Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy egészen komoly lelki...

Egy egészen komoly lelki problémám van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A családomnak sem merek róla beszélni sajnos.

21 éves vagyok, fiatal lány. Nem mondom, hogy csodásan szép vagyok, de sokan megdícsérnek, hogy csinos, szép vagyok, és vékony.


A problémám elsőre viccesen és közhelyesen fog hangzani, de ahogy látom a 30-40 évesek (50-ről már ne is beszéljünk) egyszerűen elfog az érzés, hogy nem akarok öregedni.


Nyilván sokan szivesen maradnának fiatalok és csinosak, de valahogy nem megy, hogy ezt az idősödést elfogadjam.


Azt is mondhatjátok persze, hogy van sok 30-40 éves nő aki csinos, és helyes étrenddel, mozgással, némi kencével, kozmetikummal lehet segíteni ezen. DE az akkor sem olyan, mint amikor valaki valóban hamvas, fiatal és 20 éves.


Nem fér a fejembe, gyakran kellemetlen és tehetetlen érzés fog el.

Pár napra, pillanatra el tudom ezt felejteni, hisz tudom van még időm, de sokszor elfog ez a kegyetlen érzés, illetve az is hogy nem akarok meghalni. Olyan jó lenne örökre élni, a szerelmemmel, fiatalon.


Biztos azt gondoljátok, hogy idővel kiheverem és ahogy telik az idő, egyre elfogadóbb leszek, de mégis gyötrődöm.


A munkahelyemen is én vagyok a legfiatalabb, ami jó érzés, de ahogy végig nézek az idősebb dolgozókon, egyszerűen fáj a gondolat.


Legszívesebben kiugranék a vonat elé, csak hogy igy haljak meg. Persze ezt azért nem tenném meg.


Biztos van valami tréning, elfogadás, pszichiátriai kezelés, de nem menne azzal sem az elfogadás.


Ilyen akarok maradni! Mit tanácsoltok?


2014. aug. 11. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem öregszik meg, akkor meghalt fiatalon. Nincs más választásod, mint elfogadni ezt a tényt. Az élet egy folyamat. Gondolj arra, hogy mennyi mindenből (érzések, tapasztalatok) kimaradnál, ha örökre 20 éves lennél.


Ha nagyon frusztrál a gondolat akkor keress fel egy szakembert.

2014. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezert mondom en azt, hogy oregen kellene szuletnunk es fiatalodni, hamvasodni, irulni-virulni.:))
2014. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust.
2014. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2

Gondolj Édesanyádra, ő mit szólna ilyesmihez!?

.

Öregedés??

A korosodással együtt jár:

- sok-sok tapasztalat, amelyik nem mindegyike rossz;

- életbölcselet;

- boldog utódok felnevelése.

Ezekről kár lenne lemaradni!

2014. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nehéz :/

Mindenedetre örülök, hogy kedves válaszokat adtatok, és nem gúnyolódtatok! :)

2014. aug. 11. 17:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenesetre *
2014. aug. 11. 17:08
 7/7 anonim válasza:
Szerintem neked nem az öregedéssel van bajod, hanem azzal, hogy úgy majd nem fognak szeretni. Belső érték problémáid vannak, vagy nem fogadod el magad vagy nem az vagy akinek mutatod magad.
2014. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!