimnek - amiket csak én nevezek eredménynek. Nincsenek barátaim, de én azt akarom, hogy legyenek. Tudom, hogy mulandó a világ, s minden véges és jelentéktelen. Még a tudás is. Mert halálunk után nem lesz ki visszasírja tetteink. Tudom, hogy anyám - apám már halott - nemsokára, pár évtizeden belül itt hagy engem. Ha ez bekövetkezik, számomra az élet, mint olyan már annyi se lesz mint most. Egyszer elájultam a folyosón - a suliban -, és eszméletlenól jó érzés volt. Minden stressz, minden tudat, minden ami kiáltásra ösztökél, megszűnt létezni, hacsak egy pillanatra is. A nyugodtság, ami ott járt át, felfoghatatlan. Azóta is egyre többet gondolok az öngyilkosságra, mert amit én élek nem élek. Amit a többiek élnek, az nem több mint egy színdarab, amiről azt hiszik, hogy élet.

Egyetlen fogódzkodóm az írás. De már nem hat úgy, mint egykoron. Már nem nyugtat meg annyira mint régen.

Szerintetek mennyire jogos, az öngyilkosság kérdése? Egyszer biztos megteszem, ezzel tisztában vagyok.



2014. máj. 24. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Semennyire nem jogos. Sokan sokkal rossz életkörülmények között élnek mint te, de mégis a saját életüket úgy alakítják, hogy jó legyen nekik. Az aki csak sírni tud, de nem képes tenni azért, hogy jobb is legyen nem csak önző hanem mérhetetlenül ostoba is.

Kis regényt írhatnék, hogy mi minden történt velem az életem során, és amilyen a hozzáállásod te már a felénél nyüszítenél, de mégsem adtam fel. Az ember mindig talpra áll, és mivel sosem tudom mit hoz a jövő, így igyekszem a legjobban megélni.

Te is kifogások helyett inkább megoldanád a problémáidat.

A fogaid rohadnak? Tessék megcsináltatni. Az nem mentség, hogy utálod ha turkálnak a szádban. Én is utálom ha 5 évente műtétre kell mennem, de ha nem tenném már teljesen süket lennék. A műtéteknek hála csak 60%-os a hallási romlásom.

Utálsz tanulni, mert téged csak elméleti asztrofizika, és emberi élettan érdekel. Akkor tessék elérni, hogy olyan egyetemre mehess ahol ezeket tanulhatod. De ehhez az kell, hogy most minden mást is megtanulj még akkor is ha nem érdekel. Másokat sem érdekel a papucsállatka szaporodása, de megtanulják mert orvosok akarnak lenni. Ilyen egyszerű.


Én az írásodból csak azt olvasom ki, hogy baromira sajnáltatod magad, és neked semmi sem jó. Ha nem akarsz magadnak jót, akkor rinyálj tovább,senki nem fog megsajnálni.

44/N

2014. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 szántóvető ***** válasza:
34%
szekszre gondoltál már?az alap problémáidat nem oldja meg de boldogabb lennél és talán másképp látnál pár dolgot.
2014. máj. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Jaj ne, 1. válaszoló ...

Egyrészt mindenki máshogy éli meg a megpróbáltatásokat, másrészt meg honnan a jó életből veszed a bátorságot, és mondod egy mentális problémákkal küzdő embernek, hogy csak sajnáltatja magát? Hála az égnek manapság (jobb helyeken, legalábbis) a mentális gondokat/szorongásokat ugyanolyan komolyan veszik, mint a testi panaszokat. (Nem mondanál egy cukorbetegnek olyat, hogy "csak beképzeled, hogy szükséged van inzulinra", vagy egy rákosnak azt, hogy "kezd elegem lenni az idióta rákodból, szedd végre össze magad"). Komolyan, miért vannak ilyen emberek??

Kérdező, te meg feltétlenül fordulj orvoshoz, nem lenne jó sokáig ilyen lelki állapotban maradni.

