Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van meg remeny szamomra? Ugy...

Van meg remeny szamomra? Ugy erzem ellenem fordult a vilag?

Figyelt kérdés

Meg csak 23 eves vagyok,de megis 50-nek erzem magam.

Evek ota depivel kuzdok,az emberi kapcsolataimmal gondok vannak.

Palyakezdokent kirugtak az elso munkahelyemrol azert,mert a problemaim miatt nem tudtam ugy teljesiteni.Ez megviselt,de ereztem,hogy nem szabad feladnom.Az ismeroseim mellettem alltak ez jol esett,igy viszonylag hamar talpra alltam.

Aztan a kovetkezo munkahelyre menet(ugyanaz a munkakor) tanultam a hibaimbol a munkat is jobban vegeztem mar.A problemaim egy jo resze meg igy is megmaradt.Itt meg jobban megszivtam.Ugyanis ket rossz indulatu,kotekedo,askalodo kolleganot fogtam ki akik elkezdtek ellenem szervezkedni,sertegettek,a fonoknek rossz es hazug dolgokat mondtak a hatam mogott.

Olyan szinten ki csinaltak,hogy remalmaim voltak,nem tudtam jol aludni,alig ettem,ment a hasam stb.

Aztan a fonok behivott az irodaba es indoklas nelkul kirugott.

Azota annyira magam alatt vagyok,hogy hiaba tudom,hogy kell a penz nem tudok munkat keresni se.Ebben a munkakorben szeretnek dolgozni,de ahhoz most kene gyorsan munkahelyet keresni,hogy szeptembertol bejuthassak,ugyanis most vannak a nagy jelentkezesek.En meg ilyen allapotban nem karok rossz dontest hozni,mert ez a kudarc mar vegzetes is lehetne...Az ismeroseim,rokonaim szinte mar mind elfordultak tolem,nem batortitanak,engem korholnak a tortentekert.Hiaba magyarazom hogy rossz indulatuak voltak velem,mintha a falnak beszelnek.Azt erzem magamra maradtam,egyedul meg nem tudok kimaszni a godorbol.

Parom persze nincs...

Van bennem felelm hogy mi lesz velem ugyanis a penz az kene,az meg olyan kellemetlen,hogy mindenki meseli szeptembertol,hogy milyen a sulija,munkaja en meg a nagy semmi...:(

Tobbszor fordul meg a fejemben,hogy vegzek magammal...



2014. jún. 30. 21:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Senki sem segit?:(
2014. jún. 30. 22:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs könnyű dolgod. Tudomásul kell venned, hogy rengeteg dologban tévedsz. Ez így keménynek tűnhet, de amire igaz, annál célszerű tudomásul venni, nem? Különben téves alapadatokból következtetnél, tehát tévútra vinnéd magad, akár tudtodon kívül is. Tehát tartsd fenn a tévedés jogát, ez a legelső!


Aztán nyugodtan bíráld felül, amit magadról gondolsz, és amit másokról gondolsz. Nem kell semmit hinned senkiről, tehát ha épp akarsz bárkiről (magadról) gondolni valamit (vagy az ellenkezőjét), megteheted. Észre fogod venni, hogy az agyad könyörtelen éleselméjűséggel gyárt nagyon hihető alátámasztást bármilyen teóriához, amit csak kitalálsz neki, főleg ha el is hiszed. Igen, mielőtt a "bizonyítékokra" rájönnél. Mindig így megy, nem tűnt fel?


Az ellened áskálódó, rosszindulatú gyökerek esetében pedig TE IS TUDOD, hogy az lett volna a leghelyesebb, ha az első egy-két hasztalan próbálkozásod után elköszönsz, és mindenekelőtt HA EGYSZER NEM INGED!...


Min forgolódtál éjjelente? Hogy nem tudod megoldani a helyzetet? Ha egyszer nem lehet! Mit kellene tenned? A soha viszont nem látásra, azt kellett volna tenned.


Most, hogy rend van, kezdj el élni, hogy legyen mit mesélni. Nem úszod meg passzív nyavalygással majd gyors halállal, miközben évekig lehet aktívan nyavalyogni, miközben azért egész komoly részeredmények fognak születni, szinte elkerülhetetlenül. Nem az az egy hely a világ, sőt.


Laza rosszindulat mindenütt előfordul, és a társasági kohézió is sok helyen azon alapszik, hogy (egyébként tök aranyosan) eljátsszák a balhét, mindig ott a mosoly a szemükben, ha konfliktus van, és végül egy nagy röhögéssel, vagy az egész addigi "felépítmény" nyílt elviccelésével kiderül, hogy olyan a csapat, hogy nemhogy másokat nem vesznek sose túl komolyan, hanem még magát se veszi igazán komolyan senki. Így azért, valljuk be, nehéz lenne álmatlanul forgolódni éjjelente. Nyilván a kompromisszumkészség és egyfajta "jaj, és akkor mi lesz, ha úgy csináljuk, ahogy ez a hülye akarja" hozzáállásnak ott kell lenni mindig, de épelméjű emberek közt kábé ez a max bonyolultság, amivel a saját életüket (és ezzel közvetve a kollégáikét is nyilván) tarkítani hajlandók ugyanazért a fizetésért, mintha akár pl. valódi lenne a harag.


Természetesen jó csapatban is van valódi harag, de akkor arra érdemes odafigyelni, mert tényleg tévedhetett, akire haragszanak, és tényleg tanulhat belőle, ha nem a tökéletes egójával van elfoglalva, mikor aranytálcán érkezik a fejlődés, a jobb megértés lehetősége a bölcs öreggé válás rögös mellékútjain...

2014. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 PHP de kóder! ***** válasza:
0%
ne aggodj, mindannyian utalunk
2014. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!