Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, ha szégyellem...

Normális, ha szégyellem magam, mert 20 évesen még egy napot nem dolgoztam?

Figyelt kérdés

Sajnos a kisvárosban, ahonnan származom, nem volt munkalehetőség még csak diákmunkára se, pedig 6 éven át próbálkoztam. (14 éves kortól lehet nálunk)

Másoknak az én koromban már volt vagy 3-4 munkahelyük, és én hiába szeretnék, eddig nem jött össze.


Srácok, ti nagyon elítélnétek a csajt, ha ilyesmi derülne ki róla?


2014. júl. 22. 20:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

3-as, egyetem mellett is lehet dolgozni, igen, de az olyan is lesz. Egy kedves csoporttársam, aki két munkahelyen dolgozik egyetem mellett és bár hihetetlen erőfeszítéseket tett, nem sikerült az államvizsgája... Szakfüggő is a dolog, de munka mellett jól senki nem fog tanulni komoly szakon.


21 évesen nekem sem volt munkahelyem, ettől független nem mondhatom el, hogy egyetlen napot sem dolgoztam, mert dolgoztam iskolán keresztül is meg gyerekkoromban is kapáltam a szántót, örültem a kukoricát a tyúkoknak és vágtam tűzifát a nagyszüleimnek. Nem szégyenlem ezt. Van aki lenéz és ezt kapom a po.fámba, hogy van akinek dolgoznia is kell, csak azt felejtik el az ilyen emberek, hogy amíg ő bemegy a kis 8 óráját ledolgozni, addig én napi 4 órát utazok, hogy olykor 10-12 órányi előadásra beüljek, bár átlagosan 8 órával ki lehet egyezni. Ez már önmagában jóval túllépi az ő munkaidejét. Ezek mellé még készüljön az ember a zárthelyikre, csinálja a feladatokat, írja meg a mérési jegyzőkönyveket és persze tanuljon a vizsgákra. Többet dolgoztam az elmúlt két évben, mint egy napi 8 órában dolgozó ember az elmúlt 10 évében. Nyár van és én ilyenkor az esti órákban itt ülök és tanulok, pótolom a hiányosságaim, ismétlek és a TDK munkámon dolgozok olykor hajnali 2-3 óráig. Nem megyek el szórakozni, pihenés gyanánt feljövök ide válaszokat irkálni. Ezzel telnek a nyári szünetem napjai, aztán szeptembertől megint jön a 4 óra utazás naponta, hogy tárgyakat hallgathassak.


Nem panaszkodás, ezt én választottam, mert ennek látom értelmét. Maximum olyan téren panaszkodás, hogy rosszul esik az emberek lenézése, mert sokan lenézik a magamfajtát.

2014. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11-es, ne érezd emiatt rosszul magadat. Anélkül, hogy csúnya lennék elmondhatom, hogy borzasztóan nehéz tud lenni egy egyetem, főiskola, rengeteg stressz, rengeteg vizsga, nyelvtanulás.

Valószínűleg, akik ennyire elítélőek, azoknak esélyük sem lenne két nyelven szakmai középfokú szinten megtanulni, amit sokaknak például elengedhetetlen a diplomához. Vagy csak szimplán buták, ennél jobban nem tudok fogalmazni.


Más embereknek mindig ott lesznek az elvárásaik, mindig észre fogják venni a szemedben a szálkát, a sajátjukban meg nem a gerendát, hanem a 10 tonnás kamiont sem.

Ezek az emberek megérik azt, hogy akár egy másodpercig is rosszul érezd magad miattuk? :)

2014. júl. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Ramcsiii válasza:

Én sem találok nagyon munkát,mivel szakács nem kell egy faluba,város is messzebb van..Még nem vagyok sem nagykorú,de nekem igy is elég rossz hogy nem nagyon tudok elmenni dolgozni..Szeretném még megvárni hogy nagykorú legyek és inkább külföldön találni valamit,hiszen ott vannak normális éttermek stb..

Amúgy hol élsz ha nem Magyarországon?

2014. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!