Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Irigy vagyok valakire, aki...

Irigy vagyok valakire, aki jobban lovagol mint én. Tudom valahogy ezt az érzést megmásítani? (13L)

Figyelt kérdés
Az illető lány 3 évvel fiatalabb nálam, de így is jobban lovagol mint én. Nem nagyon szeretem, sőt utálom kifejezetten mert bunkó és érzéketlen. Ő már ugrat stb. én viszont(mivel még csak idén nyáron kezdtem lovagolni) futószáron vagyok. Rettenetesen felhúztam magam rajta és irigy is vagyok. Hogyan tudnék ezen az érzésen felülkerekedni?

2014. jún. 20. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

az mindenképpen dicséretes, hogy felismerted ezt az érzést, és azt is, hogy nem tesz jót neked.


mindig lesz olyan, aki jobb nálad valamiben. jobban lovagol, szebb a haja, jobbak a jegyei, több mindene megvan, népszerűbb...


én eddig arra jutottam, hogy ezen csak úgy lehet felülkerekedni, ha elfogadod és szereted magad a hibáiddal és erényeiddel együtt, tisztában vagy azzal, hogy min tudsz még fejleszteni és min nem, és mindent megteszel, hogy jobb legyél abban, amiben szeretnél.


és egy gondolat, ami mindig is ott volt a fejemben, és sokban hátráltatott, az az, hogy az adottságokon múlik, hogy valaki mennyire jó valamiben, pedig hosszútávon a kitartás nyer.


hirtelen ennyi jutott eszembe, ha bármi kérdésed van, vagy szívesen beszélgetnél, írj :)

2014. jún. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. jún. 20. 17:37
 3/4 anonim válasza:

Nyilvánvalóan okkal van ez a lány az életedben. Akármit csinálsz, mindig lesznek nálad jobbak. Azzal, hogy irigykedsz, csak magadnak ártasz, hiszen sokkal kevesebb lesz az önbizalmad ezáltal, és csak rosszul érzed magad tőle. Tűzz ki magad elé célokat, hasonlítsd össze a teljesítményed a régi teljesítményeiddel és ez alapján ítélkezz magad felett, ne másokhoz hasonlítsd magad. Nem kezdek el zongorázni, mert Mozart sokkkal jobb mint én, így nincs is értelme? De ha havonta sokkal nehezebb darabokat tudok eljátszani, akkor az meg baromi jó, nem? Szerintem vedd észre az ő pozitív tulajdonságait, és ezáltal könyveld el, oké ő jobban teljesít, de és akkor mi van? Csakis magaddal foglalkozz, ha kitartó vagy és nem mások érdemeit lesed, akkor te is fogsz eredményeket elérni. Ráadásul még ha most kezdted csak, akkor ne keseredj el ennyi láttán, legyél kitartó. Amúgy mindenkiben megvan a tehetség mindenhez, csak attól függ ki mennyire tudja kibontakoztatni azt. És senki sem "béna" csak másokhoz képest lehet valakire azt mondani, hogy jó vagy rossz, inkább hogy jobb vagy rosszabb, mert felső határ semmiben sincs. Pl én a művészeteket szeretem csinálni. Az osztályban benne vagyok mondjuk a legjobb 5 rajzos közt, de elmentem egy rajziskolába, ahol mindenki sokkal de sokkal jobb mint én, hát szarul esett, de ez csak egy jel, hogy van hova fejlődnöm, és nem szabad elszállnom. Vagy pl. sokkal olvasottabb és műveltebb vagyok mint az osztálybéli barátaim (pedig erős suliba járok), mégis a hasonló "művész" emberek közt (akik egy általános közegben, mint pl. a suli lehet hogy ők is ugyanúgy kitűnnek mint én) nem én vagyok a legokosabb, de látom, hogy hová kell fejlődnöm. ha van egy célod, amire sokat gondolsz, olyan emberek fognak körülvenni, akik ebben segítenek, pl. lehet hogy valaki rosszabb nálad, ebből látod, hogy lehet hogy régen te is olyan voltál,. és jé, mennyit javultál azóta, ami neked pozitív élmény, de nem szabad beképzelten elkönyvelni, hogy na te sokkal jobb vagy. És ugyanígy, egy ügyesebb ember pedig azt mutatja, hova fejlődhetsz.

16L

2014. jún. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jún. 24. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!