Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek mindentől, mit tegyek?

Félek mindentől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül 8 éve volt egy lovas balesetem, azóta konkrétan mindentől félek. Csak néhány példa: félek a lovaglástól (pedig nagyon szeretnék lovagolni, félek például a mély víztől, félek beleugrani a vízbe, mert attól félek hogy nem tudok feljönni a felszínre. Ez a félelem nyomja rá a bélyegét az egész életemre. Van valami amivel tudnátok nekem segíteni? Mit lehet ezzel kezdeni?

17/L



2014. júl. 27. 19:17
 1/5 anonim válasza:
Minden ember fél valamitől nem te vagy az első:). Fog fell kíhivásnak a félelmet egy olyan dolognak amelyt le kell győznőd. Apró lépésenként kel megtenned utat legyőzésére. Kérj segítséget ha nem megy. A kíírásodból látszik hogy ez a trauma máig el kísér. Ezért elsőnek meg kell nyugodnod, szólj valakinek próblémádról az segíthet neked, fog fel életet kalandnak, ha valami lesz állj fel (kitartás). Tudtom hogy nem annyira sok segítség de remélem hogy sikerül leszámolnod a félelmeiddel. (Biztos lesznek akik segítenek neked):)
2014. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a szerepléstől félek. De olyan szinten, hogy ha a tanár felszólít órán, hogy olvassak, hevesen ver a szívem és fuldoklok...nem szó szerint, de elcsuklik a hangom. És nem tudok mit tenni ellene. érdekes mód ez csak olvasásnál van, feleletnél semmi...


Na ez tényleg rányomja az iskolai éveimre a bélyeget...:S :)


18/L

2014. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egyedül nem tudod megoldani a félelem legyőzését és jelentős mértékben gátolja ez az életedet, szenvedsz attól hogy szorongást kelt benned ez, akkor terapeuta segíthet, pl. kognitív viselkedésterápiával vagy bármi mással. Nem kell senkinek elmondani, hogy hova jársz, ha ez zavaró számodra.
2014. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Segítőm mindig akad (főleg az édesapám mert ő ott volt a balesetnél és teljesen érti, hogy miről van szó). Igazából az olvasásnál ha felszólítanak én is félek, mert általánosban körülbelül 7.-es koromig "önbizalom hiányos" voltam, aztán ez megváltozott, de még mindig rettegek, hogy kinevetnek az osztálytársaim ha valami nem megy. Mondjuk a feleléseket én is simán letudom. Igazából egy pszichológus segítségén gondolkodtam, de vannak helyzetek amikor tök simán belegondolok, hogy kis dolgoktól félek és ha hinnék magamban sikerülne minden, aztán éles helyzetben csak akkor merek valamit tenni, ha olyan van velem aki még annyit se ért a dolgokhoz mint én.
2014. júl. 28. 19:54
 5/5 anonim ***** válasza:
A félelemre jó módszer a paradox intenció. Olvasd el Frankl könyveit, elsőnek a ...mégis mondj igent az életre. Nekem segített.
2014. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!