Az öngyilkossággal nem a rossz dolgokat szünteted meg, hanem csak megfosztod magad a lehetséges jó dolgoktól. Annyival tartozol magadnak, hogy megpróbálsz tenni az állapotod ellen (már mondtam, de tényleg nagyon fontos: fordulj orvoshoz)

És ami a sulit illeti: az 1. válaszolónak annyiban legalább igaza volt, hogy esetleg próbálj meg tanulni, hogy olyan egyetemre mehess, amin azt tanulhatsz, amit szeretnél. Mondjuk tényleg elég pocsék dolog, hogy személyiségre való tekintet nélkül mindenkinek ugyanazt a tananyagot nyomják be a fejébe, dehát evvan :/ (Lehet mondani, hogy ez az általános műveltség része, de tapasztalataim szerint nincs olyan ember, aki akár 3 évvel a középiskola után ért még a trigonometriához; legalább 5 tulajdonságot fel tud sorolni a szénatomról; vagy egyáltalán tudja mik azok a fonémák meg morfémák )

2014. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%

Időpont ma 17:46

Hogy miképpen volt bátorságom kimondani, hogy csak sajnáltatja magát?

Megmondom.

A leírása értelmes ember benyomását kelti. Szépen fogalmaz, figyel a helyesírásra. Pontosan tudja mi a baja, mit nem szeret stb.

Vagyis nem buta ember az illető. Biztos vagyok benne, hogy egy mentálisan küszködő ember ha értelmes tudja, hogy orvosi segítségre van szüksége. Én is tudtam. Az értelmes ember elmegy orvoshoz, és kér segítséget. Én is kaptam.

Azt, hogy leírja mi a gondja, sőt tisztábban van vele, hogy részben az ő hibája is, azzal nem segít rajta senki ha azt mondjuk, hogy "jaj, szegénykém.. tényleg rossz lehet neked.. Jaj, ne is tanulj, mert minek.. úgy sem fogod soha az algebrát alkalmazni az életben.. Jaj, nem baj ha utálod ha szádban turkálnak, végül is jogodban áll rohadt fogakkal együtt élni,büdös szájjal kommunikálni, sőt azzal se foglalkozz, hogy a rossz fog, sok más betegséget is hordozz magában.. Nem baj, ne csináltasd meg a fogaidat, mert igazad van!


Szerinted ez segít??? Vagy az, hogy "jaj, szegénykém, keress fel egy orvost, mert tud segíteni.." A nem tanulásra, rossz fogara az orvos sem segíthet.


Ilyenkor bizony Csernus módszer kell. Meg kell mondani, hogy ha nem képes orvoshoz menni, mert úgy érzi nincs szükség rá akkor bizony itt sajnálkozás van.

2014. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%

Miért siklik mindenki el, azon apró tény felett, hogy a kérdező Autista?

Így teljesen érthető, miért nem bírja ha matatnak a szájában. Neki mondhatod, hogy erőltesse meg magát, és hagyja a doktort, nem lesz képes megtenni.

Valamint ha leállnának vele kiabálni, több rossz sülne ki belőle, mint jó. Ezekkel az emberekkel, nagyon speciálisan kell bánni, teljesen érthető, hogy gondjaid vannak a suliban. Sajnos egyetlen megoldás, ha sorstársaiddal és szakemberrel felveszed a kapcsolatot. Csak ők tudnak segíteni, magadtól biztosan nem fog menni, valószínűleg egy rutin rabja vagy.

2014. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"ne csináltasd meg a fogaidat, mert igazad van! "

Miről beszélsz, ki írt ilyet? Jaaaj :DDD

Amúgy azt se mondtam, hogy ne tanuljon, csak mellesleg írtam, hogy tényleg nem a legjobb az oktatás. :D

Főleg Magyarországon nagy divatja van az olyan világszemléletnek, ami előnyben részesíti a tapló, erőszakos fellépést (Csernus, Puzsér) még olyankor is, amikor nem ez a legjobb módszer.

Mondod, hogy itt csak a kemény fellépés segít, pedig ahogy levettem a kérdésből, pont hogy pár normális szóra lenne szüksége ( - rossz családi kapcsolatok, nincsenek barátai)

Valakinek, akinek öngyilkos gondolatai vannak, NEM ÍROD, hogy "jól van hülye, csak beképzeled magadnak, nekem amúgy is sokkal nagyobb gondjaim vannak, oszt' mégsem nyavalygok"

5ösnek igaza van az autizmussal kapcsolatban. Én is próbáltam kitérni erre, de úgy tűnik, nem értem vele célt...

2014. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, sajnáltatom magam. Mert nem tudok mást tenni, nem hallgat meg senki, már nincs aki meghallgasson.

