Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mentetted már meg valakinek...

Mentetted már meg valakinek az életét?

Figyelt kérdés
ha igen,akkor szívesen meghallgatnám a történetet,hogy mit éreztél utána és hogy tartod-e a kapcsolatot az illetővel
2010. jan. 2. 02:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én eddig még nem, de apum egyszer egy ismerősünket igen. Fiatal srác volt. Motorbalesete volt vagyis valahogy elesett mindegy, egy elég kihalt útszakaszon és apum pont arra ment kocsival aztán ugye ellátta a helyszínen meg hívott mentőt. Nagy szerencséje volt a srácnak, mert ha nem megy arra valaki vagy csak 20perccel később megy arra apukám akkor meghalt volna. Mivel már eleve ismertük a gyereket ezért néha találkozunk vele, de különösebben nem változtatott ez semmit, szóval nem tartjuk vele úgy a kapcsolatot.
2010. jan. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyszer visszarántottam valakit a zebránál átkelésnél (zöld volt a gyalogátkelő lámpa), mert egy autó elszáguldott előttünk és majdnem elütött minket. Amúgy a barátnőm volt és vagy félórát Hál'Isten-kedtünk, hogy nem haltunk meg, de nem vertük nagy dobra... Igazából nem is igazi életmentés, nem olyan filmbe illő jelenet. :D
2010. jan. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is apum mentett meg egy 13éves fiúcskat.. Beleesett a folyóba és mikor meglátta hogy valakit visz a víz elkezdett futni, hogy elejébe kerüljön, majd egy ágról kapaszkodva belement és kivette. Nem lélegzett de a kardiorespiratorikus masszással helyre hozta és él. Akkor hálásak voltak, de már nagyon rég nem jártak erre.
2010. jan. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy ez annak számít-e de anya cukorbeteg és már rengetegszer hivtam hozzá én,egyedül a mentöt,valószinüleg ha nem teszem már meghalt volna.

L/12

2010. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
még nem 21/f
2010. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer igen.Este sétáltam egyedül az utcán (boltba mentem, de senki más nem jött azon az úton). Egy ember (valószínűleg szívrohama volt)ott feküdt a járdán. Megnéztem, hogy van e pulzusa, de csak egy kicsit volt. Elszaladtam a közeli benzinkúthoz, és megkértem, hogy hívják a mentőket, aztán visszamentem a férfihoz, és ott megvártam a mentőt. Megkérdezték, hogy én hív(at)tam- e őket. Mondtam, hogy igen, én. Aztán mondták, hogy milyen ügyes vagyok, meg minden, és ha nem jövök, akkor meghalt volna. Jó érzés volt, hogy nem halt meg, de én nem érzem magam hősnek.

Tavaly volt (14/L)

2010. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem, de a nagybátyám igen. Elment horgászni, a tó közepén pedig egy apa meg a fia horgászott egy csónakban. Felborultak, elkezdtek fulldokolni, minden horgász nézte a partról, de csak a nagybátyám úszott be értük. A kisfiút meg tudta menteni, de az apukája sajnos meghalt. A nagybátyám azóta nem tud garbókat hordani, mivel amikor úszott ki a kisfiúval, az nagyon szorította a nyakát.
2010. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én egyszer igen... tavaly nyáron vizibicikliztünk a Balatonon... ott egy lányt, aki beugrott a vízbe de nem tudott úszni. Hogy milyen érzés? Nagyon rossz, mert egy fiú is volt vele. Ő se tudott úszni. De elég messze voltunk tőlük... Nem mondtam még el senkinek de elég rossz érzés, kicsit olyan mintha a fiú miattunk halt volna meg, és emelett eszébe se jut az embernek hogy viszont ha nem vagyunk ott akkor a lány is meghal. Szóval semmi hű de vidámság.

Mondjuk... máig nem értem, hogy tud két ember együtt beugrani a vízbe ott, ahol a környéken már senki nincs, nem tudják milyen mély a víz és olyan messzire ugranak, hogy elsodódjon a vizibicaj. Pedig a fiú evileg kicsit tudott úszni.

2010. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Igen egy kicsi gyerek ott ált az úttest közepén én meg épp jöttem haza a suliból és láttam hogy vagy 60 vannal jön egy kocsi és elkezdtem rohanni a gyerek felé és ellőktem úgy hogy közben fogtam.Nem kértem ezért dicséretet de az anyja még mérgesen nézett rám :Sés meg sem köszönte hogy megmentetem a gyereke életét.
2010. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Előző voltam 13/L
2010. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!