Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni a lustaság ellen?

Mit lehet tenni a lustaság ellen?

Figyelt kérdés
Az a gond , hogy folyton lusta vagyok és fáradt.Ahogy felkelek , bal lábbal kelek fel, hogy : Fuu megint egy szar napnak indulok neki , és így folytatodik az egész napom , hogy kedvetlen , ideges vagyok soha nem szólok senkihez mert zavar mindenki jelenléte , szeretnék már tenni ez ellen valamit de mindig oda jutok , hogy majd holnap vigyorgok egész nap , próbálok kommunikálni az emeberekkel , de mindig bús és gondterhelt arcot vágok .Hogyan lehetnék már pozitívabb mert már érzem , hogy ez így tényleg nem folytatódhat .:( Fiatal vagyok , és érzem , hogy kezdek roskadni lelkilek . Jól vagyok a szüleimmel , megkapok mindent ami tőlük telik , de nincsenek barátaim és folyton valamiért szomorú vagyok , főleg ez a természet és az önbizalomhiány miatt gondolom. Esetleg volt még valaki ilyen helyetben fiatal korában. Ő , hogy vetett ennek véget , hogyn változott meg ? 16/L

2014. máj. 26. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A tini kor az élet menzesze.. Hm ez most fogalmazódott meg bennem= ér bennünk az élet de fájdalmas és körülményes) Nos. Hát rengetegen vagyunk így. Egy barát mindig jól jön. Mondhatni a túlélés, a be nem csavarodás egyik záloga egy barát, vagy kettő. De furcsa, hogy nincs egy sem. Ezt biztos így gondolod? Vagy annyira hanyagolod az embereket, hogy az tükröződik vissza és így ők is annyira tartanak mint te őket?
2014. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egy érdektelen embert,csak az mentheti meg, ha egyszerűen kinyitja a szívét.
2014. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A motiválatlanság a depresszió egyik tünete. Én is azt hittem, hogy lusta vagyok, de a lustaságot általában élvezi az ember, a motiválatlanságot viszont nem, hanem szenved tőle.
2014. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

folyton valamiért szomorú vagyok


ez depresszió

2014. máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz lusta lenni, akkor ne legyél az. Ez igazából fejben dől el.


Ha reggel csörög az óra, akkor ne kinyomd, hanem kelj fel.


A cselekvés a nyitja. ha csak vársz, hogy majd változik valami, abból nem lesz semmi.

2014. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A motiválatlanság a depresszió egyik tünete"

Nem szeretem amikor az emberek afféle betegségként tekintenek a depresszióra. Nyilván jobb érzés boldognak lenni, de SEMMI kézzelfogható bizonyíték nincs arra, hogy az életnek van bármiféle értelme. Egy depressziós embernek nem fogod tudni észérvekkel bebizonyítani, hogy "nincs igaza", mert igaza van. Néző pont kérdése, így is lehet élni és igazából érthető is. A True Detective-ben Rust karaktere jut ilyenkor eszembe, zseniális :D

2014. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
En is ettol felek h depresszio alakul ki bennem , mivel ezt nagyon meghatarozza a rengeteg siras van amikor haza jovok a sulibol es egesz nap sirok , ezen meg segithet rajtam valaki vagy en sajat magamon ?
2014. máj. 26. 21:26
 8/11 anonim ***** válasza:

valójában kórósan vagy lehangolt ami egyenlő a depresszióval. De ez a te korodban normális sajnos. Gondolj arra, hogy ezer és ezer tini van aki hasonlóan ül a saját képzetei által teremtett kakiban. Kászálódj ki belőle és bíztasd a többieket is.


Kicsi lány ezek koholt vádak, hogy szar az élet. Az élet tele van csodával. Még akkor is ezt mondom, ha ez egy viszonylag unalmas nap volt, mert ki kellett a műtétem pihenni

2014. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően mindenki maga mászik ki a rossz helyzetekből, de nem mindig megy egyedül. Ezért segítséget kell kérni, legyenek azok barátok, szülők, olyan rokon, ismerős aki törődik veled. Ha ilyen nincs, akkor egy jó pszichológus is segíthet. Az a lényeg, hogy ne lökd el a feléd nyújtott kezet, hanem fogd meg erősen és törekedj kifelé a gödörből. Így biztosan fog sikerülni. Még az is jó, ha olvasol ezekről a témákról, hogy ismerd meg a problémát. Amit ismerünk, azzal már lehet valamit kezdeni.
2014. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Keress egy hobbit amit csinálhatsz és élveznél is és még lehet, hogy barátokat is fogsz szerezni ennek köszönhetően.. Nekem ha szar a kedvem és nincs mit csinálnom mindig próbálom kiélni a kreatívságom, vagy csak csinálom azt amit élvezek.(Általában valami extrémsport)

Mondjuk igaz, átérezni nemtudom ezt a dolgot 100%-ba, mert mindig van/volt legalább 1 olyan társaságom akivel/akikkel elmehettem valamit csinálni.

18/f

2014. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!