Ez az idézet elmondja talán, mit érzek:

,,A halál olyan gyönyörű lehet. Feküdni a puha, barna földben, s hallgatni a csöndet, míg a fűszálak hajladoznak a szélben az ember feje fölött. Ott nincs sem tegnap, sem holnap. Az ember elfelejti az időt, megbocsát az életnek, és békében nyugszik."

//Oscar Wilde//


Én, az öngyilkosságot nem a megszokott módon képzelem el. Vannak emberek, akik halálommal tovább élhetnének. Vannak emberek, akiknek szükségük van egy-pár szervre. Miért az éljen, aki belefáradt a nyomorába, miért az haljon meg, aki élni szeretne? Egy ilyen élet, ötért cserébe szerintem jó üzlet.

De el akarok menni, mert itt nincs semmi, ami számomra kívánatos. Egyetlen célom, hogy befejezzem a regényemet, mert nem szeretnék nyomtalanul elhalványulni.

2014. máj. 24. 21:48
 8/18 A kérdező kommentje:

Második, köszönöm szépen, hogy ilyen toleráns vagy velem szemben. Köszönöm a válaszaid, nagyon jól estek.

18F

2014. máj. 24. 21:49
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez akkor gondolom egy elméleti kérdés. Ha arról van szó, hogy a te tested, te életed, amely neked valamilyen okból nem kell, akkor egy bizonyos nézőpontból jogos. Ha viszont azt nézed, hogy az életed része mások életének, ugyanúgy ahogy a nem kedvelt osztálytársad is valamilyen szinten része volt az életednek, akkor ez már nem jogos.


Viszont semmiképpen nem logikus, mert az élet célja a túlélés. Ez a feladatod az életben. Egyébként meg nem múlsz el nyomtalanul és a tudásod sem múlik el nyomtalanul, mert a tudásoddal megtett cselekedetek nyomot hagynak a világban és mások emlékeiben. Igazából nagyon is klassz dolgokat tudsz létrehozni.


Ami a fogászatot illeti, nézz utána, mert elvileg azt lehet altatásban is, amennyiben az altatás az altatás közben végzett fogászati kezelés és az altatást megelőző vérvétellel járó teljes vizsgálat nem zavar.


Ami pedig az általad elért eredményeket illeti, azokat ha te eredménynek tartod akkor azok.

Ezekkel a dolgokkal te részletekbe menően foglalkoztál, legfeljebb mások nem értik, másoknak nem annyira fontos, neked meg igen.


A többieket meg nyugtassuk már meg, hogy te nem küzdesz mentális problémákkal és legkevésbé vagy képes sajnáltatni magad, másként használod az elméd, másként kezeled az információt. Pontosan emiatt nehéz barátkoznod, mert igazából mások valami rejtett tartalmat keresnek, nincs, most sincs. Megkérdezted, hogy jogos-e, az öngyilkosság gondolata és ahogy én látom. Még néhány évtizedig úgy gondolod van is miért élned.


Viszont vannak hozzád hasonló emberek, akikkel jobban tudsz kommunikálni, akik jobban megértenek, köztük szerintem jobban találsz barátokat is. Ha pedig szakemberre van szükséged akkor is a legjobb ha olyan ajánl neked szakembert, aki jobban megért.

2014. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen, nagyjából az lenne.

Az élet célja nem az egyéni túlélés, hanem a faj fenntartás, az egyedi génállomány továbbörökítése.

Abban az esetben, ha ennek megfelelek, elértem azt a célt, amire teremtettem. Innentől kezdve, a logika úgy diktálja, hogy életem, ami már nekem most sem kell, teljesen feleslegessé válik. Azonban több ember életben tartására még hasznos is lehet, ami szintén a fajfenntartás érdekeit szolgálja. Sorsunk a halál, ezért is öregszünk. Erről egy kis fekete özvegy gén gondoskodik. Vagyis a tudat csak az élet elsődleges és egyszerű biztonsági rendszere, ami a mi esetünkben akkora komplexé válik az idő múlásával, hogy értelmes, felsőbbrendű életformának nevezzük magunkat, amikor nem vagyunk többek érzelmi alapon tárolt információk néhány ember számára felfoghatatlanul összetett halmazánál, ami a túlélés érdekében nélkülözhetetlen.

Én örülök neki, hogy Asperger-szindrómám van. Olyan utat járhatok, amiről más nem is álmodhat.

2014. máj. 24. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!