Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más sem elégedett a jelenlegi...

Más sem elégedett a jelenlegi életével?

Figyelt kérdés
Tudom nem kellene folyton panaszkodnom és sajnáltatnom magamat, hiszen vannak akiknek sokkal rosszabb az életük ám mégsem elégedetlenek. De valahogy már régóta úgy érzem, hogy nem így kellene élnem. Egy éve nyáron végeztem egy 2 éves Okj-s csecsemőgondozói képzéssel érettségi után, de azóta se tudtam elhelyezkedni. Ez részben az én hibám is, mert aki nagyon akar az talál munkát, de én sosem próbálkozom elég határozottan. Mióta befejeződött a suli itthon vagyok és jóformán nem csinálok semmit. Egész nap unatkozok, gépezek, de sosem megyek el erre-arra, mivel nincsenek is barátnőim/barátaim. Igazából még novemberben összejött volna egy határozott idejű közfoglalkoztatás, de hirtelen munkakezdési nap előtt kórházba kerültem súlyos problémával és nem lett belőle semmi. Utána is kiközvetített a Munkaügyi közfoglalkoztatás keretében pár helyre, de nem alkalmaztak vagy nem engem választottak. A szüleim már nem igazán nézik jó szemmel, hogy ennyi ideje csak vagyok. Az igazság az, hogy elgondolkodtam ez idő alatt, hogy lehet nem is gyerekek között lenne a helyem, mert eléggé zárkózott, határozatlan vagyok, aki nehezen nyit mások felé, inkább szeret a háttérben meghúzódni. Nem tudnám irányítani a gyerekeket és úgy érzem hiába tanultam ki a szakmát nem tudnám alkalmazni, mintha elfelejtettem volna a tanultakat. Szerintem az a legnagyobb baj velem, hogy nincs önbizalmam, nem hiszek magamban, hogy bármilyen munkát el tudnék végezni, be tudnék illeszkedni és jól tudnám végezni azt. Egyszerűen félek bármilyen munkát elvállalni, mert nagyon zárkózott vagyok és nem tudom, hogy be tudnék-e illeszkedni egy adott közösségbe. A másik pedig, hogy nem igazán tudom, hogy mi az a terület, szakma, munka amit szívesen csinálnék és igazán ki tudnék benne teljesedni. Úgy érzem nincs célom merre induljak így iskolapadból kikerülve. Tudom, hogy rengeteg lehetőségem van bármibe belevághatnék, de félek lépni. Viszont kezdem nagyon semmittevőnek érezni magam, és szégyellem, hogy a szüleim fizetik a gyógyszereimet, az eü. biztosításomat, ami nagyon megterhelő. Ha ránézek a húgomra, aki egyetemen kezdett el tanulni elkezdem irigyelni, hiszen ő el tudta dönteni hogyan tovább, ráadásul jól is tanul. Van kisugárzása, barátnői és sosem panaszkodik. Neki legalább nem kell még munkán gondolkodnia. Aztán ott van bátyám akinek suli után egyből lett munkahelye, és nagyon jól érzi magát ott, ráadásul érti is a dolgát. Húgomnak van már nyelvvizsgája, bátyámnak jogsija, szóval a családban mindenki megtalálta a helyét és elértek már valamit az életben. Amíg tanultam én is hasznosnak éreztem magam szerettem teljesíteni, de most csak vagyok. Már azt sem értem miért nekem lett hármunk közül először párkapcsolatom, mikor ők jobban megérdemelnék. Örülök persze, de mégsem vagyok boldog hiszen megrekedtem.
2014. júl. 5. 19:49
 1/5 A kérdező kommentje:
21/L
2014. júl. 5. 19:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs kedved egy sör mellett folytatni a beszélgetést velem?
2014. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Neki legalább nem kell még munkán gondolkodnia."


Ha ez arra utal, hogy könnyebb egyetemistának lenni, akkor hadd kössek bele. Mindenki (nyilván többség) lenéz minket. Egyrészt érthető, mert sokan tényleg olyanok, hogy ennek alapot adnak. Ugyanakkor nagyon sokan kihajtják a belüket és ezt kapják érte... Egy átlag ember elmegy valami munkahelyre és letol 8 órát. Utazással ez átlagosan úgy 9 óra, hetente ötször. Én naponta 4 órát utazok, hogy beülhessek az egyetemen 10 van amikor 12 órányi előadásra. ez 14-16 óra egy nap, amit ez elvesz. Önmagában ez már jóval megterhelőbb, mint egy 8 órás műszak vagy 12 órás... Ezt eljátsszuk heti négyszer, a maradék időben pedig folyamatosan készülni, tanulni, különböző feladatokat csinálni. És ez csak az egyetem része. Ekkor még nem csináltam a hétköznapi dolgokat, nem pihentem. Mondanám, hogy örülnék, ha olyan jó dolgom lehetne, hogy beüljek valahova 8 órát dolgozni, aztán ellenék maradék időben, de ez nem igaz. Tudatosan vállaltam ezt, mert ezt akartam. Nem erre panaszkodok mielőtt valaki félreértené, hanem arra, hogy az emberek lenéznek, mert egyetemista vagyok... Csak azt látják a kívül állok, hogy bemegy, kijön és kész. Fogalmuk sincs a rengeteg munkáról, amit bele tettünk. Hánynom kell attól, amikor azt kapom a pofámba, hogy valakinek dolgoznia is kell. Ha meg nem erre utalt, akkor kérlek hagyd figyelmen kívül a fentieket. :D


OKJ-s végzettséggel nehéz elhelyezkedni, tudom van kettő nekem is. Persze ha nagyon akarsz, akkor nem lehetetlen bár valamilyen szinten kell szerencse is, de van beleszólásod a dolgokba.


A testvéreidet nagyon magasztalod, de könnyedén lehet, hogy ők is ezt érzik csak nem mutatják ki. Sok olyan ember van, aki csak csukott ajtók mögött engedi ki a valódi arcát és egyébként teljesen nem ismerheted.

Valahogy az önbizalmaddal kezdj valamit. Én igenis hiszem, hogy képes vagy bármilyen munkát elvégezni csak akarnod kell. Ez rajtad múlik, el kell határoznod magad és utána csinálni kőkeményen a dolgot. Utána sikeres leszel.

Ha szeretnél valakivel beszélgetni ezekről a dolgokról, akkor nyugodtan rám írhatsz, segítek, ha tudok.

2014. júl. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
igen és én a napi 8óra egyetem mellett még 8órában dolgozok éjszaka......na ezt csinálja valaki utánam, kikell valamiből perkálni a tandíjat
2014. júl. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy pszichológushoz (vagy logoterapeutához) kéne menned, segítséget kérned.
2014. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!