Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennél, ha késő este,...

Mit tennél, ha késő este, hazafele menet belebotlanál egy fiatal fiúba, az út szélén kuporogva, vélhetően begyógyszerezve?

Figyelt kérdés
A minap épp hazafele sétáltam, mikor a fent leírt esetbe botlottam. Leguggoltam mellé, próbáltam magához téríteni, ütögettem a hátát, kicsit megrángattam, mire nagy nehezen megszólalt. Kérdeztem, mi a baja, de nem beszélt túl összefüggően. Voltaképpen fogalmam sincs, hogy mit mondott, csak azt tudom, hogy feldúlt volt, és azt akarta, hogy ne segítsek neki. Kérdeztem, hogy van-e baj, azt mondta semmi baj nincs, kérdeztem, hívjak-e mentőt, nem mondott semmit, csak mégjobban összekuporodott. Kérdeztem, hogy vett-e be valamit, vagy csak részeg, mire elkezdett velem veszekedni, úgyhogy otthagytam. Most bűntudatom van, amiért nem segítettem neki. Hívnom kellett volna a mentőket? Ti mit tettetek volna a helyemben?:(
2014. jún. 23. 00:38
 1/5 anonim válasza:
100%
hívtam volna a mentőt természetesen, gondolom én vagyok az az 1%...
2014. jún. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mentőt kell hívni ilyenkor, egyértelmű, hogy nem volt tudatánál, ekkor ez nem az ő döntése. Ettől függetlenül úgy gondolom nem vagy hibás, gondolom nem csak "sokkolt" a dolog, de meg is ijedtél, amikor elkezdett veled veszekedni, érthető a reakciód. Másfelől meg az ilyen drogosok a saját sírjukat ássák, oly mindegy neki, hogy hívsz-e neki mentőt vagy sem, úgy sem fog tovább élni mint amúgy...


Legközelebb azért hívj mentőt, mert ez közösségi kötelességed is és még baj is lehetne abból, ha nem hívsz. Bár ez utóbbira roppant csekély az esély.

2014. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, eléggé megijedtem, meg ezt nem tudtam, mert még gyerek vagyok, de legközelebb bizos, hogy mentőt hívok. Köszönöm a válaszaitokat, a jövőben megfogadom a tanácsaitokat.:)
2014. jún. 26. 00:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó olvasni utólag is, hogy vannak ilyen figyelmes gyerekek. Ilyen esetben főleg ha lány vagy esetleg, jól tetted hogy nem álltál le vele vitatkozni. Én elsétáltam volna jó messze, de még látótávolságon belül maradtam volna és úgy hívtam volna mentőt. De az is igaz ha épp akkor lelép mert kijózanodik te jössz ki belőle rosszul... Szerintem te akkor abban a helyzetben mindent megtettél.
2022. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mentőt hívtam volna. Begyógyszerezett embert nem feltetlenül jó gyerekként szólongatni. Ha neked tamad nem tudod megvédeni magad.
2022. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!